Ku przestrodze
Autor Wiadomość
 samfisher74


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 07:38   Ku przestrodze
   Moje auto: Opel Corsa C 1.7 DTI


Witam, opowiem wam jaki numer wczoraj odwaliłem na szczęście wszystko skończyło sie dobrze. Rano wyjechałem do brata na grila , mam Corse 1.7 dti 75 KM, w zbiorniku miałem mało paliwa ale kontrolka jeszcz sie nie świeciła. Jako żę ja zawsze dolewam za 50 zł , dolałem na shellu 9,7 litra paliwa ... tyle tylko że w roztargnieniu dolałem benzyny 95. Odpaliłem moją Corsę, przejechałem nia 41 km, gdy dojechałem do brata, poprosił mnie żebym go podwiózł do mechanika po odbiór jego samochodu. Wsiadłem do Corsy odpalam ja i nic , rozrusznik kręci a silnik nawet nie chrząknie. Wtedy mnie olśniło co do wlanego paliwa , zapach ze zbiornika potwierdził moje przypuszczenia. Mechanik który robił auto brata , przyjechał z nami do Corsy, kazał zalać do zbiornika 10l ropy, i butelke uszlachetniacza i prysnał plakiem do dolotu powietrza , ja w tym czasie odpaliłem silnik. W zasadzie odpalił od 1 strzała, na początku troche trzęsło silnikiem i falowały obroty , podjęchałem na stacje i dolałem do pełna ropę, silnik cały czas pracował w sumie około 20-30 min. Po zgaszeniu odpala od strzała i nie ma zadnych objawów jakiejkolwiek usterki. Mechanik skasował mnie 50 zł , powiedział ze to super silnik (isuzu) . Pisze to poniewaz każdemu może sie zdarzyc taka przygoda , nie trzeba wtedy panikowac maszyne da sie uratowac niskim kosztem.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 15:42   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


samfisher74, ciekawa historyjka ;) dobrze, że zakończyła się happy endem. Niestety jak człowiek jest roztargniony i głowa jest w chmurach to może dojść do takiej pomyłki...
Silniki Isuzu są świetne, w końcu to Japońska konstrukcja ;)
 
     
 samfisher74


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 16:47   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.7 DTI


Myślałem że mi to sie nigdy nie przydaży ... :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 22:21   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


samfisher74, nigdy nie mów nigdy ;p dlatego ja dwa razy sprawdzam za jaki pistolet od paliwa chwytam xD

Widzę, że śmigasz Corsą C, z chęcią zobacze jak wygląda ;) załóż jej temat ^^
 
     
 samfisher74


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Czerwiec 2018, 03:23   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.7 DTI


Nie potrafię zdjęć zapodać 😁, pokombinuje po pracy.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Czerwiec 2018, 11:17   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Znam to z autopsji, jak pracowałem u Wujka w firmie dwa razy zalałem 530D benzyna xD Czas gonił i towarz trzeba było dowieźc... xD
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Czerwiec 2018, 11:19   
   Moje auto: Z12XEP


z nowszymi konstrukcjami proponuję takich rzeczy nie robić ;)
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Czerwiec 2018, 08:56   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


True Story,

Zdarzyło się że zaczęło brakować ropy w okresie żniw, nie było czasu na dojazd na stację paliw. Zalano więc ursusa C330 2/3 ropy, 1/3 benzyny, tak aby zwiększyć przebieg w polu :D Jeździł jak trzeba :D

Adam10 ma rację, nowe konstrukcje mogą tego nie przełknąć. W szczególności "nowoczesne diesle". Na szczęście w większości Cors są silniki benzynowe dość archaiczne konstrukcyjnie ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 17 Czerwiec 2018, 13:41   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


samemu lepiej nie kombinować z takimi zabawami, jeśli ktoś jest taki ciekawy efektu polecam obejrzeć kilka odcinków Miłośników 4 Kółek ;) tam zalawali Corsę B i Golfa 3 różnymi dziwnymi płynami xD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ paliwowy » Ku przestrodze
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.