Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 10:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Fotki z seri night drive to ja uwielbiam :D Sam ostatnio trochę pośmigałem po nocy :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 22:11   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Raf02, dzięki :) pewnie masz rację ze źródłem korozji ;) też tak myślę... choć na pewno w jakiś sposób zahamowałem jej rozwój. Oby odechciało się jej konsumować moją Corsunie ;p

jacob, i masz jakieś zdjęcia z Twoich nocnych eskapad? ^^

Dziś pękł kolejny ciekawy przebieg :D



z ciekawostek dodam, że na samym początku września szykuje się krótki urlop, podczas którego mam zamiar trochę odpocząć i odwiedzić jedno znaczące miejsce dla mojej Corsy :D o reszcie poinformuję Was po fakcie ;p głównie tym miejscem kierowałem się przy wyborze celu tej trzydniowej wycieczki :D
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Sierpień 2018, 13:40   
   Moje auto: Z12XEP


czyżby Russelsheim? ;)


a co do malowania to nie odcinaj nigdy lakieru taśmami ;) Przejście musi był łagodne a nie ostre. Masz w razie czego takie specjalne gąbki do tego, albo po prostu z ręki jak masz pewną rękę :)

Poza tym robota super :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 21 Sierpień 2018, 14:25   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Adam10, Dzięki :)
Nie tym razem, żeby odwiedzić Russelsheim muszę mieć inny dzień wolny niż poniedziałek. Bo z tego co wygooglowałem to muzeum Opla jest nieczynne akurat w poniedziałki :/

inny punkt na mapie trochę na północ ^^

co do taśmy to zastosowałem inny patent. Taśmę składałem na "pół" przez co tworzył się balonik i na to wybrzuszenie taśmy kolejny kawałek taśmy i w ten sposób przejście było łagodne, odkurz delikatnie zostawił mgiełkę ;) nigdy bym nie lakierował z taśmą przyklejoną bezpośrednio na lakier ;)

dziś miałem nakładać klar, ale jest za gorąco na takie zabawy. Być może w czwartek będzie chłodniej :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 27 Sierpień 2018, 20:44   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Cześć,

jak wspomniałem wcześniej czekałem na ochłodzenie bo w upały bardzo ciężko się robi przy aucie... i przyszło ochłodzenie tylko, że z deszczem xD

dziś sobie trochę pojeździłem bez celu, bo przecież jazda najlepszym lekarstwem homeopatycznym :)



widoczki:



i na koniec fotka ze starszą siostrą :D ach chciałbym taką Ascone :wstyd:



oby pogoda sprzyjała, bo muszę w końcu polakierować bezbarwnym te progi... a do wyjazdu został już tydzień ;)

Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Sierpień 2018, 12:03   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Niestety nie mam nic.... czasu nie mam... zresztą co widać pod kątem mojej aktywności tutaj;) Sporo zleceń mam i jedyne co to widać aktywność na moim instagramie tam się dzieję.

Teraz wyczekuję urlopu, za równy tydzień wakacje <3
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Sierpień 2018, 16:29   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Siemka,
wczoraj udało mi się w końcu skończyć zabawy lakierniczo-druciarskie ;p wreszcie nałożyłem klar i przykleiłem listwy ozdobne :unga: efekt jest nawet zadowalający, gdyby nie ta różnica w odcieniu to byłaby bajka. Z samych listew jestem bardzo dumny :D

Teraz mogę się zabierać za polerowanie całego lakieru :D do wyjazdu nad morze północne się najprawdopodobniej nie wyrobię, ale polerka nie zając nie ucieknie ;p

fotki:





jacob, a gdzie się wybierasz?
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Sierpień 2018, 12:54   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, niezła robota;) Ja wybieram sie do Hiszpani, na prawdziwe wakacje... dawno na takich nie byłem xD Ciąglę jakieś biwaki i spanie w przyrodzie ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 2 Wrzesień 2018, 16:28   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, ja też dawno nie byłem na prawdziwych wakacjach... ale coś za coś ;)

Co do Corsche to została sklecona do kupy ;) listwa trafiła na swoje miejsce :)



przed podróżą została dokładnie umyta i odkurzona :D wreszcie panuje we wnętrzu ład i porządek :D



Jutro czeka mnie 400 kilometrów, a po drodze zahaczymy o pewien punkt na mapie ;)

Pozdrawiam :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 16:30   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Witajcie :)

Jak wcześniej wspominałem miałem jechać na krótkie wakacje do Belgii nad Morze północne ;) i tak też było :) Pojechaliśmy do miasta portowego Ostenda :)

