Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:46
Interfejs Op-com
Autor Wiadomość
 Gomul89


Informacje
mazowieckie

Klub: Tigra Team
Wiek: 34
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2013, 16:49   Interfejs Op-com

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym się dowiedzieć czy miał ktoś styczność z różnej maści interfejsami z allegro lub ebay?? Póki co to bawiłem się ELE327 ale oprócz odczytu danych samochodu, błędów oraz ich kasowania to nic innego nie umie.
Pozdrawiam
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 26 Luty 2013, 23:33   
   Moje auto: AG Z14XEP


interfejs nie umie, czy może raczej program go obsługujący niczego więcej nie umie? ;)
odpowiednio napisany program i takim ELM mógłbyś podejść pod dziesiątki aut różnych marek. Sam chciałbym takiego ELMa posiąść :)
Taki soft to jest wiedza, wiedza kosztuje i nikt raczej za darmo takiego programu nie udostępni... Na własny użytek chyba niestety musisz takim czymś się zadowolić...

Zacznij od szukania programu który obsłuży to co chcesz i dopiero wtedy zajmij się interfejsem do niego. W dużym uproszczeniu wszystkie kable są takie same (nie licząc ELM) - zamieniają tylko sygnały RS232 na poziom 0-12V.
 
 
     
 Gomul89


Informacje
mazowieckie

Klub: Tigra Team
Wiek: 34
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Luty 2013, 08:03   

Bardziej chciałbym usłyszeć opinie na temat chńskiego op-coma. Ponoć jest możliwość programowania niektórych funkcji a kupno możliwe tylko na ebay. Czy ktoś posiada może takowy interfejs i się wypowie? Co do opcji ELM327 to większość pisze że nadaje się tylko do kasowania i odczytu błędów co potwierdzam.
Pozdrawiam
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 27 Luty 2013, 19:07   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Chiński Op-Com działa bardzo dobrze. W zafirze a i vectrze b aktywowałem nim tempomat. W autach z canem robiłem inne różna cuda (dpf, światła itd.) Z przejściówką 10 =>16 pin diagnozuję starsze autko (corsa b, astra f).
Są inne możliwości zakupu niż e-bay.

Jeśli chodzi o ELM 327, to wszytko zależy od programu - można nim nawet robić pomiary jak na hamowni.
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 27 Luty 2013, 21:27   

chiński op-com bardzo dobry wybór za przyzwoite pieniądze, potrafi sporo
 
 
     
 Gomul89


Informacje
mazowieckie

Klub: Tigra Team
Wiek: 34
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Luty 2013, 22:08   

Pomiary też wykonywałem. Ten chiński opcom mnie intryguje. Dużo dobrych opinii na forum astry h oraz vectry c wyczytałem. A próbował ktoś zabawy z corsą D oraz ma jakieś namiary na fejs (tylko nie ebay)? Może ktoś z Warszawy:)?
Pozdrawiam
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 4 Marzec 2013, 20:10   

Gomul89 napisał/a:
Pomiary też wykonywałem. Ten chiński opcom mnie intryguje. Dużo dobrych opinii na forum astry h oraz vectry c wyczytałem. A próbował ktoś zabawy z corsą D oraz ma jakieś namiary na fejs (tylko nie ebay)? Może ktoś z Warszawy:)?
Pozdrawiam


w corsie d niestety zbytnio nie można poszaleć związane jest to chyba z uboższym komputerem niż w astrze czy vectrze, albo moja corsa to wyjątek:)
ale podgląd parametrów, kasowanie błędów, testy elementów wykonawczych, porównywanie przebiegu licznik-komputer, identyfikacja samochodu, jak najbardziej, nie wiem jak z programowaniem kluczyków, ale u siebie nie mogłem dezaktywowac swiateł do jazdy dziennej ani awaryjnego hamowania
 
 
     
 Gomul89


Informacje
mazowieckie

Klub: Tigra Team
Wiek: 34
Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Marzec 2013, 21:26   

Są różne opinie. Jednym działa innym nie. Kwestia jeszcze wersji op coma. A jak jest z dostępem do radia, aktywacją tempomatu itp.?
 
 
     
 andrzej763


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd: Lubin
Wysłany: 19 Listopad 2014, 16:33   
   Moje auto: Corsa D 1,2


Czy to prawda że op-com obsługuje tylko samochody do 2010roku ja mam corse d xer i podobno nic nie zadziała
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 19 Listopad 2014, 19:39   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


andrzej763 napisał/a:
Czy to prawda że op-com obsługuje tylko samochody do 2010roku ja mam corse d xer i podobno nic nie zadziała


Wszystko zależy od wersji programu. Z własnego doświadczenia wiem, ze można wybrać starszy rocznik, ale ten sam silnik i się połączyć.
 
