Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 22 Czerwiec 2018, 23:44   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, bitwa wciąż trwa xD

Dziś w końcu wypolerowałem docelowo maskę :D Czarkoman, teraz można podziwiać xD



jak widać na zdjęciach efekt jest na prawdę boski xD zamówiłem pastę Menzerna 3in1. Sprawdziła się znakomicie. W przeciwieństwie do K2 jest tłusta i bardzo przyjemna w pracy. Jest to pasta tnąca, polerująca i woskująca. Jest warta swojej ceny! ;)

Niby Cortanin F powinien schnąć 24 godziny ale dałem mu kilka dni. W końcu zabrałem się za wypodkładowanie progu ;) teraz czeka mnie szlifowanie, ewentualne podkładowanie i szpachlowanie, póżniej znowu podład, baza i klar... Trochę etapów przede mną ale mam czas xD oby rdza nie okazała się szybsza ;p



z dodatków Corsy, wpadł klips na przednią szybę do przytrzymywania bilecików parkingowych :okk: za to co Volvo ma po wyjeździe z fabryki musiałem zapłacić aż 59 centów z przesyłką z Tajwanu (i to dwie sztuki były w zestawie). Ja nie wiem chyba rząd Tajwanu musi dopłacać do takich przesyłek. Jak to możliwe, że list w kopercie bąbelkowej do Niemiec razem z towarem kosztuje 2,53 zł? Niewiem... xD



Jutro może uda mi się wyszpachlować ubytki ;) zobaczymy czy będzie mi się chciało ;p

Pozdrawiam
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 23:33   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
maska wyszła Ci "de-lux" :)
Piecia nie myślałeś może o listwach ozdobnych w kolorze czarny mat (?) ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 24 Czerwiec 2018, 07:58   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Pieter, dzięki ;)

Czarny mat? Nawet mi to przez myśl nie przeszło xD wydaje mi się że jeśli będą srebrne, czyli tak jak po staremu to będzie git. Myślę że ciemne mógłby "zniknąć" na ciemnym lakierze ;)
A co Ty o tym myślisz? Widziałeś już kiedyś je w takim kolorze?
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Czerwiec 2018, 10:12   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Ale macha :O Dobra robota!
Co do progów chyba bym zostawił jasne ;)
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 1 Lipiec 2018, 22:02   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Piecia w mojej corsie mam na progach czarną okleinę ;) (więc pomysł o czarnym kolorze nakładek)
Ale raczej masz rację, bo twoja corsa ma ciemny kolor i jest o "klasycznym" wyglądzie więc srebrne nakładki mogą się lepiej prezentować . U mnie w corsie jest już i tak za dużo "ozdobników" więc czarny kolorystycznie jest bardziej stonowany.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 23:55   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Pieter, a widzisz u Ciebie to inna sprawa xD Tak jak mówisz, moja jest zbyt seryjna, żeby coś zmieniać ;) ale nigdy nic nie wiadomo... może kiedyś coś się zmieni i nie będzie Corsą w serii ;p

Z działań antykorozyjnych to próg już jest w kolorze :puchar: ale to nie koniec pracy nad tym elementem ;) niestety widać nadal niedoskonałości i muszę wszystko przeszlifować papierem ściernym na mokro i ponownie polakierować. Jeśli powieszchnia będzie gładka, to pozostanie mi nałożyć klar i spolerować cały element, żeby zgubić przejście lakieru :D



dzisiaj przyszły dedykowane welurowe dywaniki :D w końcu pozbyłem się tych gumowych wycieraczek... muszą poczekać na zimę :)

Są idealnie dopasowane, posiadają mocowania pod oryginalne piny w wykładzinie ;) w końcu made in germany xD



Oprócz planów na zlot Oldtimerów w Luksemburgu (wspominałem o tym w temacie Ustrzelony Opel) to mam pewien pomysł na najbliższy wolny poniedziałek... cel jest oddalony o ok. 150km ode mnie. Jeśli tam pojadę to zrealizuje jedno z moich marzeń motoryzacyjnych :unga: na pewno Was o tym poinformuje jak było i czy w ogóle tam pojechałem ;p

To na tyle :)

Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Lipiec 2018, 06:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Nie zastanawiaj się tylko jedź! Spełniaj marzenia:D czekam !
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Lipiec 2018, 23:24   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

w końcu się udało! Zielone Piekło pokonane :D Nurburgring zdobyty za sterami Corsche :unga:

Moje marzenie zostało spełnione :D teraz się pojawiło kolejne... znów tam wrócić xD

ale od samego początku ;)

Trzeba było przygotować bolid do takiego zadania :) tradycyjnie sprawdziłem wszystkie płyny. Jakiś tydzień temu skontrolowałem lewy tylny bęben, bo miałem podejrzenia, że coś jest nie tak.

