Podciśnienie
Autor Wiadomość
 taurus0207


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Wiek: 60
Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lipiec 2018, 20:44   Podciśnienie
   Moje auto: 1.7dti


Cześć, od dłuższego czasu borykam się z problemem usterki podciśnienia w mojej corsinie. Przy jeździe na autostradzie przy szybkości ok 130-140km/h wyskakuje mi check engine ( błąd 1125 ). Byłem z problemem u kilku mechaników ale goście nie potrafią sobie poradzić z tym ustrojstwem. Został wymieniony elektrozaworek podciśnienia na nowy, sprawdzone wężyki,pompa vacum, Każdy mechanik twierdzi że nie ma już pomysłu co może szwankować - biorą kasę za usługę a błąd nadal wyskakuje podczas jazdy na autostradzie.moja prośba jest następująca--- może ktoś zna w Krakowie solidnego mechanika który zna temat i mi pomoże usunąc usterkę bo mnie szlag bierze jak wyskakuje kontrolka z samochodem. Proszę o pomoc i namiar na mechanika któwy wie co z tym fantem zrobić i naprawić usterkę podciśnienia. Pozdrawiam Krzysztof
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 09:12   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


Witam.
A może znasz wartość podciśnienia jakie uzyskuje pompa? Podczas poruszania się po mieście nic się nie dzieje?
Jak się zachowuje pedał hamulca kiedy zapala się kontrolka silnika? Sprawdź czy po jakiś trzech naciśnięciach , nie twardnieje.
 
     
 taurus0207


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Wiek: 60
Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 17:24   
   Moje auto: 1.7dti


Witam, dzięki za zainteresowanie. Jaka jest wartość podciśnienia to nie mam pojęcia, oddając samochód w ręce mechanika nie pytam o szczegóły jakie pomiary robił - interesuje mnie efekt końcowy pozytywny który narazie nie nastąpił bo błąd wyskakuje nadal. Co do jazdy po mieście to próbowałem na niskim biegu wyciągać na obrotach nawet do 4000 i błędu nie ma i jazda po mieście nie generuje check engine. Jedyna sytuacja to wyjazd na autostradę i na piątym biegu przy jeździe ok 120 - 130 na dłuższym pociąnięciu wywala błąd 1125 i samochód przechodzi w tryb awaryjny, Po wyłączeniu stacyjki check znika ale przy uruchamianiu silnika widnieje przy pierwszym stopniu zapłonu i znika po odpaleniu silnika. Pedał hamulca sprawdzałem i nie widzę żeby przy kilkukrotnym naciśnięciu był twardszy. Gdzie szukać przyczyny lub gdzie szukać mechanika w Krakowie który zrobi co należy z tym podciśnieniem i nie będzie rozkładał rąk z bezradności. Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Podciśnienie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.