Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 1 Październik 2018, 18:08   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Ja pociągnę od zapalniczki. Od razu zrobię sobie gniazdo do wideo rejestratora.
Jak będziesz w Warszawie chętnie schowek na okulary odkupię.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 1 Październik 2018, 22:12   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Hubi, za równe dwa tygodnie będę w Polsce, wezme je ze sobą, ale w pierwszej kolejności muszę sprawdzić czy da się je dopasować do Volvo mojego taty, jak nie to zrobimy deal'a ;) będę pisać co i jak :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 30 Październik 2018, 23:11   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Kurczę, Piecia zazdroszczę tych wszystkich wyjazdów. Widać, że dzieje się sporo :okk:
Też zawsze chorowałem na te łuki z Tigry i muszę sobie je w końcu sprawić. Coś trzeba specjalnego przy nich zrobić czy wchodzą ot tak? xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Listopad 2018, 16:44   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, wchodzą po malutkiej przeróbce, na jednym ze zdjęć widać który plasticzek trzeba odciąć ;) dodatkowo trzeba zrobić dwa małe otworki na śruby w tunelu ;) montaż prosty jak nie wiem co xD

Od ostatniego wpisu trochę się działo z Corsą ;)

Jak wspominałem byłem w Polsce na dwutygotniowym wypoczynku ;) Corsa zawiozła nas na lotnisko w Kolonii i tam przez dwa tygodnie odpoczywała na zadaszonym strzeżonym parkingu :D profilaktycznie odpiąłem jej klemę, żeby nie miała możliwości szaleć po pobliskiej autostradzie xD a tak na serio, żeby prąd mi nigdzie nie uciekł, w końcu nieźle tam na motałem z kabelkami ostatnio ;p

Ale przed tym urlopem trzeba było jakoś wynagrodzić Corsuni dwutygodniową rozłąkę xD więc zapewniłem jej małe spa :) dostałem od znajomego do przetestowania japoński wosk Soft 99 fusso coat ^^ podobno utrzymuje się do 6 miesięcy :D jeśli się sprawdzi to na wiosnę kupię tej samej firmy wosk dedykowany do ciemnych lakierów utrzymujący się nawet do roku!!!

Na początek cały lakier został wyglinkowany glinką na fibrze ADBL'a, osuszony i nawoskowany.



przed samą traską na lotnisko oczywiście była wizyta na myjce ;)



takiego kropelkowania to jeszcze na tym aucie to nie było :)

I dla testu kupiłem w Aldi żarówki marki krzak, z efektem xenon xD oczywiście na pierwszy rzut oka nie widać różnicy, ale jak w nocy pada snop światła na elewację butynku to widać delikatnie niebieską poświatę. Przynajmniej nie szkoda kasy, bo były śmiesznie tanie ;)



może ktoś sobie pomyśli w nocy na autobahnie, że to faktycznie xenony xD

z planów na kolejny sezon to mam już upatrzony model felg, który muszę mieć na Corsie :D teraz poluje na okazję i na w ogóle jakąkolwiek ofertę, bo są dosyć rzadkie przy rozstawie 4x100...

w pracy zmienił mi się dzień wolny, tzn że weekend wypada mi w środku tygodnia czyli w środę i czwartek do 17.00 xD na najbliższą środę mam pewien pomysł. Tym razem obiorę kierunek na Russelsheim :D Miasto Opla koniecznie muszę odwiedzić :D

Z Polski przywiozłem kilka fajnych kosmetyków i akcesoriów ale tym pochwalę sie póżniej :D

Pozdrawiam ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Listopad 2018, 20:07   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia dzięki, chyba też się pokuszę. Mam nadzieję, że się nie obrazisz ;p Te nakładki pedałów od Tigry to też pasują idealnie? xD

Rozpuszczasz tą swoją Corsę ewidetnie :D Jestem ciekawy co tam jeszcze dla niej szykujesz :okk:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Listopad 2018, 12:19   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Ciekaw jestem trwałości tego wosku w porównania do kultowe Collinite ;) Czekam na to aż czas upłynie ;P
 
     
 StyxEs


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 7 Listopad 2018, 12:08   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Ale dbasz o ten samochód, podziwiam za chęci!
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 8 Listopad 2018, 02:23   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, a co mam się obrażać :D działaj! ciesze się, że moja Corsa będzie Cię w jakimś stopniu inspirować :D co do nakładek to nie jest tak kolorowo.
Nakładka:
- na pedał gazu jest przyklejana w Tigrze i w Corsie
- na hamulec jest nakładana, w obu przypadkach pedał jest metalowy
- na sprzegło... tu jest mała rzeźba, w Corsie jest pedał z jednego plastikowego elementu
bez gumowych nakładek, natomiast w tigrze jest metalowy (tak jak hamulec w Corsie).
Żeby dopasować nakładkę do Corsy należy ściąć gumowy kołnierz i przykleić tak jak
nakładkę na gaz.

