Licznik dziennego przebiegu - samoczynne kasowanie
Autor Wiadomość
 madżenta 

Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wysłany: 1 Grudzień 2018, 18:02   Licznik dziennego przebiegu - samoczynne kasowanie
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM

Mam Corsę od 2 tygodni i dwa razy samoczynnie skasował mi się licznik dziennego przebiegu. Tzn. wsiadam do samochodu, przekręcam zapłon i... słychać "piknięcie" jak przy naciśnięciu guzika od kasowania licznika i zeruje się licznik. Raz zdarzyło się to z samego rana raz tak w ciągu dnia.
Miał ktoś taką sytuację?

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Imię: sigi
Wysłany: 2 Grudzień 2018, 17:57   Re: Licznik dziennego przebiegu - samoczynne kasowanie
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM

Ciekawe, ale wszystko wskazuje na zwarcie w manetce ,tak jakbyś guzik od kasowania wciskał.Sprawdziłbym czy przycisk dobrze odbija/do końca/po wciśnięciu.

madżenta 

Informacje
kujawsko pomorskie

Imię: Bartek
Wysłany: 2 Grudzień 2018, 20:28   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM

Też tak pomyślałem, ale guzik "odbija". Teraz spròbuje go inaczej podejść - przełaczyłem licznik dzienny na inną opcję, coś czego nie można skasować czyli "zasięg na zbiorniku". Zobaczymy czy coś się wydarzy. Niby błachy problem ale wkurza.
Ggdzieś przecztałem że Mercedesach A-klasa, mieli pidobny problem, winą był bezpiecznik odpowiedzialny za zasilenie deski rozdzielczej. W corsach jest on w tej skrzynce za włącznikiem świateł, muszę mu się przyjrzeć. Cholernie ciezko to się otwiera, tak na szybko pròbowałem otworzyć ale sie nie udało-bałem się że to rozwalę. Na spokojnie otworzę i popatrzę,ale wydaje mi się ze to nie to bo uwalony bezpiecznik całkowicie by rozlaczył prąd

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Imię: sigi
Wysłany: 2 Grudzień 2018, 23:26   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM

Ja bym ustawił na czymś co można skasować i czy skasuje.Jak skasuje też to sprawa będzie jasna.
Bezpiecznik zapewne zasila pamięć i gdyby to był on przyczyną to wszystko na tablicy by się rozkodowało.Zamknięcie bezpieczników trzyma mocno żeby nie skrzypiało i możesz śmiało użyć siły.

.::Pani Reklama::.

pisz smiało! reklama@klubcorsa.pl

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z bazy danych

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje