Opel Corsa C 1.2, 4/5, manual, 2005/2006
Autor Wiadomość
 Opelek


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: centrum
Wysłany: 29 Czerwiec 2018, 07:01   Opel Corsa C 1.2, 4/5, manual, 2005/2006
   Moje auto: Opel Astra F 1998 1.4 hatchback


Witam wszystkich!

Poszukuję samochodu z oszczędnym silnikiem na trasy. Początkowo myślałem o 1.7, ale ostatecznie wybór padł na taki, jak w tytule. Interesują mnie raczej jaśniejsze kolory - najlepiej by było taki https://pl.wikipedia.org/wiki/Opel_Corsa#/media/File:Opel_Corsa_C_1.2_Elegance_rear_20100912.jpg ewentualnie srebrny. Zależy mi na aucie bez przeszłości wypadkowej, w bardzo dobrym stanie, z końcowej fazy produkcji, ponieważ interesuje mnie długi czas użytkowania i chciałbym auto, które warto doinwestować.

Pozdrawiam wszystkich i oczekuję na oferty,
Dominik
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Czerwiec 2018, 21:33   
   Moje auto: Z12XEP


Życzę owocnych poszukiwań z takimi kryteriami :D

Znaleźć auto w świetnym stanie to już jest problem. Jak do tego chcesz żeby żaden element nigdy nie był malowany to już się robi temat na prawdę ciężki do ogarnięcia. Kolejną rzecz dodamy czyli auto z końca produkcji.... może jedno na rok takie ogłoszenie się trafi, a jak jeszcze chcesz żeby on był srebrny to woooooow game over :p

To mam jeszcze pytanie.... ile masz przeznaczone na takie auto? Bo jak poniżej 12 to w ogóle nie zaczynaj szukania ;)

Jako człowiek który trochę aut oglądał, który trochę w tym siedzi i wie jakie auta jeżdżą i w jakim stanie proponuję Tobie przyjąć następujące kryterium:

- Auto bez większych napraw blacharskich, tzn bez szpachli i żadnych większych dzwonów. Jeśli była jakaś obcierka czy coś w przeszłości i element został wymieniony w całości (np błotnik) oraz następnie polakierowany to w ogóle bym się tym nie przejmował. Gorzej jak było coś prostowane/wyciągane/szpachlowane, wtedy odpuść

- Auta w świetnym stanie technicznym (przynajmniej wedle mojego kryterium) właściwie się nie zdarzają, bo jak ktoś takie auto ma to go nie sprzedaje. Dlatego to kryterium uznałbym za mniej ważne. Jak trafisz auto z końca produkcji, które nie było lakierowane, ale np jest rozrząd do zrobienia bo dzwoni, albo zawieszenie stuka, albo hamulce się kończą... to bierz takie auto i w ogóle się nie zastanawiaj. Części nie są drogie, a Corsa jest mega prosta w obsłudze. Wsadzisz 3-4tyś w zrobienie rozrządu i zawiasu i masz auta na lata

i patrzyłbym tak jak mówisz tylko na roczniki 2005/2006, najlepiej Z12XEP albo Z14XEP, można trafić bardzo fajnie wyposażone, z klimatronikiem itp
 
     
 Opelek


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: centrum
Wysłany: 30 Czerwiec 2018, 08:43   
   Moje auto: Opel Astra F 1998 1.4 hatchback


Adam10, Dziękuję bardzo za Twoją wiadomość. Zgadzam się z tym, co napisałeś. Może niezbyt dokładnie sprecyzowałem moje oczekiwania. Oczywiście, że dopuszczam auto po obcierce i ze zużytymi hamulcami, zawieszeniem, elementami układu kierowniczego, ale wynikającymi z normalnej eksploatacji auta. Naprawa takich elementów, to dobra okazja na zastosowanie lepszych części zamiennych, niż oryginalne. Jednak wolałbym sobie oszczędzić auta uszkodzonego po wypadku tj. gdzie naruszona była karoseria, podwozie tzw. pokrzywionego. W nawiązaniu do tego, co napisałeś, czasem lepiej, żeby jakiś element był naprawiany, niż wymieniany, bo jeśli coś było naprawione to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że nie było silnie uszkodzone, a jeśli wszystkie elementy mają oryginalny lakier, to nie wyklucza, że auto jest po poważnym wypadku, w którym nie opłacało się ich naprawiać, tylko wymienić. Pomijając już kwestię oszustów, którzy w odbudowanym po wypadku samochodzie specjalnie zostawiają jakieś delikatne obcierki, aby uśpić czujność kupującego, to naprawiane elementy generalnie rzecz biorąc nie muszą o niczym przesądzać. Jeśli tylko ktoś się do naprawy przyłożył, to w porządku. Co do kolorów, to właśnie srebrnych widzę dużo, ale gorzej z tym żółtym (kilka dni temu zobaczyłem go na ulicy pierwszy raz na żywo i to z silnikiem, który mi odpowiada, ale przedlift i nie był na sprzedaż.)

[ Dodano: 11 Lipiec 2018, 08:14 ]
No i co cisza? Nikt nie ma na sprzedaż albo nie wie, gdzie coś w tym stylu znaleźć? Na popularnym portalu ogłoszeniowym widzę dużo rzekomo zadbanych i idealnych aut, ale wszystko na tablicach Niemieckich. Co myślicie o takich egzemplarzach?

[ Dodano: 11 Lipiec 2018, 11:47 ]
https://www.otomoto.pl/of...html#6d60746fa8 co myślicie? Mężczyzna sprowadza z Niemiec i sprzedaje, a to już któraś z rzędu, którą ogłasza. Sprowadzona 1,5 tygodnia temu. Twierdzi, że tylko filtry i oleje trzeba wymienić. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi mógł coś poradzić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa C » Opel Corsa C 1.2, 4/5, manual, 2005/2006
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.