Ruszająca się kolumna kierownicy Corsa D
Autor Wiadomość
 Michon


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 10
Skąd: Katowice
  Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 17:06   Ruszająca się kolumna kierownicy Corsa D
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


Witam w mojej corsie przy zablokowanej kierownicy rusza się cała kolumna w lewo i prawo na ok 1cm. Jeśli ktoś miał taki problem to proszę o podpowiedź jak go rozwiązać.
 
     
 wieszcz


Informacje
Wiek: 68
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Będzin
Wysłany: 10 Czerwiec 2017, 17:16   

Witam
W mojej jest to samo. W serwisie Opla w Katowicach sprawdzono i stwierdzono że te typy tak mają. Serwisant pokazał mi że na swoim samochodzie ma to samo.

Pozdrawiam
 
 
     
 Michon


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Czerwiec 2017, 12:44   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


Dzięki wielkie za odpowiedź . :ok:
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Czerwiec 2017, 11:55   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


wieszcz napisał/a:
Witam
W mojej jest to samo. W serwisie Opla w Katowicach sprawdzono i stwierdzono że te typy tak mają. Serwisant pokazał mi że na swoim samochodzie ma to samo.

Pozdrawiam


podaj nazwisko tego serwisanta i weź jego diagnozę na piśmie haha
będą się nie tylko w Polsce z niego śmiać :D
 
     
 alehandro


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Olek
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 16
Skąd: Stryków
Wysłany: 18 Czerwiec 2017, 15:55   
   Moje auto: a3


Zmień mechanika. Podjedź do kogoś kto m.in. wykonuje regeneracje maglownic bo temat wymaga lepszego rozpoznania.
W żadnym samochodzie poruszająca sie kolumna kierownicy to nic normalnego.
 
     
 kris514


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Lipiec 2019, 08:05   
   Moje auto: corsa d 1,3cdti


Chodzi o obracającą się z całą obudową kolumnę (wykonuje wtedy z 1cm ruchu?) Jeśli tak to ściągasz osłonę kolumny i dokręcasz śrubę od góry (na torx t40 security).
 
     
 guzik23


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20 Październik 2022, 06:11   

Tak jest chodzi o śrubę która m.in. trzyma obudowę stacyjki i przednie mocowanie manetek. Tak naprawdę to nie kręci się całą kolumna tylko właśnie ta przednia cześć a ponieważ do niej są przykręcone obudowy kolumny i manetki to mamy wrażenie że obraca się całość. Dokręcenie tej śruby nie zawsze pomaga, często jest dokręcona do końca a i tak jest luz. Trzeba podłożyć jakaś gumę i skręcić jeszcze raz.
Mechanik wyżej miał rację, problem wystepuje w praktycznie każdej Corsie D w ktorej ktoś tego nie poprawił po fabryce. Możecie sprawdzić w swojej - wyjmijcie kluczyk i obroćcie kierownica aż zaskoczy blokada - przy mocniejszym dalszym naprężeniu przednia część kolumny obroci się o jakieś 2-3cm - to samo jeśli zrobicie to w przeciwną stronę na blokadzie. Czasami trzeba uzyć wiekszej sily, czasami mniejszej ale każda Corsa ma ten defekt.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ kierowniczy » Ruszająca się kolumna kierownicy Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.