Opróżniłem bagażnik z niepotrzebnych gratów i umyłem Corsę, żeby ładnie się prezentowała na torze xD



Podróż na tor zaplanowałem przez Schengen, bo musiałem dotankować do pełna... tak tak bo taniej xD
na Nurburgring mam ok. 150-160 km.



Na miejscu trochę krążyliśmy, ale w końcu trafiliśmy do głównej "hali" gdzie są wszystkie sklepy, kioski, bary, salony z supersamochodami i punkt informacji z kasami biletowymi :D



Bilet na przejazd kupiony to można jechać na parking gdzie wszyscy się zbierają i czekają na otwarcie toru. Dziś tor był czynny dla kierowców od 17:15 do 19:30.



na parkingu było mnóstwo pięknych samochodów, niestety byłem zbyt podekscytowany żeby wszystkie obejrzeć i sfotografować (wszystkie Ople pojawią się w temacie Ustrzelony Opel).





Czas na przejazd :D całość została nagrana na dwa telefony, jeden zamocowany na selfiesticku do tylnej kanapy z widokiem na to co się dzieje w samochodzie, niestety ostrość została złapana na fotele i nie widać co dzieje się na trasie. Natomiast drugi nagrywał wszystko z przedniej szyby co jest przed autem :D traf chciał, że na karuzeli (przejazd po płytach pod dość dużym kątem) telefon odkleił się od szyby xD ale szybko wrócił na swoje miejsce i uchwycił rozbitego Merca z urwanym kołem, który kilka zakrętów wcześniej poganiał mnie długimi...

Muszę przejrzeć te nagrania i może się nimi pochwale. A jak uznam, że nie jest to warte chwalenia się to wrzucę kilka klatek ;)



na zdjeciu powyżej, Corsa na parkingu dla kierowców, którzy dojechali do końca :D

Oczywiście w nagrodę, kupiłem sobie kilka małych prezencików z Zielonego Piekła ;) naklejka, opaska silikonowa na drążek zmiany biegów do kolekcji i kilka zapachów.



Podsumowując, mogę powiedzieć, że jestem na prawdę szczęśliwy, w drodze powrotnej jak adrenalina zaczęła opadać byłem sflaczały jak dętka xD ale gęba się nadal cieszy :D
Dziś zrobiłem ok. 320 kilometrów w tym 20,8km po torze.
Dla ciekawych to koszt jednego przejazdu to 25 euro (w piątek i sobotę 30e, a karnet na cały rok to tylko 1900e...)

Na pewno tam wrócę! a czy w tym roku, to się jeszcze okaże ;) teraz planuje wycieczkę do innego niemieckiego miasta, pewnie wybiorę się tam w połowie sierpnia :)

Pozdrawiam!
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Lipiec 2018, 07:01   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


powiem krótko... ZAZDRO! Mega frajda! Ciekawe jestem tego merca haha xD Dawaj filmy i nie zastanawiaj się ;P
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Lipiec 2018, 23:20   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, filmy będą tylko muszę je "zsynchronizować" żeby były odtwarzane równocześnie na jednym hmm ekranie :)

dziś na YT pojawił się film z wczorajszych przejazdów, niestety Corsy na nim nie było...

https://www.youtube.com/watch?v=JMZV-Ucbhkk

Trochę poszperałem w necie i znalazłem tę stronę:

https://www.racetracker.d...eife_2018-07-09

są tam zdjęcia wszystkich samochodów (rozbitego merca AMG tam nie ma) robione z czterech różnych punktów :)

Oczywiście Corsche też tam się znalazło :D













Było jeszcze kilka niemal identycznych kadrów ;) zastanawiam się czy nie zamówić sobie któregoś ze zdjęć w formie plakatu :D

Pozdrawiam :)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lipiec 2018, 06:08   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Fajna pamiątką :D Corsa prawie dociśnięta na maxa jedną stroną :D
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 11 Lipiec 2018, 19:01   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Piecia :okk: jesteś GOŚĆ , pozazdrościć takiej "wycieczki"
a plakat już powinien być zamówiony ;)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 21:26   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


SUUUUUUPER! MEGA, zazdroszczę wycieczki! :)
Ale najważniejsze: W jakim czasie go przejechałeś? ;p
Ja taką wycieczkę muszę bardziej zaplanować bo mi jeden dzień nie wystarczy :D
Przejechałeś tylko jeden raz? ja bym chyba nie wytrzymał :D
No i wstawiaj te obydwa nagrania,, z tego co widać po zdjęciach to wolno chyba nie jechałeś :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 15 Lipiec 2018, 23:14   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


dzięki Panowie za pozytywny odzew :D

Jacob Corsa się kładzie bo to seryjny samochód, może nastepnym razem pojadę z trochę twardszym zawieszeniem xD ale jak oglądałem zdjęcia innych aut to CC nie wyglądała najgorzej ;)

Raf02 zrobiłem tylko jedno okrążenie ;) myślę, że pod drugim mógłbym nie chcieć wracać do domu xD pierwsze marzenie spełnione, teraz jest kolejne ;) wrócić tam jak najszybciej :D

Filmy będą, tylko muszę znaleźć chwilę, żeby je skleić do kupy ;)
O czasie powiem, jak będę publikować wideo, bo podczas mojego okrążenia były naprawy band... i było ograniczenie do 50km/h..