Chyba zrozumiale się rozpisałem :D jak coś to pytaj :D

jacob, to czekamy razem ;p

StyxEs, dzięki staram się ;)

Muszę o nią dbać, w końcu moi poprzednicy mało o nią dbali. Muszę jej to zrekompensować ;p Ktoś w końcu musi xD


Czas na relację z wycieczki do fabryki Opla w Russelsheim :D

Do wzięcia udziału w tzw. Opel Tour należy zarejestrować się na stronie Opla na wyznaczoną przez organizatorów godzinę. W moim przypadku była to 13.15 :D
Do fabryki miałem ok 200km czyli dwie godzinki drogi :D Corsche zostawiłem na specjalnym parkingu dla zwiedzających :)



Byliśmy na miejscu trochę wcześniej, więc zdążyliśmy trochę się pokręcić bo siedzibie Opla :D i odwiedzić sklep z souvenirami ;)





wewnątrz stało kilka ciekawych eksponatów :D







Popiersie pewnego Pana xD


Po terenie fabryki jeździliśmy autobusem z przewodnikiem, który za każdym razem zaskakiwał wiedzą.
Pierwszym przystankiem było małe muzeum z historycznymi modelami Opla :D

czas na pokaz zdjęć :D
























następnie pojechaliśmy do kilku hal gdzie były produkowane Zafiry i Insignie :D tam był już zakaz fotografowania. Odwiedziliśmy łącznie z cztery hale, w których były wycinane i tłoczone elementy, łączone silniki ze skrzyniami i tzw. śluby (niem. Hochzeit) czyli łączenie podwozia z nadwodziem :D ciekawy widok. W wiekszości przypadków pracę wykonywały maszyny. Wycieczka trwała dobre dwie godziny.

W tej fabryce wykonuja części do wszystkich modeli Opla i rozsyłają do innych fabryk i montażowni. Insignie produkowane w Russelsheim wychodzą pod czterema markami: Vauxhall, Holden, Buick i naturalnie Opel. Potem rozjeżdzają, a raczej rozpływają po świecie :D

Z ciekawostek teren fabryki ma ponad 1,5 kilometra szerokości, na jej terenie znajduje się wszystko czego potrzebuje miasto czyli, policja, straż pożarna, linia autobusowa, punkt medyczny, port rzeczny. Jest to niezależne miasto przemysłowe. Brakuje tylko budynków mieszkalnych ;p

Corsche na tle siedziby Opla :D



Po wizycie w fabryce, pojechaliśmy odnaleźć tor wyścigowy Opla z 1925 roku :D

niestety tylko to po nim zostało:



plus kilka tablic i taras "widokowy"

z ciekawostek dodam, że po tym torze smigał biały bolid, ktrego zdjęcie mogliście znaleźć powyżej, jest to oryginalny egzemplarz, nie żadna rekonstrukcja :D ponoć jeden jedyny...

Kolejnym punktem na mojej mapie turystki motoryzacyjnej był dom narodzin Adama Opla. Niestety to miejsce bardzo mnie rozczarowało... Pozostała tylko tablica upamiętaniająca i informator ze zdjęciem. Niestety rozwój cywilizacyjny i okres wojny pozostawiły tylko to.



tam kiedyś na miejscu Lotto i Kiosku stał ten dom.



To by było na tyle :) posumowując, to każdemu polecam taką wycieczkę i to nie ze względu na markę. Po prostu warto zobaczyć jak przebiega taki proces produkcji. Coś pięknego :D

Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Listopad 2018, 08:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Mega wycieczka! Bardzo ciekawa, może kiedyś się uda;) Hangar z samochodami istny raj<3 Niektóre kojarzą mi się z kubańskimi klimatami :D
Jako miłośnika podróży i odkrywania nowych miejsc, opusczone reszto toru robią na mnie mega wrażenie :D Podeślij pinezkę gdzie to jest :D
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 8 Listopad 2018, 19:55   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
piękne opelki :okk:
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 9 Listopad 2018, 22:32   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Gratuluję udanej wycieczki :)
Przyznam się że niektóre te starsze modele widzę pierwszy raz ;p
Bardzo atrakcyjnie musiało tam być, tyle wyjątkowych wersji Opla w jednym miejscu to po prostu rewelacja. :)
Jestem ciekawy czy mają tam wszystkie modele od początku ich działalności aż po dzień dzisiejszy :D

Jeszcze kilka tego typu fotek z twoją Corsą na ciekawym tle i mógłbyś wykorzystać je do jakiegoś kalendarza na przyszły rok by znów cieszyły oko i przywracały wspomnienia :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Listopad 2018, 01:32   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, proszę https://www.google.pl/map...483!4d8.4155139

mam dla Ciebie jeszcze jedno zdjęcie ;) powinieneś tam kupić swoją Corsę xD



dzięki Panowie za pozytywne opinie :D

Wspominałem, że odwiedziłem sklep z gadżetami Opla, a oto co kupiłem:



trochę zaszalałem xD t-shirt, brelok, okulary przeciwsłoneczne, długopisy, przypinka, miarka do kontroli stanu opon i czyścik do telefonu (to akurat był gratis rozdawany przez przewodnika). Oczywiście każdy przedmiot ma logo Opla :D

a co do kosmetyków jakie ostatnio zakupiłem, to też nie miałem hamulców ;p poniosła mnie fantazja xD



