Wymiana mieszków w Corsa C
Autor Wiadomość
 gogo_svs


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Czerwiec 2019, 10:47   Wymiana mieszków w Corsa C
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 sport


Witam, nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.

Chodzi mianowicie o wymianę mieszka drążka skrzyni biegów oraz hamulca ręcznego. Mam kilka pytań/próśb.

1. Czy ktoś, kto wymieniał już te mieszki mógłby się podzielić jakimiś uwagami odnośnie montażu?
2. Prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego producenta tych mieszków. Na allegro jest tego pełno ale wygląda mi to na straszną chińszczyznę.
3. Widziałem też, że są do kupienia mieszki dzielone, łączone na rzepy i one nie wymagają ściągania gałki zmiany biegów. Wydaje mi się jednak, że nie jest to rozwiązanie najlepsze. Ktoś zamontował u siebie coś takiego?
4. Wnętrze mojej Corsy C to ciemny węgiel drzewny. Druga kwestia jest taka, że moje mieszki mają takie jakby minimetrowi otwory (perforacja). Czy ktoś wie gdzie można kupić mieszki takiego koloru i z taką perforacją? W oryginale wygląda to tak jak na tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/lewarek-wybierak-biegow-opel-corsa-c-1-2-b-03r-6686548507

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 4 Czerwiec 2019, 15:21   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


gogo_svs, ja do mojej Corsy C kupiłem ten komplet: https://archiwum.allegro.pl/oferta/opel-corsa-c-mieszek-biegi-reczny-skora-kpl-i6827674766.html

Świetna jakość, gruba skóra (podobno włoska). Zamówiłem czarną skórę z szarą nicią. Przy okazji zmieniałem gałkę, więc nie miałem problemu, że nie przejdzie. Gałka w Corsie C jest nabita na drążek, wątpię, żeby Ci się udało ją ściągnąć bez jej uszkodzenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Wymiana mieszków w Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.