 
     
 andrzej763


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd: Lubin
Wysłany: 20 Listopad 2014, 07:49   
   Moje auto: Corsa D 1,2


Ja mam silnik xer w starszych rocznikach tych nie było . Najpierw pokazuje się błąd ale łączy i pokazuje to co nie trzeba
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:03   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Podobno chińskie opcomy są bardzo dobre, oprogramowanie to też jakaś chińska wersja op-com ale podobno potrafi odczytać choćby takie błędy jak niepoprawna żarówka w oświetleniu rejestracji.
Ostatnio zmieniony przez hollow 2 Styczeń 2015, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 21 Listopad 2014, 19:24   
   Moje auto: AG Z14XEP


nie wiem jak w op-com, ale w
Kod:
 cdif/2
było tak, że jak wybrano np wersje silnika XEP a w aucie był inny, np XER to zazwyczaj pozwalał działać, ale było ostrzeżenie o niezgodności silnika z wybranym. Pokazywał czasem głupoty - wynikało to często z tego, że w innej kolejności podawane były dane z auta niż program był napisany. Dlatego powstawało tak wiele modeli silników do wyboru w programie - prawie na każdy model osobno - a i to nie zawsze dawało rezultat, bo w obrębie jednego modelu silnika pojawiał się różnice w zależności od rocznika. Generalnie im młodsze auta, tym więcej tego było (tych różnych wersji softu)...

mały off top.
Słyszałem wielokrotnie od gości co pierwszy raz kupowali interfejs, że chiński op-com daje rade, tylko czasem problemy z tłumaczeniem - niczym z google translatora ;) . Do jakiegoś małego warsztatu w stodole to sie nadaje, do profesjonalnego zastosowania trochę mu brakuje. Jednak cena niższa niż poważniejsze fejsy, więc nie ma co narzekać. No i sprawa gwarancji... ktoś to w kraju naprawia? ;)
 
 
     
 Pieer


Informacje
malopolskie

Imię: Piotr
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Grudzień 2014, 18:12   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Koszt op-com z przesyłką 14$ - co tu reklamować/naprawiać w razie czego :-)

http://www.aliexpress.com.../423882747.html
 
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 3 Grudzień 2014, 12:57   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


andrzej763 napisał/a:
Czy to prawda że op-com obsługuje tylko samochody do 2010roku ja mam corse d xer i podobno nic nie zadziała


Podobno chiński op-com obsługuje silniki tylko do 2010 i nie ma na liście silnika XER.
Ostatnio zmieniony przez hollow 2 Styczeń 2015, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 ukaszek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Styczeń 2015, 07:04   
   Moje auto: CD Z13DTH


Jeżeli ktoś nie może się zdecydować na interfejs to pomogę :)

Chiński opcom jest NIELEGALNY. To zwykła podróbka. Jej zakup i używanie są łamaniem polskiego prawa i grożą postępowaniem sądowym. Oryginalny interfejs kosztuje około 3k pln. Mało kto jest tego świadomy i później jest ciągany po komisariatach lub sądach...

Jak nie macie to nie kupujcie, jak już macie to się nie chwalcie :)
 
 
     
 vzajecv


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Sebastian
Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Sierpień 2017, 08:57   
   Moje auto: Corsa D 1.2 A12XER


Cześć!
Posiadam Corsę D 1.2 z silnikiem A12XER z 2012r i chciałbym ją zdiagnozować ze względu na falujące obroty, przepływomierz, lambda itp. Podłączam op*a, wybieram silnik a w blokach pomiarowych mam trzy kreski "---", kody błędów widzi normalnie. Op*m wersja fw 1.6, vauxcom 120309a+131223d. Tym samym interfejsem normalnie diagnozuję Astrę H. Może wyszedł jakiś nowy soft?
 
     
 opeael2


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 6
Skąd: Nidzica
Wysłany: 10 Wrzesień 2018, 19:20   
   Moje auto: Corsa D 1.2


a ma ktoś może opcom pod chiński klon żeby aktywować bc w corsie d ?
Mam jakąś wersję ale podczas łączenia wyskakuje że nie można załadować jakiegoś pliku dcorsa....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Interfejs Op-com
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.