ADBL szampon Snowball o zapachu wiśniowym
ADBL dressing do opon i do plastików zewnętrznych o zapachu ciasteczkowym (miałem go nie kupować, ale zapach mnie uwiódł)
ADBL mikrofibra wybrana z myślą o docieraniu wosków i quickdetailerów
ADBL magiczna gąbka
ADBL aplikator do dressingu do opon
ADBL pędzelek do detali
WorkStuff kolejny pędzelek do detali
RRCustoms krwawiąca felga
RRC quick detailer do wnetrza satynowy
RRC QD do lakieru

I to chyba tyle xD

nie mogłem się powstrzymać i dziś przetestowałem RRC Wheel Gel ;) cuchnie jak inne produkty typu krwawiąca felga ;) i ładnie krwawi. Produkt ruszył syf, którego nie rozpuszczały produkty z marketów.



tak wiem felgi, są strasznie porysowane... na razie takie muszą być ;)

Pozdrawiam ;)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Listopad 2018, 11:24   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Okulary i brelok dla mnie petarda!!!

Dzięki za pinezkę! A co do salonu to nie chwaliłem się Wam, że mam salon? xD
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Listopad 2018, 18:27   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Wow, świetna wycieczka. Niektóre auta naprawdę robią wrażenie. Moim faworytem jest zdecydowanie rajdowa Manta :o_o:
Szkoda, że z toru tak nie wiele zostało, ale większość tego typu ośrodków chyba tak kończy :/
Zakupy zdecydowanie na plus. Fajnie jest mieć parę takich gadżetów jednak :okk:

No i dzięki za rady Piecia. Jak się uwinę z tym co mam to pewnie się za to zabiorę :D
jacob trzeba było wcześniej mówić to byśmy się na warsztat do Ciebie ustawiali xD
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Listopad 2018, 08:48   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Czarkoman, Zrobimy jakiś spot i serwis z rabatem :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 13 Listopad 2018, 19:19   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia czym dokładnie wklejałeś te nakładki? ;)
Za dużo mam czasu bez auta i udało mi się dorwać Tigrę na części xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 18 Listopad 2018, 01:16   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, jakoś tak się złożyło, że jeszcze się nie chwaliłeś ;p

Czarkoman, mi też się podoba rajdowa Manta, ale chyba na równi z nią jest Ascona 400 :D w sumie to każdy mi się bardzo podoba xD

nakładki przykleiłem na silikon do wklejania szyb samochodowych ;) tylko uważaj, żeby go nie nałożyć zbyt dużo, bo będziesz jeździć z kilkoma trytytkami, bo pedał będzie się slizgał xD niestety ten klej przy dużych ilościach potrzebuje dużo czasu, żeby zaschnąć. Koniec końców, odkleiłem pedał sprzegła, oczyściłem z silikonu i nałożyłem cieniutką warstwe. Teraz trzyma jak należy ;)

ostatnio udało mi się przetestować część kosmetyków jakie nabyłem dla Corsche ^^

Szampon, świetnie się pieni, przepięknie pachnie i do tego bajecznie się spukuje, nie zostawia smug, nadmiaru piany itd.

Pędzelek ADBL'a jak to pędzelek, ma mały minus, już zaczyna gubić włosie.

Dressing do opon ADBL'a, mistrzostwo świata, zapach ciasteczkowy tak kusi, żeby go wypić xD super wydajny, tłusty i łatwy w aplikacji gąbeczką ADBL :) przeleciałem nim opony i wszystkie czarne zewnętrzne plastiki :)

QuickDetailer RRCustoms, fajnie pachnie, ładnie nabłyszcza, jak go nakładałem to było z 10 stopni, w kilku miejscach miałem mały problem, żeby go dotrzeć.

Microfibra Mr. Grey ADBL. bardzo chłonna i miła w dotyku :D sam używam bardziej szorstkiego ręcznika po kąpieli xD Corsa musi mieć trochę więcej czułości xD

czas na kilka fotek po pucowaniu :D










Pozdrawiam :)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Listopad 2018, 07:38   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Pięknie wypucowana :D Noo szambon od ADBL petarda jest :D uwielbiam nim myć autko :D

Jest takie stwierdzenie: Klej dobrze trzyma jak go nima ;) Im mniej kleju tym lepiej, pamiętaj :P
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 20 Listopad 2018, 20:13   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Dzieki Piecia, postaram się nie spartolić xD

Kurde, dalej straszliwie zazdroszczę tej naklejki z Nurburgringu ;p
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Listopad 2018, 15:46   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, mądre słowa ;)

Czarkoman, nic nie spartolisz ;p obyś tylko sobie rąk nie pokleił xD postanów sobie na nowy sezon, że wybierzesz się na Nurburgring i zrealizuj to! :D

dzisiaj przyszedł nowy uchwyt do telefonu :D



Dzisiaj opłukałem Corsche i mogłem się pozachwycać hydrofobowością praktycznie całego samochodu xD plastiki, opony, lakier, wszystko tak pięknie kropelkuje :D





Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 10 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.