zamiana radia
Autor Wiadomość
 jarek_wro


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 14:22   zamiana radia
   Moje auto: Corsa E


Witam wszystkich,
z uwagi na fakt iż moja corsa w standardzie dostała najuboższe radio (firmowe opla produkcja LG) , nawet bez cd zastanawiam się nad przełożeniem radia z panelem dotykowym LSP2GTA (również od Opla i produkcja LG).
Jeśli chodzi o wymiary to są takie same - jedynie co to trzeba zmienić ramkę - wiadomo inna budowa radia natomiast kostki są identyczne.
tyle jeśli idzie o sprawy nazwijmy to techniczno- montażowe, problem się zaczyna z zakodowaniem/rozkodowaniem/dodaniem radia - obdzwoniłem kliku fachowców co się reklamują że rozkodują każde radio i nie słyszeli o takim radiu a dodam że jest ono montowane w różnych modelach opli i chevroletach .

czy ktoś z Was bawił się w takiego "swapa" ?? ew. zna fachowca który rozkodował takie radyjko ??
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 17:33   
   Moje auto: OPEL/FORD


1. do programowania nowego radia będą potrzebne nowe kody VCI - trzeba kupić w GM
2. raz zaprogramowane radio będzie działać tylko i wyłącznie w aucie, w którym go zaprogramowano. Nie słyszałem o firmie, która jest w stanie to przeskoczyć i wyzerować zawartość ROM radia do stanu "brand new"
3. najprościej kupić nowe, nigdy nie programowane, ale cena zwala z nóg lepiej, niż półobrót Chucka Norrisa
 
     
 jarek_wro


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 07:39   
   Moje auto: Corsa E


zadzwoniłem dzisiaj do opla (car center Wrocław) , podobno nie jest aż tak źle, mogą wyrobić duplikat kodu radia - wiadomo potrzebują vin, nr radia i z centrali pobierają kod, koszt 125 zł.
jedynie co to nie można przerabiać kostek od radia ponieważ wtedy komputer będzie wykrywał usterkę ale akurat w moim przypadku to mnie nie dotyczy .
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 10:25   
   Moje auto: Z12XEP


jarek_wro napisał/a:
jedynie co to nie można przerabiać kostek od radia ponieważ wtedy komputer będzie wykrywał usterkę ale akurat w moim przypadku to mnie nie dotyczy


trochę naściemniali

MarTech napisał/a:
2. raz zaprogramowane radio będzie działać tylko i wyłącznie w aucie, w którym go zaprogramowano. Nie słyszałem o firmie, która jest w stanie to przeskoczyć i wyzerować zawartość ROM radia do stanu "brand new"


można wylogować radio i zalogować do nowego auta, ale trzeba kupić wylogowane radio
 
     
 jarek_wro


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 13:10   
   Moje auto: Corsa E


inny sprzedawca radia napisał mi dzisiaj cyt. " corsa e nie ma kodu radia w karcie kodów trzeba radio dopisać do auta." widzę że egzotyka z tym tematem, chyba dam sobie spokój bo kupię radio, które nie dopiszę do samochodu i będzie zbędną zabawką dla dzieciaka albo poczekam jak będą dostępne w kraju takie radyjka i adaptery:
https://www.ebay.de/itm/P...UUAAOSwsuhamEJG

lub

https://www.ebay.de/itm/J...pQAAOSwme5amEF6

z tłumaczenia opisu "Za pomocą tego zestawu do instalacji radiowej możesz wymienić oryginalne radio. Jeśli nie masz jeszcze radia, ale masz odpowiednie przygotowanie radiowe, to ten zestaw również jest odpowiedni. Aby umożliwić instalację, potrzebny jest nasz dołączony zestaw, w tym adapter antenowy." wynikałoby że nie trzeba tutaj programować/zalogować radia do samochodu
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 18:02   
   Moje auto: OPEL/FORD


Adam10 napisał/a:
można wylogować radio i zalogować do nowego auta, ale trzeba kupić wylogowane radio

To nie jest Corsa D tylko Corsa E. Chyba pomyliłeś. Wylogowując radio w CE owszem, wylogujesz. Ale nie zaprogramujesz go w następnym aucie. Żadnego sterownika tak nie zrobisz.
Próbowałem z BCMem (Astra J), próbowałem z elektrycznym wspomaganiem (Astra K), próbowałem z modułem reflektora (Insignia) - kupa z włosem, z przewagą kupy. Sprzęt: MDI, bo robiłem to w ASO.

jarek_wro napisał/a:
corsa e nie ma kodu radia w karcie kodów trzeba radio dopisać do auta

Corsa E nie ma carpass jak poprzednie (czyli na papierze kod immo) ponieważ ten kod jest w systemie, czyli na serwerze GM. Podczas programowania jakiegokolwiek sterownika, pobierany jest on automatycznie z serwera GM, bo samo programowanie również odbywa się podczas połączenia live z serwerem GM. Nie da się zaprogramować sterownika offline - musi być online.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 07:38   
   Moje auto: Z12XEP


MarTech napisał/a:
To nie jest Corsa D tylko Corsa E. Chyba pomyliłeś. Wylogowując radio w CE owszem, wylogujesz. Ale nie zaprogramujesz go w następnym aucie. Żadnego sterownika tak nie zrobisz.


faktycznie, myślałem o Corsie D. W E nie miałem okazji się pobawić jeszcze z takimi rzeczami

MarTech napisał/a:
Próbowałem z BCMem (Astra J)


MarTech napisał/a:
próbowałem z modułem reflektora (Insignia)


akurat z tymi rzeczami to nie widzę problemu.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 18:30   
   Moje auto: OPEL/FORD


