Króciec podciśnienia
Autor Wiadomość
 lwieserce


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Mława
Wysłany: 2 Wrzesień 2018, 12:47   Króciec podciśnienia
   Moje auto: Corsa C 1.2


Cześć wszystkim :) Niewiem czy był już taki temat, szukałem i nie znalazłem, być może przeoczyłem.. Pacjent Corsa c 1.2 2001r. Mianowicie czy wie ktoś może jak wymontować (czy wogole da się go wymontować) króciec podciśnienia w kolektorze dolotowym? Chodzi mi o króciec do którego jest wpięty przewód biegnący z serwa do silnika.. mam wrażenie że jest nieco za luźny ;/ kolanko przewodu wpięte na niego te jest w nieciekawym stanie w środku. Od jakiegoś czasu podczas pracy silnika i kilka sekund po zgaszeniu słychać świat w tej okolicy i przypuszczam że właśnie przez to.. Ponadto na desce wyskakuje cały czas check engine P170 i myślę że to właśnie przez to ;/ (świece, sonda, przepływka i cewka zapłonowa wymienione i błąd nadal jest). Pozdrawiam serdecznie
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 4 Wrzesień 2018, 18:11   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
lwieserce miałem u siebie problem z króćcem



te "plastikowe" z czasem ulatują :/ obawiam się że jak będziesz go chciał odkręcić to po prostu go ukręcisz jeżeli jest już "luźny" jak piszesz.
W mojej corsie rozwierciłem otwór wiertłem 6,5 i gwintownikiem udało się usunąć resztki tworzywa z gwintu (na całe szczęście bez uszkodzeni gwintu) . Musisz też uważać żeby resztki nie wpadły do środka, nanosisz smar na gwintownik żeby "okruchy" się do niego lepiły. Był to gwintownik M8 ale nie pamiętam już o jakim "skoku" gwintu. Jak wcześniej szperałem po forach to wszystko jest dokładnie opisane bo wiele jest takich przypadków. Zamówiłem nowy króciec, ale już metalowy w ASO, kosztował coś około 70zł . No i masz spokój na lata ;)

 
     
 lwieserce


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Mława
Wysłany: 8 Wrzesień 2018, 08:36   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Cześć :) Ale pisałem o króćcu do którego wchodzi przewód biegnący od serwa do silnika, a konkretnie do kolektora dolotowego :) To co opisałeś to dotyczy pompy wody :D Ale dzięki ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Króciec podciśnienia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.