Corsa umarła
Autor Wiadomość
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 14:09   Corsa umarła
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Cześć wszystkim,

dziwna sprawa, we wtorek rano wróciłem do domu samochodem około 8 km z pracy wszystko było jak zawsze, zaparkowałem w garażu i auto stało do wczoraj (piątek) chcąc wejść do samochodu zdziwiło mnie to , że nie reaguje na otwarcie z pilota , mówię OK pewnie kluczyk się zaciął albo rozładował. Otwieram kluczykiem drzwi kierowcy i nie otworzyły się tak jak zawsze wszystkie drzwi tylko jedne od kierowcy, po przekręceniu stacyjki nic się nie dzieje cisza zero reakcji, awaryjne nie działają radio nie działa tak jak by ktoś wyciągnął akumulator z samochodu ZERO jakiegokolwiek prądu. Auto ma 1,5 roku. Jakieś pomysły?

Dzięki i pozdrawiam.
 
     
 _Grzesiek_


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzesiek
Pomógł: 9 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 96
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 14:36   
   Moje auto: Corsa B 1.5TD


Hej.
Coś rozładowało akumulator, do cna. Albo coś zostawiłeś włączonego , jakiś odbiornik prądu , albo sam akumulator dostał zwarcia i się rozładował. Masz w domu woltomierz? Jak tak , to sprawdź napięcie na akumulatorze, przy okazji czy klemy nie są luźne , pośniedziałe. To tak na początek.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 15:51   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


włączone nic nie było raczej zostawione bo wszystko wyłącza się jak otworzysz drzwi kierowcy przy zgaszonym aucie... W poniedziałek zadzwonię umówić się do serwisu bo auto jest na gwarancji więc powinni poszukać i naprawić tylko zastanawia mnie co tak z dnia na dzień mogło to spowodować . nie było problemów z prądami wcześniej no jedynie zauważyłem ze światła czasem przygasają jak w czasie jazdy zmienia się bieg... nie wiem czy to normalne... napięcia nie sprawdzę bo nie mam jak a klemy są jak nówki i trzymają się w bezruchu . Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Czerwiec 2018, 06:37   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Gwarancję masz podstawową na 2 lata czy z przedłużeniem ?
Jeśli masz z przedłużeniem (flexcare) to dzwoń przez assistance, niech przyjadą i przywrócą auto do życia lub wiozą do ASO na lawecie.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 25 Czerwiec 2018, 11:42   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Hej, gwarancję mam podstawową 2-letnią (auto ma 1,5 roku) ale na pewno będę przedłużać o kolejne dwa lata bo już drugi raz w przeciągu półtora roku zostawiam auto w serwisie więc statystycznie patrząc przedłużenie gwarancji może się przydać no chyba ze jednak sprzedam ten samochód bo nie wiem czy to we mnie leży problem czy te auta tak poprostu mają , że się psują. Tym razem umarło bez jakichkolwiek objawów wcześniejszych ... Dzwoniłem już do opel assistance, serwisu i ubezpieczalni assistance pomaga przez pierwszy rok potem 240 zł za lawetę ubezpieczenie mam tylko OC wiec nie pomogą a serwis przyjmie samochód tylko muszę jakoś go dostarczyć wiec teraz będę kombinować spróboje może kogoś poprosić odpalić z kabli a jak nie to laweta i na serwis... ciekawe co się okaże przyczyną nagłej śmierci prawie nowego samochodu.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Czerwiec 2018, 12:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


CorsaE2017, teraz to mnie zmartwiłeś, że po 1,5 roku masz już takie przygody... czekam na rozwinięcie sytuacji...
 
     
 zenls


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Zenon
Wiek: 83
Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwiec 2018, 12:46   
   Moje auto: Corsa


Takie rzeczy się zdarzają i nie jest to tylko i wyłącznie domena Crosa. Wielokrotnie miałem tak w Audi.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Czerwiec 2018, 17:26   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To wygląda na zwarcie w alternatorze.W Corsie D na gwarancja zatarła mi się przekładnia kierownicza i przepaliły ścieżki ogrzewania tylnej szyby i okazało się że cała seria niektórych produktów była wadliwa.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 26 Czerwiec 2018, 17:50   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Dzięki za podpowiedzi, czy to mogło być z winy kierowcy czy raczej samo się zepsuło?
Jutro od rana laweta i na serwis , przy okazji powiem bo może ktoś się zastanawia nt. serwisu westmotor w komornikach/poznań masakrycznie się z nimi dogadać 4 osoby i każda z nich podaje sprzeczne informacje... Ale nieważne zobaczymy co stwierdzą jak im zostawie samochód jutro...
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 08:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


