Wchodzenie biegów z dużym oporem + pytanie "dźwiękowe&a
Autor Wiadomość
 Jaskier


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2019
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Październik 2019, 19:42   Wchodzenie biegów z dużym oporem + pytanie "dźwiękowe&a
   Moje auto: Corsa D 2007 1.4 90 km


Hej

jestem od miesiąca z hakiem posiadaczem Corsy D 1.4 90 km z 2008 roku. Autkiem ogólnie jeździ się dobrze, ale jakiś czas temu miałem okazję przejechać się Kią Reed kolegi i po powrocie do Corsy coś mi nie grało.

Zdałem sobie sprawę że przeszkadza mi fakt, że niskie biegi (1-3) wchodzą z oporem, jakby "dwutaktowo", podczas gdy w Kii mogłem je zmieniać jednym palcem.

Czy ten typ tak ma czy warto bawić się w dociekanie jak poprawić komfort operowania drążkiem? (linka, olej skrzyni?) Jeśli tak to z jakimi kosztami się liczyć?

Pytanie dodatkowe: raz czy dwa podczas jazdy pojawił się dźwięk tak jak od alarmu niezapiętych pasów, ale trwał sekundę i pojawiał się w 20 sekundowym mniej więcej interwale, po kilku minutach znikał Czy to dźwięk ostrzegający o niskim stanie baterii?

pozdrawiam
 
     
 korsarz83


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 23
Skąd: Kurpie
Wysłany: 3 Listopad 2019, 08:02   
   Moje auto: Corsa D, 1,3 CDTi, 90 KM


A co to za porównanie? Porównaj z inną Corsą i wtedy wyciągaj wnioski, a nie wsiadasz do zupełnie innego auta, innej klasy i porównujesz coś czego porównać się nie da.
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Listopad 2019, 11:25   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


W mojej Corsie D też biegi chodzą ciężej niż w innych autach. Wydaje mi się że ten typ tak ma.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Wchodzenie biegów z dużym oporem + pytanie "dźwiękowe&a
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.