Corsa b 1.0 CJ
Autor Wiadomość
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 23 Sierpień 2018, 23:56   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam forumowiczów, Corsa śmiga dalej, obecnie 253 000 km na budziku :okk: Niestety z braku czasu nie poprawiłem lakieru oraz nie zaślepiłem egr "nie2" Poniżej fotki po myjni, aby nie straszyć Was paskudnym lakierem- po 1 słońce, po 2 różnice kolorów po malowaniach pokolizyjnych, po 3 wspomniane zważenie się lakieru.


Te jaśniejsze fragmenty, to właśnie obszary do poprawy


A tutaj dorabiana tablica w ramce, nie powiem wygląda super, ori w razie czego jeździ w bagażniku :brawo2:


I ogólny rzut :) Do poprawy maska- wgnieciona po kolizji plus korozja i malowanie do poprawy, jakby się jakaś fajna trafiła, to wymienię, tak samo jak klapę- korozja pod uszczelką, kilkukrotne amatorskie malowanie, więc już widać różnicę kolorów.
Edit: Parkowanie pod chmurką ma mega negatywny wpływ na czerwony lakier, tym bardziej już niefabryczny- Płowieje jak nie wiem co...
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 25 Sierpień 2018, 17:42   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Fajnie że Corsa ciągle śmiga. :) Mam jakieś takie wrażenie że te czarne blachy ją mocno postarzają ;p ale jak by nie patrzeć powoli staje się to takim "rarytasem" na ulicach.
Kurcze a kto ci ją malował? bo widać trochę niechlujna robota, farba na uszczelkach a je się dosyć łatwo ściąga.
A no czerwony ma tendencje do płowienia, zależy jeszcze jaki lakier. Ja swoją pomalowałem akrylem a na niego położyłem jeszcze bazbarwny z filtrem UV który niby to zapewnia trwałość barwy lakieru bazowego. I jestem ciekaw jak to będzie wyglądać po 5 latach, choć auta nie trzymam na zewnątrz ale czasami się zdarzy.
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 25 Sierpień 2018, 20:34   
   Moje auto: Corsa B 1.0


A na malowanie to nie patrz, zawsze sam to robiłem i w sumie zawsze się na Corsie uczyłem czegoś nowego ;) wolałem wrzucić więcej w sprawy mechaniczne i póki co jest ok, na przyszły rok będzie trochę inwestycji, ale ostatnio odpukać tylko lać i jeździć :okk:
 
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 25 Sierpień 2018, 22:55   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


CJ, a jak tam z tym emulatorem EGR? zamontowałeś to ustrojstwo?

Czekam na kolejne posty :okk:
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 25 Sierpień 2018, 23:10   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Może w piątek uda mi się odstawić autko na wymianę płynów i tego emulatora ;) sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, scanmyopel w gotowości, gorzej chyba nie będzie :)
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 4 Wrzesień 2018, 13:56   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Emulator zamontowany, zawór zaślepiony. Silnik jest bardziej zwarty, nie ma już dołka na ciepłym przy ruszaniu. Emulator prawidłowo symuluje pracę sprawnego zaworu, jeden minus, to muszę dwukrotnie włączyć zapłon, bo inaczej wyskakuje check. Póki co na plus, zobaczymy jak będzie dalej :)
 
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 15:43   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


CJ, nie ma opcji, żeby jakoś ominąć to podwójne włączanie zapłonu? może jakiś magik elektryk dałby radę?
Dawaj znać jak to się będzie sprawować ;)
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 11 Wrzesień 2018, 11:22   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Nie jest to jakieś wielkie utrudnienie, póki działa to nie będę kombinować :) Póki co wszystko jest ok, zobaczymy jak spalanie na dłuższym dystansie, mam nadzieję, że pozostanie bez zmian
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 19 Listopad 2018, 23:17   
   Moje auto: Corsa B 1.0


255 000 za opelkiem, ostatnio poprawiony ręczny (te cholerne linki...) i zaliczony przegląd :) Jednakże z zastrzeżeniem, że bez poprawy paru elementów w podłodze, które zaczynają gnić (podłużnice przód i tył) za rok będzie ciężko. Inne podzespoły ok, brak luzów, amorki po 80%- nie wiem jak działają te urządzenia, bo amory maja 10 lat i 130 000 km w pamięci :D Emulator EGR działa bez zarzutu, autko dalej jest zrywniejsze. Obecnie corsinka robi już mniej kilometrów, oddałem drugiej połówce, jednakże będę dbał, żeby zrobiła jeszcze sporo kilometrów, bo mam sentyment do tego autka, prawie 9 lat i 120 000 tysięcy razem za nami :)
 
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 19 Listopad 2018, 23:46   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


CJ, super, że nadal w rodzinie :D planujesz jakieś naprawy blacharskie? Chyba nie pozwolisz jej tak szybko zgnić ;)
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 20 Listopad 2018, 23:00   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Oczywiście, że nie pozwolę, znam to auto od nowości i nie miałbym serca, żeby zostawić je bez żadnej ingerencji, oczywiście zachowując umiar :) Litrówka jeszcze daje radę, najbardziej brakuje mi jej spalania :nc:
 
 
     
 StyxEs


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 4 Grudzień 2018, 07:27   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Jak u Ciebie lakier się trzyma? U znajomego czerwony zaczął różowieć strasznie.
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 23 Grudzień 2018, 15:23   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Lakier średnio, dodatkowo nie jest fabryczny- w 2004 roku autko było całe malowane po wypadku. Teraz jak stoi cały czas pod blokiem, to widać wpływ słońca na lakier- u mnie bardziej płowieje niż różowieje. Natomiast wujas ma czerwone punto I z 1995 roku i tam to już róż na całego :D
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 15 Październik 2019, 22:04   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Corsa ma 265 000 przejechane i ... stoi obecnie z powodu awarii :/ Kobitka zaczęła mieć problem z odpalaniem, aż w końcu w ogóle nie odpala... Błędów brak, będę diagnozował, bo do połowy listopada mam przegląd :D cóż auto po uruchomieniu oddaję ojcu- chce to niech sobie trzyma/ złomiuje itp. Podłużnice są słabiutkie, z racji braku czasu ruda zaczyna wygrywać po całości. Drugiej połówce kupiłem Punto II fl 2009, więc przeskok jest spory na plus :okk: Nota bene jak nie spojrzę, to w rodzinie Fiat ;) ja, narzeczona, ojciec, teściu, chrzestni, szwagier i dziadek :D
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 29 Październik 2019, 19:01   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Taki jest los, auta wiecznie żyć nie będą szczególnie te użytkowane na co dzień, daj kiedyś znać czy corsa pójdzie na wieczny odpoczynek czy może będzie dalej jeździć :) A fiaciki niech się spisują :okk:
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 8 Listopad 2019, 22:34   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Jutro się rozstajemy :/ Dzisiaj trochę wymontowałem gratów, jutro dokończę, także niedługo wrzucę posty w dziale sprzedam :) Będą to lampy clear black, przepływomierz bosch x2, krokowy bosch x2, grill z emblematem, emulator egr, radio cdr 500 z ramką, zimówki jeszcze ok.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa b 1.0 CJ
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.