Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 13:34
ogniska korozji Corsa D 2007
Autor Wiadomość
 soprzem


Informacje
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: częstochowa
Wysłany: 22 Kwiecień 2013, 19:54   ogniska korozji Corsa D 2007

Witam, co może być przyczyną delikatnych bąbli tuż przy tylnym zderzaku w dolnej części nadkola na styku zderzaka oraz blachy. Nadmieniam iż zderzak był malowany zimą w styczniu 2013, po lekkim klejeniu zadrapań, poza tymi bąblami cała reszta blachy jest w najlepszym porządku, bez uwag. Czy możliwe że malując zderzak ktoś podgrzał okolicę blachy czy zderzaka przy boku obok dolnej częsci zderzaka, by go dopasować i przy okazji naruszył strukturę lakieru? jakie mogą być tego przyczyny i co zrobić by sie tego pozbyć? Autko pochodzi z polskiej sieci dealerskiej, od nowości u mnie bez napraw wcześniejszych.
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 10:11   

Naruszył ktoś strukturę lakierniczą. Nie za bardzo jest to dla mnie jasne, te bąble występują na metalu czy na plastikowym zderzaku? Aby w pełni się go pozbyć zostaje albo lakierowanie elemantu albo zdarcie starego lakieru i jakoś precyzyjnie prysnąć je lakierem aby dalej nie odchodziło.
 
 
     
 soprzem


Informacje
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: częstochowa
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 10:48   

bąble pojawiły się na elementach blachy na styku plastikowego zderzaka z blachą, tylko i wyłącznie po obu stronach auta, reszta blachy bez zarzutu. Wydaje się to dziwne, bo przed naprawą nie było żadnych ognisk korozji, a po naprawie zderzaka są ogniska. Zderzak jest naprawiony dobrze, jedynie niepokoją te bąble na blasze ,ktore są oznaką - włąsnie czego : fuszerki, jakiejś ingerencji w strukturę lakieru czy jeszcze co innego?
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 11:01   

Dość dziwne. Może lakiernik powinien się wytłumaczyć? Być może przy montowaniu zderzaka lakiernik mocno uderzył nim w metalowe elementy?
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 14:22   

Nie wiem jak to jest u Ciebie , ale u mnie niestety też po obu bokach z tyłu są bąble na przy łączeniu zderzaka. Może to wada w tych modelach. ???
 
 
     
 bon


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 17:23   

To jest wada fabryczna. W corsie właśnie w tym miejscu wyłazi ruda. Nawet samochody w trakcie gwarancji już miały ten problem. Na szczęście za śmieszne pieniądze można to naprawić.
 
 
     
 soprzem


Informacje
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Skąd: częstochowa
Wysłany: 23 Kwiecień 2013, 19:20   

Wada Fabryczna?? Można to reklamowac skoro jest 10 czy coś podobnie lat na perforację blachy? Myslałem że tzw fachowiec coś spaprał? W jaki sposó można to łatwo naprawić?
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Kwiecień 2013, 01:22   

Jeżeli serwisujesz auto w aso to masz gwarancje , jeśli nie to nic nie zdziałasz
 
 
     
 sysu155


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Wiek: 31
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Tarnów
Wysłany: 21 Maj 2013, 22:35   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Czy ktoś może wie jakim cudem w 5-cio letniej Corsie wyszły bogato kwiatki z pod gumy na spodzie maski xD pełno tego... nie wiem co zrobić malowanie na nowo całości ?? :pomysl:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 21 Maj 2013, 22:54   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Z tego Co Już Kiedyś czytałem na FKC Kwestia poszukiwań To Maska w Corsie D to Jakaś wada Fabryczna .. rdzewieją w Przedniej części bo są źle zabezpieczone na łączeniu blach... Nie wiem czy jest sens Malować całą pokrywę chyba że wyszło już na wierzch.. Wtedy to chyba najlepsza opcja..
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 29 Maj 2013, 09:17   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Jak zgniła to szukać nie zgnitej, pomalowac i zakonserwować, ja moją zakonserwowałem i nic mi nie wychodzi. Auto ma 5 lat.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 20:23   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


DAMIAN1991 napisał/a:
Z tego Co Już Kiedyś czytałem na FKC Kwestia poszukiwań To Maska w Corsie D to Jakaś wada Fabryczna .. rdzewieją w Przedniej części bo są źle zabezpieczone na łączeniu blach... Nie wiem czy jest sens Malować całą pokrywę chyba że wyszło już na wierzch.. Wtedy to chyba najlepsza opcja..


Czytałeś bo ja założyłem taki temat. W tą zimę starałem się uporać z oba problemami poruszonymi w tym poscie. Po pierwsze maska - ja zrobiłem to tak, zdarałem tą masę uszczelniająca, wyszlifowałem wszystko do gołej blachy, starałem się ze szlifierką wszędzie , ale niestety w zgrzewie trochę rudej zostało. Na to podkład epoksydowy, po 24 h podkład szary, baza, klar (oryginalnie klaru tam nie było ale i tak psikłem troche. Do środka przez otwory nalałem trochę brunoxa żeby się trochę ta korozja zatrzymała. Ja miałem tego pecha że ruda wylazła już na wierznią część maski , ale też to zdarłem i psikłem sprayem, nawet nic nie widać. Mam nadzieje że dzięki temu maskę uratuje na pare lat.
Co do rantów przy zderzakach. Sytuacja podobna tylko gorzej z dojściem. Najlepiej ściągnąć zderzak. Jest to bardzo proste. Lampy, wkręty, uszczelka i ciągniemy najpierw po bokach (trzeba trochę energii aby wyskoczył). Kwestia malowania taka sama jak w przypadku maski. Trzeba tylko dobrze usunąć korozje bo za pół roku będzie znowu to samo.
W obu przypadkach wygląda mi to na wadę fabryczną ponieważ zbyt wielu osobom zdarza się ta przypadłość. Nie ma sensu szukać nowej maski (taki miałem zamiar) bo po pierwsze na allegro maski z tymi samymi problemami, a jak się już jakaś trafi to i tak nie wiadomo czy za rok nie będzie podobnej historii. Lepiej reanimować swoją na tyle na ile się da. Poza tym taniej wyjdzie :-)
 
 
     
 zibimysz


Informacje
Imię: zbyszek
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: augustów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Lipiec 2013, 21:47   
   Moje auto: corsa d 1,3cdti


w mojej CD XII 2007 po trzech latach wyszła rdza, auto było serwisowane wiec na gwarancji opel zrobił, twierdzili ze cos z zatrzaskami zderzaka, minęły kolejne prawie trzy lata i znowu w tych samych miejscach, ale auto nie serwisowane i samemu trzeba zrobic
 
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 19:57   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


U mnie po 5 latach również rdza w dolej części tylnych nadkoli, zaraz przy łączeniu ze zderzakiem. Opel dał ciała i tyle. Naprawiał ktoś? Ile to kosztuje?
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Czerwiec 2018, 15:29   
   Moje auto: corsovectroastra


Ogólnie corsa d to lipa pod względem rudej :-(
Żonka właśnie skasowała prawy przód corsy :-( polując sarnę na obiad
Więc przy okazji zniweluję ruda z maski bo maska na szrot tylko. Oprócz tego ruda wychodzi na nie malowanych błotnikach tył po obu stronach i nadkolach tył na zagięciu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » ogniska korozji Corsa D 2007
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.