Silnik 1.4 75KM a 90KM
Autor Wiadomość
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:07   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Dzięki za twoja opinie w sprawie. Wygląda na to że nie jestem odosobniony w moich odczuciach przy zapalaniu silnika. Z tym sprzęgłem przy gaszeniu nie eksperymentowałem ale sprawdze jak to wyglada.
To jest też moja pierwsza przygoda z Oplem ale jak np. jeździłem używanymi Astrami bo zamierzałem taką kupić (z racji braku znalezienia ładnego egzemplarza pomysł upadł) to tam takich odczuć co do szarpnięć nie było no ale Astra to klasa wyżej. Z tego co pamiętach to chyba corsa D z silnikiem 1.4 jeździłem nim ze 2 może 3 lata temu (tez miałem pomysł ja kupić ale niestety smród od palenia papierosów w samochodzie był nie do zniesienia) i odpalenie silnika było prawie niewyczuwalne w sensie drgań. Ten samochód tak zapalał że miało się wrażenie że zapala się silnik o dużo większej pojemności.
I na pewno nie zapalał jak ten w corsie E, która to odpala niemalże natychmiast po przekręceniu kluczyka. Każdy z samochodów potrzebował dłuższej lub krótszej chwili żeby zapalić a corsa E natychmiast.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:12   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Cytat:
I na pewno nie zapalał jak ten w corsie E, która to odpala niemalże natychmiast po przekręceniu kluczyka. Każdy z samochodów potrzebował dłuższej lub krótszej chwili żeby zapalić a corsa E natychmiast.

To Ty tak masz w swojej corsie 1.4, że wystarczy na ulamek sekundy przekręcić kluczyk w stacyjce i silnik odpali?
Ostatnio zmieniony przez Wtwgplt 22 Luty 2019, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:15   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Tak, przekręcam kluczyk a silnik juz chodzi. Dosłownie ułamek sekundy, co mnie w sumie trochę dziwi bo kiedy do cylindrów dostało sie paliwo (?). I oczywiście jak zapali to jest to charakterystyczne łuuupnięcie.

dziwny to model opla jest ;)
Ostatnio zmieniony przez Artur150 22 Luty 2019, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:17   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


No to nie wiem już od czego to zależy. Myślałem, że może w Corsach 1.4 tego nie ma, albo że zależy to od rocznika, a z którego roku jest Twoja Corsa?
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


2018 a model 2019 czyli wyprodukowana po sierpniu 2018 ale jak wspominałem tata ma 2016, która kupił w maju więc model 2016 i też ma to łuupnięcie i zapala natychmiast.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:23   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


ok dzięki, jakoś będę musiał żyć z tym dłuższym trzymaniem kluczyka w stacyjce :)
Wciskaj sprzęgło ja ją gasisz, to powinno trochę pomóc.

pozdrawiam
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 22 Luty 2019, 20:27   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


No sprawdzę to gaszenie choć zapalanie jest zawsze z wciśniętym sprzęgłem (bo bez wciśniętego nie zapali) i jakoś nie pomaga to na to szarpnięcie/łupnięcie.
Zdam relację.
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Luty 2019, 09:12   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


k0za522 napisał/a:
_Grzesiek_ napisał/a:
Kolego k0za , ludzi piszą o benzynowym wolnossącym silniku 1.4...


Kolega coś wniósł konstruktywnego swoją wypowiedzią, poza wytknięciem błędu?

Owszem, chciałem Tobie uświadomić, bez żadnej złośliwości , że piszesz zupełnie nie na temat.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 28 Luty 2019, 19:52   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Wtwgplt napisał/a:
Wciskaj sprzęgło ja ją gasisz, to powinno trochę pomóc.


faktycznie, gaszenie silnika z wciśniętym sprzęgłem powoduje że nia ma szarpnięcia. Silnik "płynnie" gaśnie.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marzec 2019, 16:43   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Widocznie w naszych egzemplarzach mamy ukryte koło dwumasowe, o ktorym nikt nie słyszał wcześniej :)
pozdr
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 4 Marzec 2019, 23:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Mój silnik 1.4 75KM , corsa z końca 2016 roku , nic nie stuka przy odpaleniu ani gaszeniu ale zawsze obie czynności robię ze wciśniętym sprzęgłem. Jeśli jednak chodzi o dźwięki podczas pracy samego silnika to już mam wiele do powiedzenia... Na zimnym elegancko i cicho pracuje (na biegu jałowym) a jak się tylko rozgrzeje to już piękny koncert klekotania, co najdziwniejsze to dźwięki te dochodzą do kabiny przez 90 % czasu ale czasami zdarza się , że dojadę do świateł wrzucę "luz" i jest cisza... silniczek pracuje elegancko równo i cicho. Nie mam pojęcia od czego to zależy i czy to jakaś usterka czy po prostu, tak jak stwierdził serwis , że ten samochód "tak ma. Aha i jeszcze od jakiegoś czasu zdarza się , że coś mi zapiszczy jakby jakiś pasek albo śrubka podczas ruszania autem i nie wiem czy to od tego , że może dodaje za mało gazu do ruszenia czy jest jakaś usterka?
Pozdrawiam Piotr
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Marzec 2019, 17:23   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Cytat:
Aha i jeszcze od jakiegoś czasu zdarza się , że coś mi zapiszczy jakby jakiś pasek albo śrubka podczas ruszania autem i nie wiem czy to od tego


U mnie też piszczało, ale nie przy ruszaniu tylko po rozgrzaniu silnika. Dochodziło to z tego koła pasowego pompy wody - jakby łożysko. W serwisie powiedzieli, abym to obserwował i tak zrobiłem i przestało samo :)

Cytat:
tak jak stwierdził serwis , że ten samochód "tak ma

Ale ten typ chyba naprawdę tak ma. U mnie też czesto zdarza się głośniejsza praca i też nie wiadomo od czego to zależy. Raz na zimnym, raz na gorącym, czasem dłużej, a czasem tyko chwilkę.
Mnie się wydaje, że te hydrauliczne popychacze zaworów mają po prostu taką konstrukcję, że często klepią.
Może to też wina tego oleju Dexos, który widocznie słabo wycisza to.
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt » Silnik 1.4 75KM a 90KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.