[Corsa C] Jeździdło by Zetuuu
Autor Wiadomość
 Zetuuu


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Michał
Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
  Wysłany: 9 Czerwiec 2019, 10:46   [Corsa C] Jeździdło by Zetuuu
   Moje auto: C z12xep


"siema:
Chciałbym zaprezentować swoje wozidło jakim jest Corsa C 3d z 2005r modelowy 2006r z 80 konną jednostką 1.2 Twinport. :unga:

Zakupiona w połowie Października 2018r od "Janusza" handlarza gdzie rodowity "Niemiec Mahomet" (jakiś tam) płakał jak sprzedawał "muza" , z przebiegiem na blacie 172kkm więc można się spodziewać wszystkiego.

Zdjęć z dnia zakupu nie posiadam czy choćby ogłoszenia, dlatego że nie pomyślałem w tamtym momencie, że będę cokolwiek w niej robił... Tym bardziej, że cosiarke kupiłem jako jeździdło do pracy (140km dziennie), tańsze niż jeżeli Omega z 3.0V6 pod maską.



Jak to handlarz wymyty z każdej strony... ale i ogołocony... bez dywaników, lewarka czy też koła zapasowego... dlatego dokupiłem to:


Jeździdło z dodatkowego wyposażenia posiada:
Instalację podtlenku LPG, Klimatronik, Halogeny sportowe (wg VIN decodera), elektryczne szyby i el. lusterka z grzaniem, Reflektory soczewkowe, 4x Jaśki, itp/

Pierwsze co poprawiłem po Januszu to mocowanie halogenów, zatrzaski połamane jedyne na czym się trzymał to na dolnej stopce przykręcanej torxem.


Jedyne czego nie sprawdziłem podczas zakupu to centralny zamek, po powrocie normalnie się zamknął, ale otwierać już nie chciał, tzn rygiel podskakiwał ale siłownik nie ciągnął go do samej góry. Więc postanowiłem sprawdzić co było przyczyną. a znalazłem wypierdziane głośniki. "nie2"



Siłownik z zamkiem jest sprawny, kupiłem drugi siłownik i było to samo "nie2" przesmarowałem cięgna, ale to też nic nie dało... Może ktoś będzie miał jakąś radę. Jedyne co odkryłem to to że klamka zewnętrzna ma luz i jak pociągnę ją do dołu to otworzy się z pilota.

Jako że w Omedze miałem Car Audio

i pełne wygłuszenie postanowiłem w Jeździdle też coś po modzić i zamówiłem Maty wygłuszające, butylowa 2,5mm gr. oraz polipropylenowa pianka 6mm gr.



Oraz manetkę z tempomatem i czujnik


Czujnik musiałem wymienić bo dostałem od Combo, a nie do CC

Poranki jadąc do pracy i na tempomacie można uchwycić coś miłego dla oka


Nie wiem jak was czytelnicy, ale też srebrny w CC to jakaś porażka do niczego nie pasuje....



W omedze podłokietnik był fabrycznie, ale w Jeździdle GM zapomniało więc sam uzupełniłem brakujące elementy



Kilka dni później montaż




Bystrzejsze oczy na jednym ze zdjęć na fotelu dojrzą pewne elementy które doczekały się też montażu.



Tak, tak całkowicie usunąłem oryginalną zapalniczkę i wstawiłem ładowarkę USB z miernikiem napięcia Akumulatora.


Jak już wspominałem wcześniej CA musi być więc plan wykreowany w głowie ruszył z realizacją.

Na początek wygłuszenie pod zabudowę bagażnika.



Następnie pomiary i pierdyknąłem takie coś.







Więc jako że, butla od LPG wystaję ponad podłogę ok 4cm musiałem do zabudowy zrobić podwójne dno, jedno na przymocowanie wzmacniaczy i drugie dno bagażnika. Łącznie zabrało mi to 18cm głębokości :...:

Srebrny wzmak to Rodek R4100A2 4x 100W rms w 4 Ohm - Napędza aktywnie zestaw przedni z TW Hertz HS25 i WF Audio System Helon 165c2
Czarny wzmak to Soundstream Tarantula TRX2.820 będzie zasilał Suba w mostku 820W rms w 4Ohm
Jednostką centralną jest lub będzie (radio wróciło do sprzedawcy bo się okazało że jest uszkodzone i czekam na rozwiązanie reklamacji)
Alpine UTE-92BT

No cóż chwilowo bez grania "nie2" "help"

Jako że sezon zimowy nie sprzyja do grzebania w aucie to zaopatrzyłem się na przyszłość na zmianą układu hamulcowego i zakupiłem zaciski.

