Problemy z corsa d 1.3 cdti 90KM
Autor Wiadomość
 Corsarz9


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Wojtek
Wiek: 32
Dołączył: 23 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Wrzesień 2019, 11:39   Problemy z corsa d 1.3 cdti 90KM
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Witam,

Może tutaj znajdę rozwiązanie moich problemów z Corsą.
Posiadam Corse D 1.3 cdti 90KM. Pierwsze problemy zaczęły się jakoś na początku roku, gdy po dłuższym postoju podczas odpalenie za corsą zaczął pojawiać się obłok niebiesko-białego dymu. W trakcie jazdy nie występuje zadne kopcenie. Objaw ten zbagatelizowałem. Jakoś 3 miesiące pozniej zapalila sie kontrolka 'check engine', okazalo sie ze to blad zwiazany z zaworem EGR, zawor został wymieniony, ale pojawil sie kolejny problem, tym razem z czujnikiem podcisnienia turbiny, ktory rowniez zostal wymieniony. Po tych naprawach auto jakby zyskalo troche na mocy, ale dymienie po dluzszym postoju pozostało. Niespełna 2 miesiące pozniej (jakoś czerwiec-lipiec) przy odpaleniu dodatkowo zaczely falowac obroty (tylko po dluzszym postoju auta) oraz w czasie jazdy auto zaczęło szarpać w okolicach 1500-2000 obrotów, ale tylko przy równiej jezdzie, tj. na "stałym gazie", podczas przyspieszenia szarpanie nie występuje. W momencie gdy auto zaczyna szarpać i mocniej wcisnę pedał gazu to szarpanie natychmiastowo ustępuje. Dodatkowo teraz, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do około 5-8 stopni auto jakby zakopci mniej przy odpaleniu i szarpanie w ogole nie występuje, natomiast gdy wychodzę z pracy około 14-15 i jest już w okolicach 15-20 stopni to przy odpaleniu wielki obłok dymu, a w trakcie jazdy auto szarpie. W momencie pojawienia się tych objawów zostały sprawdzone wtryskiwacze, listwa wtryskowa oraz pompa paliwowa. Dodatkowo wymiana przepływomierza, czyszczenie kolektora. Ale na nic się to zdało, ponieważ objawy i tak nie zniknęły.
Byłem na diagnostyce w serwisie opla, ale nie potrafili określić co może być przyczyną, zasugerowali mi żeby wymienić ponownie EGR, ale bez gwarancji, ze usterki znikną.

Wydałem już sporo pieniędzy, a rozwiązania brak. Proszę o pomoc jeśli ktoś wie, co może być przyczyną tych objawów

z góry dziękuję,
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Problemy z corsa d 1.3 cdti 90KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.