Corsa B, 1.0, 2000 r. - problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
 BarbaraR91


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Barbara
Dołączyła: 10 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 10 Wrzesień 2018, 07:39   Corsa B, 1.0, 2000 r. - problem z odpalaniem
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0


Witam
Mam problem z odpaleniem mojej Corsy. Problem występuje rano, najczęściej przy dużej wilgotności powietrza, ale nie zawsze ta wilgoć występuje.
Miałam jakiś czas temu problem ze świecami. Samochód podczas jazdy szarpał. Po ich wymienieniu problem zniknął, więc nie jest to raczej ich wina. Obecnie samochód, jak już zapali to chodzi bardzo dobrze.
Problem z odpaleniem samochodu zaczął się około 2 tygodni temu. Na początku zapalał za każdym razem, natomiast chodził bardzo nierównomiernie i gasł. Dziś o 4 rano nie chciał odpalić w ogóle, zaskoczył ledwo po nastym razie. Natomiast około 7 nie było już najmniejszego problemu.

Dla zobrazowania nagrałam film z odpalania auta sprzed 3 dni.
film tutaj

Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie szukać problemu?
Pozdrawiam.
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Luty 2019, 18:52   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Własnie mam obecnie podobny problem, jak odpali śmiga aż miło, ale nie chce zaskoczyć. Wymieniłem czujnik temperatury (bo kiedyś miałem to samo i to on był za to odpowiedzialny), teraz po wymianie nie ma zmian, pojechałem do elektryka i wyszło, że kabel od czujnika temperatury jest do wymiany. W tę niedzielę jadę zostawić mu auto i mam mi kable wymienić. Dam znać czy pomogło.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Corsa B, 1.0, 2000 r. - problem z odpalaniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.