Pieter, chyba te zdjęcia mi wystarczą, może jak znowu tam pojadę, to wtedy sobie zamówię :D

Co do wrażeń po tygodniu... są takie same jak w dniu przejazdu. Nadal jestem podjarany i o niczym innym nie myśle. MUSZĘ TAM WRÓCIĆ! cały czas czuję ten dreszczyk emocji :D

Z ciekawostek dodam, że nawiązałem drobny kontakt z właścicielem czerwonego Volvo 850R. Napisałem do niego z zapytaniem, czy nieposiada nagrania z tego dnia. Wyprzedał mnie i Audi A8, więc myślałem, że Corsche załapało się na nagraniu z szwedzkiego pocisku :D niestety kamera nie działała jak należy i dodał, że i tak ruch był za duży ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 22 Lipiec 2018, 20:11   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Trochę nie śledziłem forum, a tu takie rzeczy się dzieją :szokk:
Ogromnie zazdroszczę wypadu, ja tam też bym brał plakat i wieszał w jakimś honorowym miejscu xD
Tak to już pewnie jest, że jak raz się tego zasmakuje to nie ma drogi powrotnej :D
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 30 Lipiec 2018, 10:34   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Ekstra sprawa Piecia! Mega zazdro takie przygody :)
Czas nie jest taki istotny jak mniemam, tylko same przyjazd i te wszystkie emocje, które jak mówisz nadal w Tobie buzują :puchar:
Wybieram się w przyszłym roku na tripa po drogach niemieckich, żeby pozapraszać wszystkich z rodziny na wesele, więc mam nadzieję, że uda mi się namówić narzeczoną na mały odskok od planowanej trasy przejazdu. 25€ to naprawdę nieduże pieniądze jak za takie przeżycie.

Jeszcze raz gratulacje zdobycia toru i spełnienia marzenia!
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 7 Sierpień 2018, 21:46   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, oczywiście, że nie ma... jak raz tam pojedziesz to prędzej czy później tam wrócisz :D

Mymciak jak będziesz w mojej okolicy to dawaj znać, może na dwa samochody pojedziemy :D

Ostatnio trochę powalczyłem z rdzochą ;)



jak widać na zdjęciach jakiś druciarz przykrecił nakładkę progową na wkręty... Oczywiście to zabezpieczyłem. Najważniejsze, że w tych miejscach nie pojawiła się ruda ;)



troszkę ostatnio nocą sobie pośmigałem ;)

fotka z serii Night Drive :D



Pozdrawiam :)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 9 Sierpień 2018, 19:30   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Ładnie idzie ta walka, życzę dalszej wytrwałości ;p

Klimatyczna fotka, zamienić drzewa na palmy i prawie jest Miami z lat 80 xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 13 Sierpień 2018, 21:21   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

dziś zaprezentuje Wam kolejną część walki z korozją. Proces usuwania był idendyczny jak na progu po stronie kierowcy, tylko po tej stronie było jej trochę więcej... Robota szła bardzo dobrze, z efektu jestem zadowolony, tylko jest małe ale...właściwie to duże ale. Problemem jest odcień lakieru. Kupiłem lakier pod kod lakieru, niestety Corsa kiedyś była lakierowana, ktoś kiedyś polakierował ją na lakier z większą ilością pigmentu metalicznego. Spróbuję jeszcze to jakość wyciągnąć. Przede mną jeszcze lakierowanie bezbarwnym, może on nada głębi i połysku i nie będzie aż tak widać różnicy.

oto efekt:




i Corsche :D



Pozdrawiam
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 14 Sierpień 2018, 21:20   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


O proszę, jestem pełen podziwu że sam podąłeś się takiej naprawy "szacun"
Ale obawiam się że ta rdza wychodzi z wewnątrz progu, nie miałeś takiego wrażenia? po prostu odświeżyłeś wierzchnią warstwę, zajrzyj tam za rok, to się w tedy okaże czy miałem rację czy nie :lol1:
No widać różnicę w odcieniu, pół biedy że to na dole, można to przyjąć jako 'zanieczyszczenie' ;p
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.