Parowanie szyb
Autor Wiadomość
 Moniqaaa90


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Monika
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1
Skąd: Włocławek
Wysłany: 29 Październik 2019, 22:36   Parowanie szyb
   Moje auto: Opel corsa d


Witam, problem niesamowity.... Auto paruje od środka. Co gorsza żaden nawiew / klimatyzacja żadne ustawienie pokręteł nie jest w stanie usunąć pary. Wycieram szyby, które za chwilę znowu parują... Nie da się bezpiecznie ruszyć w drogę. Klimatyzacja nabita, filtr zmieniony latem... mechanik twierdzi że pokrętła działają dobrze nic nie jest uszkodzone. Klimatyzacja chłodzi pięknie w upały. Co jest nie tak ? Znajomi włączają w taką pogodę klimę i po chwili pary nie ma... Pomóżcie
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Październik 2019, 17:29   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


Moniqaaa90 napisał/a:
Znajomi włączają w taką pogodę klimę


a moi znajomi w tym okresie jeżdżą z dwoma skarpetkami nabitytmi kocim żwirkiem :)

a tak poważniej to mam też zwykle problemy z zaparowanymi szybami i zwykle klima i nawiew na przednią pomaga :) a jak trzeba to nie wycieram aby nie rozmazać tylko zbieram tym https://www.ikea.com/pl/p...AyABEgLr_PD_BwE
Ostatnio zmieniony przez renatan 9 Listopad 2019, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Klaudi0


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Klaudiusz
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 8 Listopad 2019, 21:23   
   Moje auto: Opel Corsa D, Vectra C


Parujące się szyby to oznaka wymiany filtra kabinowego lub włączonego obiegu wewnetrznego.
Jeżeli masz nowy filtr (to wiesz bo sam wymieniłeś lub robił to uczciwy mechanik) a obieg otwarty to zobacz czy masz sucho w aucie. I proponuje wyczyścić podszybie z liści.
 
     
 gesk


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 26
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Grudzień 2019, 18:39   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80KM


Ja również miałem problem z parowaniem szyb i wszystko wymienione. Okazało się, że spływ na grodzi poniżej podszybia był zapchany ziemią - jak w doniczce. Mimo iż nie zastawia on dostępu do powietrza dla układu wentylacji to i tak powodował parowanie.
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 25 Grudzień 2019, 18:01   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Mógłbyś bardziej precyzyjnie wskazać ten odpływ,miałem w życiu już kilka aut i faktycznie corsa d jeśli chodzi o parowanie szyb wypada najgorzej
 
     
 gesk


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 26
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Styczeń 2020, 19:26   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80KM


Otwierasz maskę, na grodzi po prawej masz osadzone serwo, a na środku od góry jest spływ. Taki gumowy lejek jajowany, czarny, o średnicy ok. 4cm. Z kolei jak zajrzysz z góry przy otwartej masce przez kratki plastikowego podszybia to trzeba zaświecić latarką aby go zobaczyć. Woda spływa do komory silnika, dół podszybia jest ze stali i to na nim osadzony jest ten lepiej. Jak od spodu podszybia zajrzysz (za silnikiem centralnie) to tylko in będzie zwisał.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Parowanie szyb
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.