No niestety, z poziomu ASO z MDI w ręce się nie da.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 19:37   
   Moje auto: Z12XEP


W ASO często pracują ludzie którzy nie mają pojęcia co się da w Oplu w ogóle zrobić :p
 
     
 Jasiek69


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Jan
Wiek: 30
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 12
Skąd: Białołęka
Wysłany: 4 Czerwiec 2018, 22:39   
   Moje auto: 1.4 75km Opel Corsa E


też chciałem zmienić radio na takie z navi, znalazłem na allegro od użytkowniaka chyba nick zagrody taka firma co sprzedaje części do opli używane.Dałem sobie spokój tyle zachodu z wymianą a nie ma pewności że będzie działać. Mają niby jakiś serwis pod lublinem gdzie te radia normalnie programują i działają bez zarzutu ale czy to prawda to nie sprawdzałem.Podobno na rynek w Polsce nia ma fabrycznej corsy z navi tak mi w aso powiedzieli ponieważ się nie sprzedają :(
 
     
 czarost


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Cezary
Wiek: 48
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Żelechów
Wysłany: 8 Październik 2018, 09:14   
   Moje auto: brak


A jak jest z wymianą radioodbiornika R 3.0 na radioodtwarzacz CD 3.0 BT - OPEL CORSA E 2015r. Radio do kupienia wylogowane.
Czy jak zamieni się radio to zacznie działać również zestaw głośnomówiący? Gdzie i kto w okolicy Warszawy może mi to wymienić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Październik 2018, 14:06   
   Moje auto: Opel Corsa E


Ja zamontowałem do swojej Corsy multimedialną Xtrons TE706PL co prawda na początku nie obyło sie bez małych problemów i przejść w ASO.
Jednak jestem bardzo zadowolony, działa bez zarzutu wraz z kamerą cofania
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Listopad 2018, 11:02   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


lukasso napisał/a:
Ja zamontowałem do swojej Corsy multimedialną Xtrons TE706PL

Mógłbyś wrzucić tu zdjęcia jak to wygląda w rzeczywistości ?
Montowałeś jakieś dodatkowe plastiki (ramki) do tego ?
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Styczeń 2019, 14:32   
   Moje auto: Opel Corsa E


Trzeba zamontować nową ramkę




Zdjęcia nie za dobre. Na wyświetlaczu kiepsko przyklejona folia ochronna, ale teraz brak czasu żeby się tym zająć.
 
     
 eSPe


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 1
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 21 Styczeń 2019, 16:02   
   Moje auto: Corsa E


Siemka
Ma ktoś manual krok po kroku jak zabrać się za wymianę radia R3.0 na R3.0BT?

Mam już drugie radio wylogowane i zalogowane do mojego VINu i lampkę z mikrofonem (z tego co widziałem musze w podsufitce powiększyć otwór bo ta lampka jest większa od mojej).
Został mi fizyczny montaż tylko tego wszystkiego.
No i najważniejsze od czego zaczać dobieranie się do deski.
Rozumiem że ten długi dekor muszę zdjać.
Tylko od której strony zaczać.
Guziki CITY i te od ryglowania jak się wyciąga?
Potem widziałem na YT że demontaż ramki (2 srubki pod dekorem), potem 4 śruby w radiu.
 
     
 ipman1


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 23
Skąd: Wyjężdzą czołg?
Wysłany: 2 Listopad 2019, 16:22   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


A w tych stacjach do Corsy na bazie androida da się wchodzić przez radio w ustawienia komfortu?
Znalazłem jeden film na youtubie i firma co to montuje mówi że jest apka co to emuluje.
https://www.youtube.com/watch?v=TFg1nQvhwG4

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-opel-corsa-e-2014-7822004792

A na aliexpres wersje 4 rdzenie od 770 zł a 6 i 8 rdzeniowe już 1100-1200 zł.
 
     
 KudlatyPl


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Listopad 2019, 15:37   
   Moje auto: Opel Corsa 1.4 90km


eSPe, Cześć. Czy udało Ci sięwymienić radio ? Pytam bo stoję przed tym samym wyzwaniem :D
 
     
 Kotsam


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sebastian
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 1
Skąd: Pruszków
Wysłany: 11 Styczeń 2020, 11:34   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90km


KudlatyPI, witam. Czy zmieniałeś już radio? Musiałeś montować dodatkowe przewody do mikrofonu w podsufitce, czy jest już fabryczna instalacja? Chciałbym również zmienić radio i dodać usb. Będę wdzięczny za pomoc.
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Styczeń 2020, 08:18   
   Moje auto: Opel Corsa E


Kotsam nie ma przewodów w podsufitce trzeba przeciągnąć.

Polecam radia firmy XTRONS działają super w zestawie jest mikrofon z obablowaniem które trzeba przeciągnąć do posufitki jeśłi chcemy miec mikrofon przy lampce.

Mam zamontowane trzy usb - jedno w schowku gdzie podłączony jest modem do internetu i dwa przy zapalniczce.

ipman1 aby wchodzić przez radio w ustawienia komfortu mam zainstalowany infoadapter który dokupowałem osobno.

Aktualnie moj Xtrons chodzi na androidzie 9.0 Hal9k mod.
 
     
 witek_77


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 23
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Luty 2020, 18:55   
   Moje auto: Corsa E 2016 1.4 90km B14XEL


a co z temperatura otoczenia ? Mnie bardziej chińczyk gotowy już interesuje niż ramka i 2din. Emulator do kierownicy jest w zestawie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa E » zamiana radia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Zobacz jak wygląda budowa obiektów biurowych Referencje oraz doświadczenie. Sprawdź nas. www.kasyfiskalne2019.pl/nowe-przepisy/jak-bedzie-przebiegala-wymiana-kas-rejestrujacych/
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.