Stukanie przy skręcaniu i ruszaniu oraz dziwny szum
Autor Wiadomość
 maciekb92


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: 23 Lipiec 2017, 17:45   Stukanie przy skręcaniu i ruszaniu oraz dziwny szum
   Moje auto: Corsa 1.2 Enjoy


Witam,

Posiadam Corse D rocznik 2011 po lifcie i mam z nią od niedawna dziwny problem. Na początku coś stukało przy ruszaniu i jednoczesnym skręcaniu w prawo. Teraz stuka już przy ruszaniu i skręcaniu w prawo oraz w lewo i czasami podczas ruszania z prostych kół. Co dziwne dzieje się tak tylko jak są upały. W dni kiedy jest zimniej nic nie słychać. Dodatkowo jakiś czas temu pojawił się szum kiedy puszczam gaz przy dużych prędkościach. Oglądał auto mechanik i mówił że to na pewno nie przeguby i raczej nie łożyska. Spotkał się ktoś z was z takim problem? Dzięki z pomoc.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Sierpień 2017, 13:49   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Może luźne są przeguby jeżeli mogą być, może skrzynia szumi i oddaje to na kołach, pojedź do innego mechanika i sprzedaj mu temat zobaczymy co Ci powie inny, bo mechanik mechanikowi nie równy, ja u siebie nie miałem takiego problemu, ale również wersja po lifcie to wszystko przede mną :D
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Wrzesień 2017, 08:00   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


cyt.
Charakterystyczne suche trzaski przy skręcaniu kół na postoju, czasami również w czasie jazdy, informują o wybitych górnych mocowaniach kolumn przedniego zawieszenia. Tutaj wystarczy wymiana z jednej strony, zapłacisz 370 zł.
 
     
 seraphine


Informacje
lubuskie

LPG: Tak
Imię: Sebastian
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 12:32   
   Moje auto: Corsa D 1.2 LPG Graphite


Moją pszczołę kupiłem jako nową (XII 2014) i problem pojawił się już około roku po zakupie. Pojawiał się latem, znikał zimą. Nie było tylko świstania. Ogólnie wiedziałem o tej przypadłości tego modelu już przed zakupem... TTTM. W tym roku zaczęło już hałasować zimą. Samochód ma 75TKm nalotu i 4+ roku życia, ale większość w trasie. Zawieszenie wg diagnosty zdrowe, amorki tłumią około 60%. I tutaj moje pytanie:

Jakie mogą być konsekwencje jazdy z pukającymi łożyskami amortyzatorów? Bo przyznam się szczerzę, że już się do tego przyzwyczaiłem i temat ogarnąłbym najchętniej razem z wymianą amorków... może za jakiś rok. BTW mam wrażenie, że z tyłu również odzywają się odboje. Istnieje jakieś ryzyko uszkodzenia kielicha? Wg diagnosty na koła żadne luzy nie są przenoszone...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ zawieszenia » Stukanie przy skręcaniu i ruszaniu oraz dziwny szum
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.