Markowa srebrna Corsa
Autor Wiadomość
 marek29


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: M
Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 1
Skąd: Z Polski
Wysłany: 3 Marzec 2019, 11:14   Markowa srebrna Corsa
   Moje auto: D, 1.2


Dzień dobry
Dawno nie zaglądałem na forum od czasu przywitania się z Państwem.
Moja Corsa IV generacji została zakupiona we Wrześniu 2018 od nauczycielki mojej córki (Pani 50+) z przebiegiem 52420km. Początkowo samochód został kupiony jako flota banku w Poznaniu gdzie przejeździł do zimy 2014/2015 przeszło 30 tyś km. Potem w rękach prywatnych miał czas wytchnienia i tzw jazdę wokół komina. Samochód prawdopodobnie przez "flotę" został pozbawiony oryginalny felg aluminiowych i został sprzedany na felgach stalowych z oponami zimowymi na których moja znajoma nauczycielka dzielnie jeździła.
Po zakupie skończyłem z dziadostwem i kupiłem komplet nowych opon całorocznych Hankook Kinergy 4S H740 185/70/R14. Zresztą poprzednie ogumienie było chyba założone w pośpiechu bo rozmiar opon wynosił 185/65/R14. Szkoda że człowiek, zapyziały właściciel 19 letniego poloneza jest zgodnie z przysłowiem mądry po szkodzie, ponieważ był to dobry powód do negocjacji ceny zakupu a tak już po ptokach.
Przed zakupem z racji zbliżającego się przeglądu technicznego pojechałem z byłą Właścicielką do Stacji Przeglądów aby mieć pewność że wszystko jest od strony technicznej w porządku a jak nie jest to co jest do zrobienia.
Na szczęście Diagnosta ocenił, że wszystko jest w porządku a zatem Corsa przeszła do naszej rodziny.
W Październiku wykonałem przegląd olejowo-filtrowy. Wymieniłem filtr oleju Filtron OE648/6, filtr powietrza Filtron AP072/1, filtr kabinowy Filtron K1172 oraz wycieraczki (oryginalne Bosch niestety również były do wymiany) założyłem krajowe MotGum 410 i 650 mm (zaczep C). Olej z racji, że był stosowany GM Dexos2 5W30 to również taki sam kupiłem. Łącznie koszt przeglądu to 198 zł i 2 godzinki mojej pracy.
Jeśli chodzi o usterki to samochód jest tak prosty, że nie ma co się w nim popsuć. Ostatnia nazwijmy to usterka chociaż wiem, że to słowo na wyrost objawiła się napisem Insp2. Okazało się, że przepaliło się włókno żarówki światła pozycyjnego tylnego z prawej strony. Z racji, że i tak wyjąłem oprawę to wymieniłem prawie wszystkie żarówki (żarówka cofania została po staremu). W związku z tym, że nowa żarówka kierunkowskazu odróżniała się barwą od żarówki z lewej strony to i taka sama operacja wymiany żarówek została wykonana po drugiej stronie.
Przy okazji zdziwiła mnie głupota inżynierów Opla, dlaczego włożono dwuwłóknową żarówkę w obwodzie światła pozycyjnego skoro wykorzystane jest jedynie włókno 5W a żarówka osadzona wyżej 21W ma prawdopodobnie obwód poprzez ogranicznik prądu bocznikowany przy wciśnięciu STOP? Druga sprawa to z kolei pomysł księgowej z Opla że żarówka światła przeciwmgłowego z prawej strony nie jest podłączona.
Przepraszam za tak długi post, ale jest pierwszy (i chyba ostatni) na temat srebrnej Corsy.
Pozdrawiam
P.S. Chciałem dodać kilka zdjęć ale pomimo kilku prób zdjęcia się nie załączają :/
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Marzec 2019, 20:04   
   Moje auto: z12xep


Zdjęcia dodaj przykładowo przez stronę zmniejszacz.pl
Wybież BBCode i wklej w poście.
Wybierz najlepiej rozmiar średni i jakość na maxa.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Kwiecień 2019, 13:52   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


a rocznik ? haha
 
     
 marek29


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: M
Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 1
Skąd: Z Polski
Wysłany: 14 Kwiecień 2019, 21:07   
   Moje auto: D, 1.2


Rocznik 2012.
Temat jednak można zamknąć, niestety albo stety auto sprzedałem i kupiłem dziecko francuskiej myśli technicznej realizowane rękoma cyganów. Może i dla niektórych prestiż otwieracza do butelek na kratce chłodnicy jest niższy od kółka z literą "Z" w środku ale liczy się wygoda a tu jest zdecydowanie lepiej, przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam wszystkich corso-maniaków.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Markowa srebrna Corsa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.