Czujniki ciśnienia - pozamieniane pozycje
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 14 Sierpień 2019, 18:47   Czujniki ciśnienia - pozamieniane pozycje
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Okazało się, że poprzedni właściciel pozamieniał albo czujniki w oponach, albo całe koła pozycjami.
I tak:
*czujnik z koła LP jest w kole PT,
*czujnik z koła PT jest w kole LT,
*czujnik z koła LT jest w LP,

I przez to komputer jak np: wskazuje mi mało powietrza w kole LP, to znaczy że faktycznie mam mało powietrza w kole PT i to muszę dopompować. Niby takie nic ale wkurza.

W związku tym faktem mam 2 pytania:
1. Czy mogę sobie bezkarnie przełożyć całe koła tak aby czujniki znajdowały się we właściwym miejscu? Czy też to nic nie da i powinienem jechać do serwisu i je programować?
2. Jeżeli mogę koła przełożyć to czy po przekładce muszę ponownie wyważać (koła wymienia ne 3 miesiące temu i wywarzane)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Sierpień 2019, 21:21   Re: Czujniki ciśnienia - pozamieniane pozycje
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Możesz śmiało przełożyć.Koła wyważa się wszystkie identycznie i nie musisz po wymianie ponownie wyważać,jedynie ustaw prawidłowo ciśnienie,przód,tył.
Przyrząd do programowania jakby ciebie interesowało to jest za 26zł.Ja i inni kupili,jest sprawdzony,poszukaj o nim tu na forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Koła, felgi i opony » Czujniki ciśnienia - pozamieniane pozycje
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.