Falujace obroty 1.3 CDTI (A13DTE)
Autor Wiadomość
 Shirai


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 6
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Czerwiec 2018, 16:24   Falujace obroty 1.3 CDTI (A13DTE)
   Moje auto: Corsa D A13DTE


Witam.

Od 6 miesięcy zmagam się z falowaniem obrotów na biegu jałowym w mojej Corsie. Obroty falują niezależnie od czasu startu/temp/paliwa i tp.

Po prostu raz występują raz nie (ostatnio coraz częściej) - obrotu idą w dół jakby się dławił. W dodatku ostatnio mam wrażenie, że auto szarpie przy zmianie na 2 i 3 bieg....
Z czynności które wykonałem to czyszczenie przepustnicy jednak to nic nie dało. Przeglądając to forum moje podejrzenia padają na czujnik ciśnienia paliwa (zawór svc).

Czy jest to dobry trop? Problemy częste były w 1.7 CDTI ale to nie znaczy, że w 1.3 też to się nie mogło zdarzyć... Aby zdiagnozować ponoć wystarczy odpiąć wtyczke z tego czujnika i falowanie powinno ustać. Chciałbym to przetestować jednak nie mam pojęcia gdzie tego czujnika szukać (Silnik A13 DTE). Czy mógłby mnie ktoś nakierować gdzie go znaleźć i ewentualnie gdzie znaleźć zamiennik? Na portalach aukcyjnych jest tego mnóstwo, które "niby pasują" ale nie wiem czym się kierować przy wyborze? W ASO pewno cena kosmiczna...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Falujace obroty 1.3 CDTI (A13DTE)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.