Wszystko za radą Adama10 -->> Corsche C by A10garage


Droga do pracy i poranki :D

Jako że nastały cieplejsze dni to trza by było zacząć wygłuszać resztę a nie tylko bagażnik, więc do dzieła:






Zasilanie też jakoś trzeba było pociągnąć !! przewód to 35mm2 tzw. spawarka.



I kable zasilające od środka


Po wierceniu opiłki trzeba jakoś usunąć więc, robi się to tak ;)


Wywaliłem fotele i dywanik do wygłuszania podłogi.



Więc wrażenia po wygłuszeniu podłogi tylnych i przednich nadkoli w Jeździdle zrobiło się znacznie ciszej!! teraz słychać szum wiatru w uszczelkach, a nie jak to było do tej pory miało się wrażenie że dupą szorujesz po asfalcie :...:
Z wygłuszenia zostało mi tylko zrobić dach, bo przy deszczu to mam wrażenie że sypią z nieba kamieniami... i tylna klapa, ale muszę zakupić jeszcze materiałów na te zabiegi.

W między czasie oddałem zaciski do malowania proszkowego, po miesiącu oczekiwania nareszcie odebrałem.


Po malowaniu proszkowym trzeba je jeszcze przygotować, czyli usunąć farbę z miejsc ślizgu klocków jak i z miejsce mocowania jarzma do zwrotnicy, założyć nowe uszczelnienia i korzołapy.


No i przymiarka :D


Oczywiście bez komplikacji się nie obędzie, a jakich?? a no takich że ET felgi stalowej jest za duże Et49 i po założeniu koła brakuje ok 3mm by felga nie ocierała o nowe zaciski !! Ale że był plan zakupu alusów więc ciut przyśpieszyłem realizację.



Zakupiłem felgi Dezent 16" ET38 oraz J7" do tego nowe Uniroyal Rain Sport 3 195/45/16
A dzień wcześniej przyciemniłem tylne szyby, bo ilość światła wewnątrz mnie drażniła.



Jak są nowe koła to w końcu przyszedł czas na montaż zacisków i nowych tarcz ATE


Porównanie starych i nowych tarcz:



Na nowych tarczach przejechałem ledwie 15km więc za wiele nie powiem, ale już jest różnica wyczuwalna, zdam relację jak się wszystko po dociera.
Na chwilę obecną mam przelatane 193,5kkm za 1,5tyś wymiana olejów.

Jako ciekawostkę mogę napisać że klima w Jeździdle chłodzi jak wściekła, aż szyby parują z zewnątrz !! tak, tak, tak z ZEWNĄTRZ !


CDN.
Ostatnio zmieniony przez Zetuuu 9 Czerwiec 2019, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Czerwiec 2019, 15:23   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:
świetnie się prezentuje Twoja Corsa ;) wszystkie modyfikacje na najwyższym poziomie :) bardzo mi się podoba :D nawet jest w tym samym kolorze z168 co była moja...

czekam na więcej :D
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Czerwiec 2019, 19:54   
   Moje auto: Z12XEP


Siema Michał :)

W końcu znalazłem 10min żeby przeczytać co żeś tutaj stworzył :) Bardzo fajnie wszystko opisane (zresztą tak samo jak miałeś opisaną omegę ;) )

Jak się zobaczymy to chętnie posłucham jak audio brzmi. Przedwczoraj przejechałem się Irmim (dla niewtajemniczonych w Omedze też mam audio podłubane) i kurde w corsche mi jednak tego bardzo brakuje :p Już od dłuższego czasu jeżdżę z wyłączonym radiem żeby nie wkurzało to brzęczenie :p


Czekam na kolejne opisy z prac :)
 
     
 Zetuuu


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Michał
Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 23 Czerwiec 2019, 18:54   
   Moje auto: C z12xep


Dzięki Piecia, tak kolor Z168 :D

Adaś, ja prawie 2 miesiące jeździłem bez radia, pierw wzmacniacz u doktora spędził miesiąc, a później radio miesiąc na reklamacji.

