Zakup Corsy C
Autor Wiadomość
 dziabak


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 50
Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 2
Skąd: Olkusz
Wysłany: 23 Grudzień 2019, 10:08   Zakup Corsy C
   Moje auto: Toyota


Witam noszę się z zamiarem zakupu Corsy C - jak w temacie. Proszę podpowiedzcie na co zwracać uwagę przy zakupie jakie słabe punkty. Chciałbym w miarę możliwości uniknąć problemów. Wierzęw waszą wiedzę i doświadczenie. Pozdrawiam.
 
     
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 23 Grudzień 2019, 14:31   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Problem nr 1 to korozja szczególnie w egzemplarzach z przed liftingu. Omijaj szerokim łukiem silnik 1.0 nie jedzie, pali tyle co 1.4 i ogólnie problematyczny. Polecam 1.4 twinport 90KM. Tu zwróć uwagę na stan rozrządu i ciśnienie oleju kupno nowej pompy jest problemem nawet w aso. Zacinające się klapy w dolocie też się zdarzają. Awarie sondy lambda. Drugi silnik to 1.3 cdti 70 KM. oszczędny, ale pada pompa wysokiego ciśnienia, czujniki, czasem wtryski. Ogólnie to nowoczesny diesel na CR, więc może sprawiać problemy. Bardzo wrażliwy na słabej jakości paliwo. Plagą jest zarówno w 1.4 i 1.3 zacinający się egr. W większości przypadków solidne czyszczenie pomaga. Mam oba te silniki, więc jak chcesz coś wiedzieć to pytaj. U siebie zaślepiłem i wyłączyłem go w ecu. W gsi zmorą jest awaryjny sterownik silnika, ale da się go zregenerować. Przed zakupem warto zrobić diagnostykę komputerową, potrafi zaoszczędzić sporo nerwów i PLN. Wszystko zależy od stanu auta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Zakup Corsy C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.