Silnik 1.5 diesel
Autor Wiadomość
 detoksx15d


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Powidz
Wysłany: 12 Lipiec 2019, 23:03   Silnik 1.5 diesel
   Moje auto: corsa b 1.5d


Witam dzień dobry, zgłaszam się z zapytaniem, mam Corsę B bo Boża 95' z x15d pod maską. No właśnie x15d i chciałbym dołożyć turbo. Problem w tym że nie wiem co dokładnie jest potrzebne oprócz samej turbiny. Zajmował się tym kiedyś ktoś? Za wszelką pomoc dozgonne wyrazy wdzięczności małego Corsarza
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Lipiec 2019, 11:36   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


Cześć.
Pytanie : czy masz odpowiednie narzędzia i umiejętności , żeby to zrobić?
 
     
 detoksx15d


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Powidz
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 23:24   To jest dobre pytanie
   Moje auto: corsa b 1.5d


Mam narzędzia, umiejętności teoretyczne, właśnie dlatego pytam. Wiem że potrzebuję turbo z 1.5 kolektor wydechowy sterownik ic odpowiednie przewody. I chciałbym wiedzieć o czym zapomniałem, i czy pompa wtryski i sam silnik wytrzyma

[ Dodano: 15 Lipiec 2019, 09:25 ]
I zastanawiam się nad skrzynią i sprzęgłem ale to powinno mieć zapas wytrzymałowści
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Lipiec 2019, 09:36   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


Żeby tylko mieć uturbiony silnik w wersji oryginalnej , to potrzebujesz: kolektor ssący , kolektor wydechowy z turbiną , razem z kompletem rurek i węży do podłączenia smarowania i chłodzenie turbiny , rury pomiędzy kolektorem ssącym a turbiną (wlotowa i wylotową) , pompę wtryskową , cała do wymiany lub górna część. Sterownika nie ma , IC nie występował w oryginale. Będziesz musiał skrócić rurę , tą co teraz masz przykręconą do kolektora wydechowego , wywiercić otwór w bloku na spływ oleju z turbiny i oczywiście zamontować króciec. Inna jest obudowa termostatu , ma dodatkowe wyprowadzenia. Jeszcze jeden element układu chłodzenia będzie potrzebny , taki przykręcony do bloku , chyba , że masz tam zaślepkę którą wystarczy "od ślepić" . Po zmontowaniu wszystkiego , trzeba ustawić początek wtrysku czyli potrzeba czujnik zegarowy z odpowiednia końcówkę wkręcaną w pompę wtryskową , dawkę paliwa i obroty biegu jałowego.
To mniej więcej tyle ,żeby mieć tak jak było w oryginale. IC to indywidualna rzeźba , możesz też zamontować turbo i pompę wtryskowa od silnika 1.7 TD i wtedy po odpowiedniej regulacji gwarantowany banan na twarzy.
 
     
 detoksx15d


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Powidz
Wysłany: 17 Lipiec 2019, 16:15   
   Moje auto: corsa b 1.5d


Powiem tak przeskok z 50 na 67 koni to u mnie już będzie banan na ryju. Dzięki za pomoc juz zabieram się za szukanie części
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Tuning optyczny i mechaniczny » Silnik 1.5 diesel
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.