Corsa E schowek pasażera-półka
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 17 Czerwiec 2019, 20:40   Corsa E schowek pasażera-półka
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Po otworzeniu schowka pasażera widać na ścianach schowka takie jakby "prowadzenia/podpory", ewidentnie służące do zamocowania czegoś w rodzaju półki, dzięki czemu schowek podzieliłby się na dwie części. Taka półkę miałem w schowku w Astrze G. Niby nic ale w schowku można było zaprowadzić względny porządek, a tak to wala się tam wszytko jak tobołku u cyganki.
Macie takie półki u siebie? Można to dokupić, albo co?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Czerwiec 2019, 13:07   Re: Corsa E schowek pasażera-półka
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Fakt,kocioł jest totalny.Nawet lamki nie można założyć jak w Corsie D zrobiłem.Muszę się temu przyglądnąć i samemu może coś zrobić,bo wszystko wylatuje po otworzeniu,nawet długopis się nie trzyma w miejscu do niego przeznaczonym.
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 19 Czerwiec 2019, 18:21   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Jak coś wymóżdzysz to daj znać. Myślałem, żeby z bardzo cienkiej sklejki/pleksi wyciąć ładnie wyżynarką taką półeczkę, okleić jakąś czarną okleiną samoprzylepną, albo prysnąć czarnym sprayem i będzie git. W końcu to tylko schowek - wiem wiem, pachnie to takim druciarskim wykonaniem, ale zawsze jakieś to rozwiązanie.
Ale jak popatrzyłem na wyprofilowanie wew.tego schowka to mi się odechciało. Może by najpierw zrobić szablon z kartki/kartonu, a później odrysować na płycie i ładnie wyciąć - sam nie wiem, dłubania byłoby przy tym szablonie od cholery, już widzę te 3.987.347.903 przymiarek do schowka...
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 19 Sierpień 2019, 17:51   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


A więc tak, zasięgnąłem trochę języka, o ile tłumaczenie przez google translatora można nazwać "zasięgnięciem języka" ;p , na niemieckim forum, i tak:
1. półka nosi fachową nazwę półka pośrednia schowka na rękawiczki;
2. Opel dla Corsy w żadnej wersji wyposażenia prawdopodobnie nie przewidział takiej półki, ale taki sam schowek jest w Adam-ie i tam ta półka jest w ofercie;
3. popytałem po sklepach w necie i w wszystkie sklepy wyceniły to na 236 zł + koszt przesyłki, jedynie sklep: e-opel24.pl, oferuje półkę za 186 zł. Jak ktoś reflektuję to mogę podesłać e-mail z ich odpowiedzią, aby się powołać i kupić "po taniości" :)
4. Nasi zachodni koledzy na swoim forum wyprodukowali szablon, dzięki któremu można zrobić samemu taką półeczkę, Z tego co zrozumiałem to szablon jest w skali 1:1, drukujemy, przykładamy to materiału z którego wykonujemy półkę, odrysowujemy i wycinamy. Niestety nie mogę pobrać, bo nie mogę się zarejestrować na forum - nie wiem, nie dostaje maila do potwierdzenia rejestracji.
Link do forum, bezpośrednio na stronę z szablonem: https://www.corsa-e-forum...6878cc992eace3b

Może uda się komuś zarejestrować na ichniejszym forum, jak pobierze ten szablon to proszę niech wrzuci na nasze forum.
 
     
 abstainer


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Pawel
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 20 Sierpień 2019, 16:41   
   Moje auto: Corsa 1.4 90KM


Proszę tutaj link z wymiarami.

http://pokazywarka.pl/schowekcorsae/
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 20 Sierpień 2019, 22:16   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


I gitara :brawo2: super, dzięki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Wyposażenie wnętrza » Corsa E schowek pasażera-półka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.