Nierównomierna siła hamowania na tylnej osi
Autor Wiadomość
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Grudzień 2018, 14:50   Nierównomierna siła hamowania na tylnej osi
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Dziś byłem na pierwszym przeglądzie okresowym (po 3 latach użytkowania auta) na stacji diagnostycznej. Wszystko ok, przegląd pozytywny z pewnym ale...
Diagnosta zwrócił uwagę, że siła hamowania hamulcem zasadniczym na tylnej osi różni się o 22% pomiędzy kołem lewym i prawym. Dla hamulca ręcznego wyszło - różnica 0% :lol1:

Na tylnej osi mam oczywiście hamulce bębnowe. Obecny przebieg to trochę powyżej 15k km "muza"

Spróbuję to zgłosić w zakresie gwarancji, tej przedłużonej. Zobaczę co warta jest ta usługa...
Choć podejrzewam , że ASO będzie się wykręcać. Panie to sprawy eksploatacyjne ble ble ble...
No zobaczymy.

Podzielcie się jak to wyszło w Waszych autkach po tych 3 latach. :...:
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 15 Grudzień 2018, 16:03   
   Moje auto: OPEL/FORD


Usługa będzie płatna, bo naprawa i regulacja hamulców nie podlega warunkom gwarancji.
Moim zdaniem jest problem z cylinderkiem hamulcowym, pompą ABS lub może być zapowietrzony układ hamulcowy. Jeśli usterka obejmie element nie będący materiałem eksploatacyjnym (np. cylinderek czy pompa) to powinni to wykonać w ramach flexcare.
Może być opcja, że ASO pokaże środkowy palec, ponieważ 22% mieści się w zakresie wymogów technicznych i nie przekracza dopuszczalnej różnicy 30%.
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Grudzień 2018, 21:12   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


MarTech napisał/a:

Moim zdaniem jest problem z cylinderkiem hamulcowym, pompą ABS lub może być zapowietrzony układ hamulcowy.

Hmmm rok temu (po 2 roku eksploatacji) ASO wymusiło na mnie wymianę płynu hamulcowego. Może dali ciała z odpowietrzeniem układu po tej wymianie ?
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 15 Grudzień 2018, 22:57   
   Moje auto: OPEL/FORD


Mogło tak być.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ hamulcowy » Nierównomierna siła hamowania na tylnej osi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.