Jakie macie opony całoroczne?
Autor Wiadomość
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Grudzień 2019, 07:05   Jakie macie opony całoroczne?

Czy ktoś jeździł może na oponach całorocznych? Zastanawiam się, na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze? Jak często zaleca wymieniać się opony całoroczne na nowe?
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Grudzień 2019, 10:52   

Jest kilka szkół jeżeli chodzi o opony.
Jedni twierdzą, że zimy są stosunkowo łagodne, że nawet gdy spadnie śnieg, to dosyć szybko i sprawnie jest on usuwany z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu oraz soli drogowej, która skutecznie go rozpuszcza.
Druga szkoła mówi, że lepiej zamontować opony zimowe, których mieszanka jest dostosowana do niskich temperatur a co za tym idzie przyczepność jest znacznie lepsza. Obie szkoły mają swoje argumenty. Warto się im bliżej przyjrzeć. Na LINK proponuję doczytać.
Ostatnio zmieniony przez 16 Grudzień 2019, 07:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 15 Grudzień 2019, 20:32   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Ja do niedawna byłem zwolennikiem opon dedykowanych na zimę i lato. Kiedyś usłyszałem taką opinię od wulkanizatora, któremu zapytałem się o opony całoroczne - to tak jakbyś założył na jedną nogę kozaka, a na drugą laczek i zaczniesz biegać, latem nic się nie powinno stać, ale zimą napewno się wypier...isz. I długo tak myślałem, zwłaszcza po lekturze w necie.
Jednak jakiś czas temu zacząłem ponownie interesować się tym tematem i powiem, że opony całoroczne parametrami nie odbiegają od tych dedykowanych na zimę i lato. Oczywiście, że jak ktoś mieszka w regionie gdzie np. opady śniegu są obfite, albo zamierza jeździć szybko w deszczu to moim zadaniem opony całoroczne się nie sprawdzą. Ale jak dla mnie..., mieszkam tam gdzie śnieg spada sporadycznie, mróz bywa, moja corsa nie jest demonem prędkości itp. więc zdecydowałem się na zakup opon Kleber Quadraxer 2. Jeżdzę drugi rok i sobie chwalę. Kilku moich znajomych też używa opon wielosezonowych i mają jak najlepsze zdanie.
No i nie trzeba się zastanawiać czy już trzeba zmienić opony :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Jakie macie opony całoroczne?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.