CorsaE2017, Serwis Westmotor powiadasz taki problem... a o samym salonie miałem dobre zdanie, akurat u nich kupiłem corsę...
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 09:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


jacob, Akurat nie kupowałem u nich auta więc nie mam zdania o salonie, ale robiłem pól roku temu swój pierwszy przegląd tam i byłem bardzo zadowolony , nawet gdzieś tu o tym wspominałem i polecałem wtedy ten serwis. Teraz oddaje auto na gwarancję i już nie było tak pięknie zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę która wprowadza w błąd klienta i tak naprawdę straciłem przez to cały dzień...
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 10:37   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


CorsaE2017, rozumiem. Ogólnie chyba tak to jest z firmami, że jest dobrze dopóki nic się nie dzieje...
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 11:37   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ile u was kasują za wymianę oleju?
W moim serwisie jedynym do którego mam zaufanie w Gdańsku bo na pozostałych się naciąłem koszt to 225zł.Opuścili dla starego klienta na 199zł potwierdzone wpisem do książki gwarancyjnej.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 12:22   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Ok , jestem po serwisie auto odpaliła mi pomoc drogowa na kable bo koła się nie skręcały i samochód był w garazu wiec na lawetę nie mogli zabrac . Po odpaleniu wyskoczyło sprawdź system ESC i tylko to w serwisie podłączyli kompa i wyskoczyło żeby wymienić akumulator to wymienili i tyle nie szukali przyczyny ani nic. Auto chodzi chodzi wiec zobaczymy jak znowu szlag je trafi to wtedy nie odpuszczę i musza szukac co się dzieje no chyba ze faktycznie był jakiś wadliwy akumulator od nowości wsadzony i go trzasło bo tak dobry aku z dnia na dzień do cna się nie wyładowuje ... całość wyszła mnie 150 zł za pomoc drogowa we własnym zakresie bo reszta to na gwarancji. Jeśli chodzi o wymianę oleju to w Inowrocławiu gdzie kupiłem samochód kosztowało to około 120 zł za sama wymianę olej był mój własny tylko filtr ich a za cały pierwszy przegląd w komornikach z wymiana oleju i filtra i wszystkie czynności to było 350 zł. Pozdrawiam .
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 12:51   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Z tego wynika że w Gdańsku najdrożej,dlatego ja Corsę E kupiłem już poza Gdańskiem.Niestety na przeglądy nie będę jechał 150km. bo to byłoby jeszcze drożej.Odnośnie akumulatora to faktycznie nigdy wszystkie cele naraz nie dostają zwarcia ale obecnie to wszystko możliwe bo takie badziewia produkują.Jak ostatnio Polscy inżynierowie w Oplu dostali wysokie premie za skonstruowanie alternatora który się psuje po 150tys.kilometrach jak czytałem gdzieś to wszystko możliwe.Za moich czasów takie rzeczy jak się zdarzały to było przebicie w alternatorze.
Nie wybieraj się w trasę pierwsze dni.Odnośnie holowania to każdy teraz ma w ubezpieczeniu i nie podnoszą opłat za wykorzystanie.Kilka razy po stłuczkach czy uszkodzeniu alarmu holowałem Corsę D.
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 27 Czerwiec 2018, 22:16   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Ja kupiłem bardzo tanie ubezpieczenie w ergo hestia You Can Drive jakieś badziewne i to taka podstawa podstawy OC więc nie chcieli mi holować samochodu, Jak robiłem pierwszy przegląd to faktycznie ceny były wszędzie wyższe niż w komornikach gdzie było to 350 zł wiec ogólnie mi się trafiło dobrze bo to nowy serwis który ma około roku.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Czerwiec 2018, 09:13   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


W salonach Opla jest teraz przedstawiciel Promesy i można wybrać każdego ubezpieczyciela a na Opla jest duży upust zwłaszcza w PZU w którym ja się ubezpieczam.Hestia to tylko OC jak już .Od lat ubezpieczam w Promesie co roku dają wybór i nowe oferty a dziwną sprawą jest że bezpośrednio u ubezpieczyciela jest dużo drożej np.w PZU.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Inne » Corsa umarła
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.