Sprzęgło dźwięki
Autor Wiadomość
 Amorgos


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Radek
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 26 Marzec 2019, 06:02   Sprzęgło dźwięki
   Moje auto: Corsa d opc


Hej wszystkim. Mam mały problemik ze sprzęgłem. Sprzęgło chodzi idealnie lecz słychać delikatnie (chyba łożysko dociskowe) po naciśnięciu problem znika . Czy to rzeczywiscie łożysko jeśli tak to jakiegoś firmy zastosować.. Czy przy wymianie trzeba ściągać skrzynie. Czy ktoś miał podobne zjawisko . Opisz cię je proszę . Moje autko to corsa OPC 2014 r.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Marzec 2019, 12:03   Re: Sprzęgło dźwięki
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Uszkodzone łożysko dociskowe słychać przy wciśniętym sprzęgle.Jak znika chałas przy wciśniętym to moim zdaniem pochodzi on z skrzyni biegów.
 
     
 Magister


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Tak
Klub: Tigra Team
Imię: Adam
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Marzec 2019, 07:21   
   Moje auto: corsa


Tak jak kolega tutaj napisal. Trudno jednoznacznie wskazać, który element generuje owe dźwięki. To może być jedno z tych dwóch które tutaj wyżej zostałe opisane.
Niestety są to dosyć nieprzyjemne usterki, wymagające często drogiej ingerencji mechanika.
 
     
 Amorgos


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Radek
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Marzec 2019, 18:37   
   Moje auto: Corsa d opc


Hej dzięki . Byłem w oplu serwisant stwierdził łożysko dociskowe . Na razie nic groźnego ale jak będzie mocniej słychać to się zabiorę za to . Ale chyba lepiej wymienić całe sprzęgło na sachsa razem z wysprzeglikiem i łożyskiem z tarczą 950 zł + robocizna . Przydałoby się wymienić też olej w skrzyni na Fuchs sintofluid . Co myślicie . Mam znajomego który ma takie samo cacko i wymienił na ten olej i biegi wchodzą jak masło.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Marzec 2019, 19:24   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Napisz co było bo pierwszy raz słyszę że łożysko cichnie jak się sprzęgło wciska kiedy jest obciążone i wychodzi jego stan zużycia,chyba że błędnie napisałeś.Z olejami się nie kombinuje bo można szybko żałować.Jak auto ma duży przebieg to będzie cały komplet sprzęgła do wymiany.
 
     
 Amorgos


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Radek
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Kwiecień 2019, 20:31   
   Moje auto: Corsa d opc


Prosta sprawa sprężynki na tarczy sprzęgla . Kiedy dociskam sprzęgło cichną bo się rozciągają a jak puszczam to terkoczą. Na razie chwilowo pasuje . Ale i tak wolę wymienić całe sprzęgło .krucho z kasą. Tak ze pan serwisant z opla chyba na jedno ucho trochę nie słyszy. Rozmawiałem ze specem od sprzęgieł i wyjaśnił sensownie. Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Sprzęgło dźwięki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.