Trasa przebiegała przez Luksemburg i mineła wyjątkowo dobrze. Oprócz korku na obwodnicy Brukseli... no ale można się było tego spodziewać. Po drodze zaplanowałem krótką pauze ;) ale o tym zaraz ;p
Bardzo spodobało mi się jeżdżenie po Belgijskich autostradach, panuje tam wyjątkowy spokój i porządek. Pewnie jest to spowodowane ograniczeniami do 120km/h (w tunelach 90km/h) i opanowaniem wśród kierowców. Nikt nie przekraczał jakoś nadmiernie prędkości wszyscy (prócz tirów) jechali stale 120-130km/h :)
W obie strony przejechałem Corsą lekko ponad 800 kilometrów. Średnie spalanie ze stacji w Schengen do tej samej stacji w drodze powrotnej (ok 750 kilometrów) wyniosło 5,2 litra, więc wynik bardzo przyzwoity. Tym bardziej, że nie była to jazda ekonomiczna ;p myślę, że na luzie zszedłbym do 4,9 litra ;) ale po co się ograniczać xD

Przejdźmy teraz do tego tajemniczego punktu na mapie Belgii :)

Tym razem pojechaliśmy do równie ważnego miejsca dla Corsy co fabryka w Eisenach ;) czyli do salonu Opla w Éghezée gdzie 12 lat temu, ktoś ją wybrał spośród wielu innych :wstyd:

Wizyta była krótka ale dosyć miła. Po wejściu do salonu przywitał mnie Pan w niezrozumiałym dla mnie niderlandzku. Szybko ustaliliśmy, że możemy się dogadać jedynie po angielsku. Opowiedziałem mu krótką historię, co i jak i dlaczego, zażartował czy nie chce jej zamienić na nowszy model xD wskazując na Corsę E w OPCline ;)



trochę się jeszcze pokręciłem po salonie, podziwijając nowiutkie Opelki



i na koniec zrobiłem pamiątkowe zdjęcia pod głównym wejściem :)







Zdjęcia znad samej plaży w Ostendzie





Kolejny kawałek europy zdobyty za sterami Corsy :D Ciekawe gdzie mnie jeszcze zawiezie :wstyd:

Pozdrawiam :)
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 10:00   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Fajnie taka wycieczka :P
Powiedz mi, jaka była wersja silnikowa tej Corsy E?
 
     
 macieekvw


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Tczew
Wysłany: 13 Wrzesień 2018, 16:59   
   Moje auto: corsa c 1.0


Dasz namiary gdzie zakupiłeś te listwy ozdobne? :D Są ekstra ;)
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 19 Wrzesień 2018, 23:42   
   Moje auto: GSI 94'


Fajnie zadbana corsa.pomysl z wycieczką dobry heh
Na corse E bym nie zamienił predzej na D :p
 
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 23:33   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Mymciak, jakaś benzynka, chyba 1.4, nie pamiętam dokładnie ;)

Rumcajs, dzięki! przewiń kilka postów wstecz ;) byłem nią pod fabryką w Eisenach gdzie została wyprodukowana i na Nurburgring :D

macieekvw, niestety nie powiem, bo nie wiem gdzie można je kupić... Były już z Corsą jak ją kupiłem ;) jest to dodatek wersji wyposażenia Cosmo ;) sam szukałem nowych, z braku dostępności i braku zaczepienia gdzie je kupić, postanowiłem swoje stare, zniszczone zregenerować ;)

Poszukaj na jakimś szrocie, może coś trafisz ;) tylko trzeba je bardzo delikatnie odklejać, bo są z bardzo cienkiego aluminium :)


Teraz coś co się dzieje przy Corsie :)

Jakiś czas temu po deszczach znalazłem wodę na dywaniku kierowcy. Oczywiście naczytałem się już wcześniej, że komputer jest umiejscowiony w grodzi i często uszczelka parcieje i leje się do środka. Byłem na to przygotowany, więc wziąłem silikon i komplet kluczy pod pachę i do roboty ;)

Rozbiórka szła dosyć sprawnie, do momentu aż ujrzałem coś co w sumie mnie jakoś nie zaskoczyło. Można się było tego spodziewać, w końcu druciarstwo to dosyć powszechna metoda napraw na terenie Polski... xD

podrutowany został mechanizm wyciereczek xD spawy wzmacniające jeszcze jestem w stanie zrozumieć, w końcu często się zdaża, że trzeba poprawiać fabrykę ale żeby nie dospawać ucha przez które przechodzi jedna z dwóch śrub mocująca mechanizm to już mnie przerosło xD



w sumie to trytytka naprawi wszystko xD ciekawi mnie ile lat już to tak działało ;p pewnie od momentu kiedy przyjechała do Polski ;p
Postanowiłem to zmienić mam upatrzoną Corsę C przeznaczoną na części, nie długo postaram się podjechać na ten szrot i wyszabrować ten mechanizm :) pisałem ze sprzedawcą i ponoć jest wszystko ok :D

powracając do tematu wody w środku to silikon nie był potrzebny ;) oglądając ścianę grodziową zaniepokoił mnie pewien detal... ktoś kiedyś pewnie wymieniał linkę do otwierania maski i nie wsadził gumki w otwór w grodzi ;)



