Kalibracja czujnika kąta skrętu
Autor Wiadomość
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 10 Grudzień 2018, 09:03   Kalibracja czujnika kąta skrętu
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Witam miał ktoś z was problem w postaci ze auto zawsze ciągnie w lewe
Zaraz po kupnie auta 3 razy bylem w aso no i temat z ich strony zamknięty wyważenie kół dopompowanie kół.zamiana tyl na przód i niby wszystko okej a jednak auto ciągnie w lewo
Wczoraj znalazłem temat na niemieckim forum o tym samym problemie co ja mam czyli auto ciągnie w lewo i tam wskazują na zle skalibrowany czujnik skrętu.
Wiec pytanie do was czy ktos z was tez mila problem i w jakim aso go rozwiązano Mikołów na pewno nie bo tam rada końcowa kierownica jest po to zęby ja trzymać
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 10 Grudzień 2018, 13:20   
   Moje auto: OPEL/FORD


Można dokonać kalibracji czujnika pod warunkiem, że jest się 100% pewnym prawidłowej geometrii.
Jakby to było moje auto, to NAJPIERW upewniłbym się, że jest w porządku geometria, a POTEM wziął się za czujnik kąta skrętu. Może być tak, że czujnik jest uszkodzony. Może być tak, że ktoś wymieniał przekładnię kierowniczą i nie zrobił kalibracji. Może być tak, że wymieniano kolumnę kierownicy (np. Corsa D miała kiedyś kampanię na krzyżak kolumny) i nie zrobił kalibracji.
Podłączenie MDI i podgląd wartości wskazywanych przez czujnik kąta skrętu da odpowiedź. Jesli geometria będzie ok a on będzie pokazywał + lub - to trzeba spróbować kalibracji.
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 10 Grudzień 2018, 22:54   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Miałem wywarzane kola /zbieżność wiec chyba tylko ten czujnik został Jadąc 120 A4 problemu nie ma problem jest tylko przy jeździe po zwykłych drogach i zawsze ciągnie w lewo nigdy w prawo nawet pod prąd jechałem zęby sie upewnić ze droga nie jest na chylona w lewo

tlumaczac przez translator forum niemieckie tez takie problemy maja

https://www.corsa-e-forum...eht-nach-links/
 
     
 sebo82


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Seba
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Styczeń 2019, 22:03   
   Moje auto: 1.4


Mam ten sam.pronlem i dziś okazało się programowanie czujnika kąta skrętu nic nie dało ani też geometria i za tydzień będę miał wymieniana kolumne kierownicza w ramach gwarancji
 
     
 sebo82


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Seba
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Styczeń 2019, 22:04   
   Moje auto: 1.4


Mam ten sam.pronlem i dziś okazało się programowanie czujnika kąta skrętu nic nie dało ani też geometria i za tydzień będę miał wymieniana kolumne kierownicza w ramach gwarancji
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 8 Styczeń 2019, 08:24   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


sebo82 napisał/a:
Mam ten sam.pronlem i dziś okazało się programowanie czujnika kąta skrętu nic nie dało ani też geometria i za tydzień będę miał wymieniana kolumne kierownicza w ramach gwarancji




No to ci zazdroszczę bo ja kolejne aso i diagnosta nie widzi problemu

Napisz czy pomogło
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 4 Luty 2019, 19:15   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, ja swoją corsę odebrałem z salonu 06.12.2018 i na początku prowadziła sie idealnie prosto, tak po miesiącu zauważyłem że faktycznie delikatnie ściąga na lewo a nie czytałem tego tematu więc nic mnie nie zasugerowało abym tak myślał ;) Próbowałem też jak wy jeździć w przeciwnym kierunku daną drogą i nic się nie zmienia, zawsze ciągnie na lewo. Żadnej dziury nie zaliczyłem żeby uszkodzić coś w zawieszeniu. Jak się problem nasili to zgłoszę do serwisu bo faktycznie nie jest to zbytnio komfortowe. Dawajcie znać jak się u was sprawa rozwija.
pozdrawiam
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 7 Maj 2020, 18:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Cześć, dzisiaj miałem wykonaną w serwisie czynność "środkowanie czujnika kąta skrętu/kierownicy". Po tej czynności samochód nie ściąga nic, jedzie idealnie prosto. Sprawdziłem wcześniej w niezależnym warsztacie w mojej mieścinie geometrie i mechanik po założeniu wszystkich czujników na koła popatrzył na mnie jak na debila i się pyta po co ja sprawdzam geometrię bo...jest jak fabryczna. To mu wyjaśniłem o co biega.

Serwis upierał się, że nie zrobi mi tej kalibracji/środkowania czujnika bo najpierw muszą
1. sprawdzić ciśnienie powietrza w kołach (wyśmiałem ich, bo to chyba nie jest czynność która wymaga mega umiejętności. Mówię że sprawdzałem z 10 razy.)
2. przekładać koła (poinformowałem więc że mam dwa komplety kół i nie były to opony używane tylko nowe - więc można ten punkt wykreślić bo już to robiłem)
3. sprawdzić geometrię (oczywiście odpłatnie i zapewne duuużo drożej niż zapłaciłem w warsztacie)

a na koniec mogą mi bezpłatnie skalibrować ten czujnik.

Za nic nie chcieli tego zrobić, kombinowali żeby przyjąć to zlecenie kalibracji jako usługa pogwarancyjna (samochód ma 1,5 roku) itp. Uparłem się i niestety trzeba było zachować się trochę niekulturalnie i w końcu zrobiono to o co prosiłem.

Efekt jak opisałem wyżej, zero ściągania.
Pytanie tylko jak długo to wytrzyma, czy czasem nie jest to zamierzone aby się koniecznie stawiać na przeglądy coroczne i wtedy Panowie serwisanci kalibrują czujnik i właściciel jest zadowolony bo płacąc za przegląd "przy okazji" ma zrobiony jakieś drobne niedomagania zatem użytkownik samochodu utwierdza się w przekonaniu, że warto przyjeżdżać na przeglądy do ASo :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ kierowniczy » Kalibracja czujnika kąta skrętu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.