Woda podchodzi pod korek
Autor Wiadomość
 Konani


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tralala
Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 26
Skąd: Kato
Wysłany: 8 Lipiec 2019, 16:48   Woda podchodzi pod korek
   Moje auto: 1.6t OPC


Corsa D opc 1.6t

Uwaliłem dzisiaj korek, a w zasadzie ten zaworek pod korkiem, czy może on powowować wywalanie płynu i przegrzewanie się wody do 115C po przejechaniu 500m?

Wymieniłam dzisiaj chłodnicę, bo miałem spory wyciek, zalałem nowym płynem, odpowietrzyłem. Temperatura po odpowietrzeniu 92, wyjeżdżam na ulicę, rozpędziłem się powoli i po 500m słyszę wentylator chłodnicy i zalane pod maską wszytsko.
Odkąd pamiętam rzadko mi się wentylator włączał.
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Lipiec 2019, 13:19   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


Korek jest bardzo istotny w okładzie chłodzenia , utrzymuje większe ciśnienie i wtedy ciecz ma wyższy punkt wrzenia. Kup nowy i po sprawie.
 
     
 Konani


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tralala
Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 26
Skąd: Kato
Wysłany: 10 Lipiec 2019, 06:56   
   Moje auto: 1.6t OPC


Korek mam już nowy, okazuje się że zbiorniczek wyrównawczy też musiałem zamówić, bo przy wyciąganiu starego zaworka śrubokrętem jest po prostu nieszczelny.

Dam znać dzisiaj czy rozwiązało to problem

PS
Oczywiście zalałem układ różowym płynem chłodniczym k2, tak znalazłem w googlach.

@edit
No to tak , wszystko wymienione .
Temperatura wacha się dość szybko, 87-110. Zrobilem nawet 120 rozpedzajac się na drodze ekspresowej i zgubiłem gdzieś po drodze z 1l płynu :lol1:

Pod korkiem oleju tylko olej, całe szczęście

Mechanik zaproponował wymiane termostatu, albo pojeździć bez na pełnym obiegu. Tylko że znowu trzeba będzie wybulić na 5l cieczy, a co wy o tym myślicie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Woda podchodzi pod korek
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.