Problem rozwiązany! :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Wrzesień 2018, 13:01   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piękna wycieczka corsą;) Jakiś onboard?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 27 Wrzesień 2018, 23:12   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, fajnie, że Ci się podoba :) niestety żadnego onboarda nie mam ;/

tak jak wcześniej wspominałem miałem upatrzoną Corsę na części :) i tak też było, pojechałem do Turka, który miał Corsę C 1.0 przedlift w wersji bez klimy ;p

Z tej Corsinki udało mi się wyjąć mechanizm wycieraczek w dosyć dobrym stanie, za dobre pieniądze ;)



nowy mechanizm oczyściłem i zabezpieczyłem farbą, może to w jakimś drobnym stopniu zapobiegnie utlenianiu się aluminiowych elementów ;)

następnego dnia, męczył mnie fakt, że tak szybko się zmyłem z tego placu gdzie stała biedna Corsinka... postanowiłem jeszcze raz się jej przyjrzeć. Po krótkich oględzinach wyszabrowałem z niej kilka fajnych fantów :D dobrze, że tam pojechałem, bo niebawem pojedzie do zgniatarki... :(

Wyjąłem z niej:
- popielniczkę, będę ją miał na paragony :D
- uszczelkę/plastikową listwę, która jest pod podszybiem, chyba służy temu aby plastiki nie stukały o szybę
- podświetlane gniazdo 12v z zapalniczką
- kolejne etui na okulary (nie wiem po co xD chyba to nowe jest w lepszym stanie więc stare sprzedam)
- lampkę podsufitki, z oddzielnym oświetleniem dla kierowcy i pasażera :)
- czujnik temperatury zewnętrznej



w pierwszej kolejności wrzuciłem popielniczke na miejsce i wziąłem się za wymianę czujnika temperatury. Z nim nie było już tak kolorowo, bo okazało się, że kiedyś ktoś obciął (?) kable i złączył je skręcając je ze sobą. Wszystko pośniedziało i musiałem odratować instalację. Koniec końców się udało :D



Korzystając z okazji, że mam dwa gniazda 12v postanowiłem, zamontować je w podłokietniku, tak aby pasażerowie mieli dostęp do prądu z tylniej kanapy :D Corsa staje się powoli klasą premium xD



idąc z ciosem znalazłem kolejnego dawcę fantów do Corsy :D pojechałem na kolejny szrot gdzie stała Tigra B "muza"

Z Tigerki wyjąłem coś na co chorowałem od dawna :D

Srebrne łuki z tunelu środkowego i do kompletu aluminowe nakładki na pedały ^^



Teraz każdego dnia coś dłubię przy Corsche, więc niebawem kolejny Update :D

z ciekawostek mam jeszcze taką fotkę:



ostatnio jechałem za Astrą robiącą zdjęcia dla Google Maps :)

Może jak zaktualizują mapy to będę na StreetView ;p


Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Wrzesień 2018, 07:50   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Ale fajne zmiany! Małe detale a mega cieszą oko :D No i ta klasa premium <3
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 30 Wrzesień 2018, 00:57   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, dzięki ;)

Dziś założyłem brakującą listwę w podszybiu ;) niby nic znaczącego ale dzięki tej listewce podszybie lepiej leży i nie jest luźne. Jest bardziej sztywne i lepiej spasowane ;)



jak widać na zdjęciach, listwę przykleiłem na jej miejsce, czyli na końcu szyby czołowej. Oczywiście szyba w tym miejscu została dokładnie oczyszczona ;)

następnie zabrałem się za montaż nowej lampki :)

stara lampka:


jak widzicie na zdjęciu poniżej musiałem znacząco powiększyć otwór ;) dodatkowo musiałem odciąć zaczepy z obudowy lampki. W fabryce otwór wycinali perfekcyjnie niestety mi nie udało się zrobić tak aby zaczepy miały o co trzymać xD więc musiałem je usunać, żeby nie prężyły i nie tworzyły szpary ;) oczywiście musiałem dorobić złączki, wszystko zabezpieczyłem rurkami termokurczliwymi i dla pewności taśmą izolacyjną, której nigdy nie jest za mało xD



pierwsza próba:


kilka delikatnych cięć i lampka wylądowała na miejscu :D




idealnie udało mi się ją dopasować, tylko jest małe ale... może nie długo to poprawię. Kto zgadnie o co chodzi? ^^

w poniedziałek biorę się za detailing wnętrza :D wtedy zrobię dokładniejsze zdjęcia i pokażę Wam je w całości :D

Pozdrawiam :)
 
     
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 1 Październik 2018, 14:47   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Pewnie chodzi o plus po stacyjce. Teraz lampki te z wyłącznikami świecą tylko gdy otworzysz drzwi, albo klikniesz włącznikiem świateł ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 1 Październik 2018, 17:37   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Hubi, dokładnie :D planuje wyjąć włącznik świateł i tam się gdzieś wpiąć do plusa, żeby ominąć włącznik ;)

Miałem dziś sprzątać, ale niestety pogoda jest marna to i zapał do pracy jest marny ;) może następnym razem jak będę miał chwilę czasu to wypucuje wnętrze ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 9 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.