Corsa b 1,2 16v 2000r benzyna - obroty i "czek"
Autor Wiadomość
 PawełP


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 14
Skąd: Knurów
Wysłany: 1 Listopad 2018, 13:26   Corsa b 1,2 16v 2000r benzyna - obroty i "czek"
   Moje auto: CC 1,0


Witajcie, na forum jestem pierwszy raz, przywitam się zaraz ale potrzebuje pomocy bo jutro do pracy.

Mam objawy dokładnie jak tutaj w linku ale to nie z mojego auta

https://youtu.be/FP971Hu2UkI

Wczoraj wracałem z pracy, zaświecił się czek, przy dodawaniu gazu średnio reagował do około 2200 RPM , powyżej ciągnął jak nie wiem więc ok, jak puszczam gaz to szarpnięcie tak jakby od razu odcinał moc ale nie gasł.
Na luzie pracuje jak na filmiku ,trzyma około 1200 obrotów. Odpala normalnie. Przypadkowo odpiałem czujnik położenia przepustnicy i nie ma efektu z filmu.
 
     
 PawełP


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 14
Skąd: Knurów
Wysłany: 1 Listopad 2018, 17:10   
   Moje auto: CC 1,0


Aktualizacja... Reset kompa i przejażdżka nie pomogła - wiem, że komputer się wtedy uczy. Co ciekawe. Jak odłącze wtyczkę czujnika położenia przepustnicy to efektu z filmu nie ma, nie ma szarpania przy ściąganiu nogi z gazu .. jedynie co to auto chodzi na ssaniu czyli 1100 RPM i podczas jazdy wolniej schodzi z obrotów... Ale jeździć się da... Czy dobrze wnioskuje, że to czujnik położenia przepustnicy ??
 
     
 Zetuuu


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Michał
Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2 Listopad 2018, 07:41   
   Moje auto: C z12xep


Pierwsza opcja to podłączenie pod komputer, jak zaświecił się check engine lub odszukaj na YT jak odczytać błędy z corsy bez komputera bo się da... Równie dobrze może łapać lewe powietrze, jak masz samo start lub plak musisz popsikać w okolicach całego dolotu, od filtra po przepustnicę. Jak wzrosną obroty to masz gdzieś nieszczelność. Na moje nie fachowe oko to łapie lewizne, obroty falują bo silnik krokowy próbuje je wyregulować
 
     
 PawełP


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 14
Skąd: Knurów
Wysłany: 2 Listopad 2018, 22:46   
   Moje auto: CC 1,0


A nie falowałyby w całym zakresie ?? tak jak pisałem powyżej 2200 są stabilne... wczoraj zamówiłem czujnik przepustnicy, nie jest to duży wydatek a przy okazji zrobię też EGR ... oczywiście napiszę
 
     
 PawełP


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 14
Skąd: Knurów
Wysłany: 16 Listopad 2018, 22:41   
   Moje auto: CC 1,0


witajcie

Wymieniłem czujnik położenia przepustnicy, przy okazji rozebrałem i wyczyściłem EGR (pogratulować patentu z czujnikiem temperatury przy EGR) , sprawdziłem jego działanie, zawór się otwiera. Przy okazji go zaślepiłem.

Reset kompa i spokój... :) radość nieziemska...400 km dalej... błąd wraca i dalej to samo jak na początku postu... pomysły ?? na razie jeżdżę z odpiętym czujnikiem położenia przepustnicy.

Lewego powietrza nie ma.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa b 1,2 16v 2000r benzyna - obroty i "czek"
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.