Studia programistyczne pod samorozwój
Autor Wiadomość
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Październik 2018, 11:20   Studia programistyczne pod samorozwój

Witam, mam do was trochę nie standardowe pytanie. Za rok będę zdawał maturę z rozszerzonej inf, mat i ang i zastanawiam się na jakie studia by się tu wybrać. Od razu mówię, że mam już trochę doświadczenia w programowania w językach takich jak c, c++, c#, python, i nie idę po to żeby mnie nauczyli programować (co i tak chyba jest nie możliwe). Wybieram się głównie po to aby mieć okazje wziąć udział w kołach naukowych, poznać trochę ludzi no i może douczyć się typowej algorytmiki.
Obecnie mam już możliwość brać udział w kole naukowym uczelni patronackiej mojej szkoły i jest to dość ciekawe, aczkolwiek chciałbym może coś więcej w przyszłości. Do tego nie szczególnie przepadam za uczeniem się i nie chciałbym trafić do jakiegoś ciężkiego wydziału.

Stąd i pytanie do was: czy znacie / polecacie jakąś uczelnie wyższą z ciekawą informatyką (ciekawe projekty, wykłady) z szerokim zakresem materiału zakrawającym m.i. o sieci neuronowe i ogólnie pojęte AI i może z elementami elektroniki / robotyki, aczkolwiek o nie wygórowanych wymaganiach, no i z ciekawymi kołami naukowymi gdzie realnie można się rozwijać i coś tworzyć, a wykładowcy w miarę byli przyjaźni :D . No i żeby znaleźć ciekawe osoby o podobnych zainteresowaniach, aczkolwiek ich pewnie można znaleźć na każdej nieco lepszej uczelni.

Wiem że może całkiem sporo chciałbym ale mam nadzieje że jednak coś znajdzie się z tych wszystkich szkół. No a obecnie myślałem nad UWr, ewentualnie AGH aczkolwiek nie wiem czy uda mi się tam dostać, ale proponujcie wszytko, chętnie wysłucham opinii.

Pozdrawiam.
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Październik 2018, 09:01   

No jest to pewien dylemat - bo rzeczywiście na studiach można czegoś się tam nauczyć, poznać ludzi wejść w to środowisko. Z drugiej strony studia to też okres w którym tracimy masę czasu na różnego rodzaju mało istotne kwestie takie jak naukę rzeczy które w zasadzie nie będą nam potrzebne w przyszłości.
Mona więc przyjąć takie proporcje, że 30% to wartościowy czas, natomiast 70% to czas stracony. Gdybyśmy sami poświęcili ten czas na doskonalenie własnego warsztatu, myśle że w około 2 lata można byłoby uzyskać podobny rezultat.
Studia to czas licznych przywilejów i to działa na plus. Przywilejów takich jak możliwość założenia konta studenckiego: http://www.konto-studenckie.pl/
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Październik 2018, 09:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Ja ze swojej perspektywy wiem jedno... albo będziesz drążył sam temat, chciał realizować jakieś projekty, zdobywał doświadczenie itp. albo nic z tego, studia dadzą Ci papier, ale nikt nie nauczy Cię programować. Papier się przydaje później do rekrutacji, ale wiedza jest Twoja. Jak jesteś dobry to każda firma Cię chwyci.

Zastanawia mnie czemu chcesz iść na studia INFORMATYCZNE jeśli programujesz w C, C to niski poziom programowania... mikrokontrolery procki itp. w takim wypadku to raczej studia na wydziale elektroniki. Na informatyce to będą bazy danych, systemy jako całośc itp. raczej wysoka warstwa programwoania. Strony www, serwery itp.

Wiem to bo przerobiłem inżyniera na wydziale Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, a magistra na wydziale Informatyki :)
Aktualnei pracuję jako tester oprogramowania, głównie mikrokontrolery i sterowniki do dużego AGD :)

Jak coś służę pomocą:)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 30 Październik 2018, 23:37   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Cóż, ja właśnie zacząłem pierwszy rok studiów na kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Informatycznym. Szczerze mówiąc o samym nauczaniu w zawodzie na razie nie mogę za wiele powiedzieć, bo póki co są dosyć akademickie przedmioty. Z drugiej strony poznańska Politechnika daje naprawdę ogrom możliwości rozwoju poza obowiązkowymi zajęciami w formie kół i organizacji studenckich. Jakbyś miał jakieś pytania to mogę odpowiedzieć na świeżo jeszcze xD
 
     
 Magister


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Tak
Klub: Tigra Team
Imię: Adam
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Marzec 2019, 13:33   
   Moje auto: corsa


Studiowałem informatykę. Aktualnie nie programuję bo zajmuję się czymś zupełnie innym, jednak szczerze to studia nie dały mi tak dużo jak samodzielna nauka programowania. Studia mogą na coś nakierunkować, pokazać, że coś danego istnieje. Ale i tak do większości informacji będziecie musieli się dokopać samodzielnie i nikt Was tego nie nauczy poza Wami samymi....

Wielu dobrych programistów nie potrzebowało tak poza tym nawet studiować.

W ostatnim czasie bardzo popularny jest outsourcing it https://ofio.pl/katalog-firm/82628/outsourcing-uslug-informatycznych-takze-dla-home-office/
Ostatnio zmieniony przez Magister 10 Wrzesień 2020, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Hezy


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Dołączył: 08 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2019, 23:56   
   Moje auto: -


Jednak sam papier otwiera wiele możliwości jeżeli chodzi o informatykę. Dużo łatwiej w zawodzie jeżeli o to chodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Studia programistyczne pod samorozwój
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.