Jak będę miał chwilę by o tym pomyśleć to spróbuje zrobić jakąś prezentację systemu audio.

Jeszcze zapomniałem dopisać, że założyłem w maju przed montażem tarcz, kompletny wydech Bosal'a. Gdyż urwał się zaczep przy końcowym tłumiku i na nierównościach łącznik elastyczny tłukł mi w miskę olejową.
 
     
 Zetuuu


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Michał
Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 15:04   
   Moje auto: C z12xep


Siema znów :)

Jak by ktoś się w ogóle zastanawiał to lecimy dalej z modyfikacjami xD

Zakupiłem takie oto świecidełka




Jak myślicie gdzie zostaną zamontowane ??
.
.
.
.
.
.
.
.
Mała podpowiedź

.
.
.
.
.
.
.
.
No i wstępne przymiarki


Reszta klocków dopiero w drodze, a mianowicie Bi-LED :wstyd:


Jak by ktoś pytał jak rozkleić lampę to roboty jest od uja... No cóż twardy klej którym są po klejone lampy nie ułatwia życia...
 
     
 Zetuuu


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Michał
Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 26 Lipiec 2019, 10:34   
   Moje auto: C z12xep


Mało coś komentarzy pod moją prezentacją, ale i tak lecimy dalej.

Bi-Ledy dojechały a jako że jestem osobnikiem pracującym więc nie mam zbyt wiele czasu na dłubanie wieczorami. Ile się da tyle się da.


Pierwsze wydanie adapterów do Bi-Led zdobione z kartonu


MK2 adapterów


Oczywiście zabawy w przedszkolaka ;)


Po MK2 przyszedł czas na MK3 z innego materiału



Jako że materiał użyty do adapterów to blacha dekarska (czyli parapet) to zamiast spawać postanowiłem po lutować.



Montaż do uchwytów lampy


Tak wpasowały się 3" soczewki w miejsce luster od długich



Mijania z pozycyjnymi (ring)


DRL


Zamówiłem już maskownice do Bi-Led, ale będą dopiero po niedzieli.


Teraz zostało tylko to samo zrobić z drugą lampą :...:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 28 Lipiec 2019, 23:06   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Mało komentarzy bo forumowicze są zajęci zbieraniem zębów z podłogi po zobaczeniu Twoich pomysłów ;p a na serio to pewnie już zauważyłeś, że forum ma jak się ma... :/

bardzo fajny pomysł z adapterami :okk:

czekam na więcej ;)
 
     
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 29 Lipiec 2019, 18:17   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Fajna robota, ale nasuwa się pytanie jak to będzie święcić na przyrządzie z SKP? Nawet jeśli będzie ok to i tak dowód przy kontroli poleci ze względu na brak homologacji źródła światła. :/
 
     
 Zetuuu


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Michał
Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 5 Sierpień 2019, 20:35   
   Moje auto: C z12xep


Piecia napisał/a:
Mało komentarzy bo forumowicze są zajęci zbieraniem zębów z podłogi po zobaczeniu Twoich pomysłów ;p a na serio to pewnie już zauważyłeś, że forum ma jak się ma... :/

bardzo fajny pomysł z adapterami :okk:

czekam na więcej ;)
Miło coś takiego czytać, ale bądźmy realistami ;)
Hubi napisał/a:
Fajna robota, ale nasuwa się pytanie jak to będzie święcić na przyrządzie z SKP? Nawet jeśli będzie ok to i tak dowód przy kontroli poleci ze względu na brak homologacji źródła światła. :/
to ciekaw jestem jak ludzie którzy wkładają HID w ryflowane lampy przechodzą badanie SKP czy kontrole policyjne "muza"

W razie nawet fakapu to mam oryginalne soczewki które są jeszcze na aucie, a grzebie w lampach które dokupiłem na modyfikacje. Liczę na to że człowiek z SKP nie będzie, aż tak dociekliwy jeśli światła będą poprawnie ustawione. zresztą nie jest to modyfikacja która ma tylko wyglądać, a ma też poprawić widoczność nie oświetlonych uczestników ruchu, a niestety w okresie zimowym takich wielu widziałem na trasie Dom<->Praca
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Jeździdło by Zetuuu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.