problemy z Landi Renzo corsa d
Autor Wiadomość
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 7 Styczeń 2019, 13:25   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Z całej floty firmowej problemy mieliśmy tylko z landi renzo i to w fiat doblo, grande punto, skoda fabia i corsa D. Od kiedy dogadaliśmy się z bankiem (auta w leasing) to zakładamy STAG. ASO sie zgada i mamy dalej gwarancje. Moja rada poczekaj do końca gwarancji i wstaw kompa lpg normalny a nie włoski badziew. Nie chcę tu nikogo urazić ale landi renzo zawsze są problemy nie można w sterowniku nić pozmieniać. Przykład w STAG na lato tem. przełączania ustawiamy na 15C zima 30C w landi renzo nie ma takiej opcji.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 7 Styczeń 2019, 20:18   
   Moje auto: OPEL/FORD


P01A8 to błąd niskiego ciśnienia na listwie LPG. Może być uszkodzony czujnik ciśnienia w listwie LPG.
 
     
 sever


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Seweryn
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 9 Styczeń 2019, 14:55   
   Moje auto: B 1.4I XEL


Witam wszystkich

Chciałbym wkrótce zmienić w swojej Corsie E 14XEL z 2016r. instalację fabryczną LPG na taką, którą zdiagnozuje mi każdy zakład zajmujący się LPG, a nie wyłącznie ASO. Czy znacie kogoś (najlepiej łódzkie ale może być też śląskie), kto mógłby zmienić mi ten fabryczny komputer na jakiś normalny niezablokowany? Póki co autko na gazie sprawuje się bardzo dobrze i mam już nalatane 65kkm, chociaż ostatnio dotknęły mnie problemy z przełączaniem na gaz w chłodne dni. Czyszczenie elektrozaworu na reduktorze niewiele pomogło, a ciśnienia na listwie jeszcze nie sprawdzałem, bo musiałbym podjechać do ASO żeby odczytali bieżącą wartość ciśnienia.
 
 
     
 malysek599


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 27 Sty 2020
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Styczeń 2020, 22:44   
   Moje auto: Corsa/Z12XEP


Planuję wymianę wtryskiwaczy w mojej Corsie D 1.2 Z12XEP. Instalacja LPG to seryjnie montowane landi renzo ze sterownikiem 616645000 LC02 + zielone MED'y. Łączę się z centralką za pomocą Plus Max'a 2010 i mam możliwość zmiany parametrów centralki. Planuję zmienić obecne wtryskiwacze MED na Barracuda. W centralce mam do wyboru 3 typy wtryskiwaczy: Landi,Keihin,Matrix.

1. Które z dostępnych ustawień wybrać pod wtryskiwacze Barracuda ?
2. Jakie parametry należy dodatkowo zmienić i na jakie wartości ?
3. Czy po wyborze innego typu wtryskiwacza należy przepinać piny w sterowniku (podać odpowiednie napięcie na pin wykrywający rodzaj wtryskiwacza) ?
4. Opcja nr 2: zrezygnować z obecnego sterownika, zainstalować "normalny" cywilny Landi Renzo i dopiero wymienić wtryski?

Pytania kieruję raczej do osób które wykonywały taką modyfikację na podobnym sterowniku co ja mam (najlepiej tym samym). Co prawda na lpg-forum jest mniej więcej opisana procedura wymiany wtryskiwaczy na sterowniku LC02, jednak autor wykonywał zmianę w innym aucie przez co w opcjach programu miał do wyboru wtryskiwacze typu: Lovato J oraz K. Każda z tych opcji będzie oczywiście posiadała inne nastawy stąd moje pytania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » problemy z Landi Renzo corsa d
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.