Gorące wnętrze
Autor Wiadomość
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 13:30   Gorące wnętrze
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Witam w moim samochodzie nagrzewa się cała deska rozdzielcza, a szczególnie tunel między nogami, że aż wszystko zaczyna normalnie grzać. W samochodzie był wymieniany mieszalnik (klapka ciepło-zimne) bo nie pracował, a mam wersje z climatronic. Jest to normalne zjawisko, że te plastiki tak grzeją i to nie od słońca.....? Klima działa dobrze, klapki się ładnie otwierają tak jak ustawie. Nie wiem czy wcześniej przed wymianą mieszalnika też się nagrzewał bo auto robiło aby krótkie trasy.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 16:48   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


matti1989a, może układ nawiewu został źle złożony i gdzieś pod plastikami puszcza gorące powietrze?

Sam wymieniałeś ten mieszalnik? Czy jakiś warsztat? Jak warsztat to jedź i niech zobaczą co jest nie tak.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 4 Lipiec 2018, 13:18   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Mieszalnik został wymieniony w warsztacie założony inny używany ( taka uwaga jakby ktoś też potrzebował wymienić mieszalnik w wersji z klimatronic to pasuje od zwykłego manuala aby trzeba mu dołożyć silniczki ze starego i zrobić tam jakieś otwory, a tak wszystko to samo). Nowy mieszalnik w jednym miejscu był trochę pęknięty ale rzekomo został sklejony także na pewno jest szczelny. Byłem dziś u mechanika co mi to robił bo tam na dole idą rury i to pewnie one grzeją ( rzekomo w innych autach obieg jest zamykany jak jest ustawione na zimne powietrze). Jeszcze po niedzieli mi zobaczy co się da zrobić :)
 
     
 chris_air


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Klub: Tigra Team
Imię: Krzysztof
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 23 Grudzień 2018, 17:38   
   Moje auto: Corsa d OPC


Witam, problem rozwiązany?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Gorące wnętrze
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.