Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:31
Co kupić - benzyna 1.0/1,2 czy diesel 1,3 75KM?
Autor Wiadomość
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Marzec 2011, 00:03   

Proponuję zajrzeć na stronę autocentrum i przejrzeć raporty spalania dla tego silnika, gdzie tworzą je użytkownicy danego modelu. Zobaczycie, że większość osób narzeka na duże spalanie silnika 1.2 i wiele osób potwierdza to co napisałem.

Co ciekawe, osobiście też to sprawdzałem, silnik 1.4 (90KM) pali mniej w mieście niż 1.2, a w trasie jest odwrotnie.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 14 Marzec 2011, 07:44   

10-12 litrów to już lekka przesada, jeżeli komuś tyle spala to albo nie umie jeździć, może piłuje silnik na niskich biegach... albo ma niesprawne auto... moja maksymalnie i to w zimę spaliła 9 litrów/100 km i nie traktowałem jej delikatnie.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Marzec 2011, 20:11   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


xxyy777e, "Jeśli ktoś pisze że pali 5 l/ ON to pisze bajki nie wiem jak taki wynik osiąga, to lepiej niż podaje w katalogu producent " z chęcią tą bajkę udowodnię zapraszam do Łodzi (raczej więcej niż dwie ulice) Do tego link podałeś do swojej Corsy tzn 1,3 ale 90 km, ja podaje wyniki Corsy 1,3 75 EkoFlex, więc podam link gdzie więcej użytkowników wyraża swoje opinie i bajki o spalaniu
http://www.autocentrum.pl...11&trybopinii=1
Jasne że jak będziesz wciskać pedał i na światłach zawsze pierwszy to spalanie 6,1 jest bajką
 
 
     
 holdfast


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Maj 2018, 20:22   
   Moje auto: Vectra c


Witam, zastanawiam się na kupnem Corsy D fajnie opisane jest tutaj na temat silnika 1.2, mnie natomiast interesuje silnik 1.4 i być może kiedyś rozbudowa o LPG czy możecie mi powiedzieć czy silnik 1.4 ma pasek czy łańcuszek rozrządu i ogólnie o awaryjności i spalaniu tego motoru, i czy wystarczy porostu szukać silnika 1.4 czy są jakieś jeszcze inne oznaczenia ?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Maj 2018, 20:42   
   Moje auto: Z12XEP


W Corsie D masz kilka silników 1.4

Z14XEP 90KM to bliźniak Z12XEP i Z10XEP. Różnią się tylko pojemnością i są na łańcuchu rozrządu

A14XER 100KM to nowsza konstrukcja Z14XEP,, również na łańcuchu rozrządu

A14NEL 120KM silnik turbodoładowany, na łańcuchu rozrządu
 
     
 holdfast


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2018, 11:03   
   Moje auto: Vectra c


Myślę o silniku 1.4 90km to chyba jest ( Z14XEP 90KM ) a nadaje się on do gazu ? aha no i czy łańcuszek rozrządu jest bez obsługowy czy jednak trzeba wymienić po kupnie ?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Maj 2018, 21:05   
   Moje auto: Z12XEP


holdfast napisał/a:
Myślę o silniku 1.4 90km to chyba jest ( Z14XEP 90KM ) a nadaje się on do gazu ?


nadaje się jak najbardziej. Dobra instalacja kosztuje około 2200zł

To bliźniak mojego Z12XEP. Osprzęt ten sam, różnią się tylko pojemnością

holdfast napisał/a:
aha no i czy łańcuszek rozrządu jest bez obsługowy czy jednak trzeba wymienić po kupnie ?


nie ma czegoś takiego jak bezobsługowy łańcuch rozrządu ;)

Ale do rzeczy.... W tych rozrządach są napinacze które są wrażliwe na słabej jakości olej. Trzeba lać tylko pełnego syntetyka 5W40 lub 5W30, najlepiej dobrej jakości i regularnie co 10-15tyś zmieniać olej. Jeśli przy odpalaniu zimnego silnika przez 2-3sek słychać terkot to znaczy że napinacz już niedomaga i taki rozrząd nadaje się do wymiany. Jeśli chodzi o wyciaganie się łańcucha to polecam wymieniać rozrząd co 150-200tyś jeśli auto lata więcej po mieście lub co 200-250tyś jeśli auto lata głównie na trasie. Wiadomo, że więcej zimnych rozruchów szybciej wykańcza łańcuchy rozrządu ;)
 
     
 zenls


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Zenon
Wiek: 83
Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwiec 2018, 12:48   
   Moje auto: Corsa


Gdybym maił ponownie kupować, to tylko i wyłącznie benzyniak. Inne nie wchodzą w grę. Diesle zwłaszcza zimą potrafią się nieźle wyłożyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa D » Co kupić - benzyna 1.0/1,2 czy diesel 1,3 75KM?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.