Corsa C kontrolka oleju na niskich obrotach
Autor Wiadomość
 Mercedresik91


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Maj 2018, 21:58   Corsa C kontrolka oleju na niskich obrotach
   Moje auto: Corsa C


Witam mam problem. Gdy jadę swoim samochodem - Opel Corsa C 2001 r 1.0 benzyna... na dłuższym dystansie... powiedzmy 20 kilometrów... to zauważyłem że... jak zwalniam np. Przed światłami... to jak już jadę powiedzmy te 10 na godzinę to zapala mi się kontrolka oleju... gaśnie gdy dodam gazu... momentalnie... potem powiedzmy że zatrzymuje się do zera na światłach... to po sekundzie sie uruchamia znów kontrolka... i dopiero ruszenie... czyli te naciśnięcie gazu... powoduję zniknięcie kontrolki. Co robić? Miał ktoś taki problem? Gdzie szukać przyczyny? Co sprawdzić? Możliwe że czujnik ciśnienia oleju? Albo olej jest nie tak? Orginalka GM... na bagnecie zalany do górnej ganicy powiedzmy 80 %. Czujnik lekko śię poci ... ale czy to on jest tutaj winien?? Poza tym auto nie szarnie... i nie ma z nim problemów. Proszę o rady... i pomoc.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 31 Maj 2018, 22:15   
   Moje auto: OPEL/FORD


Silnik do roboty. Jeśli przy rozruchu po dłuższym postoju wydaje dźwięki podobne do terkotania, lub podczas pracy szczególnie na gorącym słychać miarowe postukiwanie zależne od obrotów, lub jedno i drugie, to rozrząd do roboty, prawdopodobnie też popychacze hydrauliczne. Najprawdopodobniej też pompa oleju - trzeba zmierzyć ciśnienie.
Podczas wymiany rozrządu bezwzględnie należy sprawdzić stan panewek - może mieć wyklepane wskutek niskiego ciśnienia oleju. Wtedy naprawa takiego silnika staje się gehenną finansową i raczej mało opłacalna jest...
Robiliśmy 1,2 16v z tym samym problemem.
https://www.facebook.com/...815141915460958
Po naprawie silnik żyje, ale panewki miał jeszcze godziwe.
 
     
 Mercedresik91


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 22:13   
   Moje auto: Corsa C


Wszystko spoko tylko że nie jest to zjawisko które występuje ciągle. Od paru dni jest spokój... kontrolek brak. Podejrzewam że elektronika szwankuje. Muszę zobaczyć co z wtyczką za zegarami która jest popularna w Corsie C, bezpieczniki. I ciekaw jestem czy w sterowniku komputera nie nazbierała się woda... trochę jej pod dywanikiem kierowny a poza tym to naczytałem się że dużo problemów w moim modelu z tym właśnie. Tak czy siak czy srak... puki co z kontrolką spokój.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 22:19   
   Moje auto: OPEL/FORD


Zauważyłeś prawidłowość, że w gorące dni lub podczas jazdy w korkach kontrolka najczęściej świeci?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Corsa C kontrolka oleju na niskich obrotach
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.