Wymiana uszczelki misy olejowej
Autor Wiadomość
 gesk


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 26
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Maj 2018, 17:07   Wymiana uszczelki misy olejowej
   Moje auto: Corsa D 1.2 80KM


Witam,
mam takie pytanie, wymieniałem uszczelkę misy olejowej, bo pociła się i przeciekała. Wymienilii mi na 70-34166-00 RNZ (VICTOR REINZ) uszczelka za ok 50 (przynajmniej na papierze).
Trzy dni po wymianie, zaglądam pod samochód, a wzdłuż uszczelki świeży olej, ponoć jeszcze mi obmyli aby potem sprawdzić czy dalej cieknie, bo nie było pewne czy to nie jest też z wału korbowego.

Moje pytanie brzmi, czy to możliwe, że naprawdę nowa uszczelka na dzieńdobry cieknie? Zauważyłem też, że chyba przy jednej śrubie jest zdecydowanie większy wyciek, aż cieknie po misce.
Macie jakieś doświadczenia z tym, że nawet nowa uszczelka nie załatwia sprawy?
Ręce opadają...
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 31 Maj 2018, 17:48   
   Moje auto: OPEL/FORD


Wskazanie jest takie, że albo nie oczyścili dokładnie bloku i miski w miejscu uszczelki, albo niewłaściwie dokręcili śruby misy. Ma być 8Nm - jeśli będzie za lekko to pocieknie.
 
     
 gesk


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 26
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Maj 2018, 18:25   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80KM


Dzięki za odpowiedź,
powiedz mi jeszcze, czy jest możliwość aby to poprawić, czy jedyna opcja to kolejna uszczelka i od nowa robić?
Pytam, bo nie wiem, czy teraz jechać do nich z "reklamacją" (co oni teraz realnie mogą poprawić), czy lepiej ich ominąć?
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 31 Maj 2018, 18:44   
   Moje auto: OPEL/FORD


Jak spaprali tak prostą czynność, to ja bym nie pozolił im nawet powietrza dopompować.
Jeżeli uszczelka jest świeża, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to poprawić. Zdemontować, bardzo dokładnie wyczyścić, bardzo dokładnie obejrzeć (szczególnie miskę, czy gdzieś nie ma pęknięcia) i zamontować jak należy. Robota jest prosta i nieskomplikowana. Jeśli wyciek jest w okolicy bocznej pokrywy rozrządu, to po zdemontowaniu misy sprawdź, czy nie wystaje leciutko uszczelka spod bocznego dekla. Jeśli wystaje, to nożyk do tapet i nadmiar ściąć. Miałem już auto po takim Januszu... wystarczyło pomyśleć. No i 8Nm dokręcić misę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Wymiana uszczelki misy olejowej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.