[Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Autor Wiadomość
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 9 Luty 2018, 19:47   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, idę póki co bardziej w czarny kolor i przyciemnianie szyb też mam w planach, ale sam się za to raczej nie zabiorę, bo pewnie spartolę sprawę xD

Pisałem wcześniej, że chcę coś z środkiem zrobić, ale nie koniecznie szaleć nie wiadomo jak. Zainspirowałem się Corsą OPC i padło na czarną folię
A kontynuując motyw, plasti lak jest do emblematów ;)
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 10 Luty 2018, 00:30   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


fajnie "siadła" :okk:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 24 Luty 2018, 17:14   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Pogoda nie sprzyja ostatnio, ale zrobiłem co mogłem :/

Tu wyszło tak sobie szczerze mówiąc. Przeceniłem troszeczkę swoje możliwości i chyba też folii, bo w niektórych miejscach tutaj trzeba ją przyciąć na widoku co nie kończy się dobrze. W Corsie panele są też pełne zaokrągleń, które wypadają raczej różnie. Zawsze mogło być gorzej...


Na zewnątrz już lepiej, ale robienie przedniego znaczka to dalej dla mnie mordęga w porównaniu z tyłem z jakiegoś powodu xD
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 17 Marzec 2018, 19:16   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Wreszcie wymieniłem starą połataną cewkę na nową Valeo ;)


Poprzednia nie powodowała żadnych problemów widocznych podczas jazdy ale non stop generowała błędy, więc i na nią nadszedł czas. Muszę jednak powiedzieć, że prowizorka i tak wytrzymała znacznie dłużej i lepiej niż się spodziewałem xD
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Marzec 2018, 16:06   
   Moje auto: Z12XEP


Ładnie, ładnie :)

PS za tydzień chyba będe w Pobiedziskach jednego dnia to możemy ogarnąć ten tempomat ;)

A jak nie to na pewno będę w Poznaniu :)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 18 Marzec 2018, 21:27   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Super, jak będziesz wiedział coś więcej to daj znać ;)
W razie co w sobotę szykuje się spory spot poznańskiej Auto Manii więc pewnie i tak będę w mieście ^^
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 19:25   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Wiosna za pasem więc Corsina niestety musiała ustąpić miejsca w garażu dwóm kółkom. Z tej dobrej strony to nareszcie stoi na letnim felunku z nowymi ( no prawie xD ) oponami i śrubami, bo poprzednie wołały o pomstę do nieba.

Felgi po renowacji ciężko porównać nawet do poprzedniego stanu. Muszę tylko wyczaić jakieś dekle i będzie wszystko

Tak to było wcześniej (zdjęcia tuż po umyciu myjką parową)


Chciałbym mieć teraz czas na coś więcej, ale niestety ciężko z nim :/ Lampy do zmiany leżą w garażu i czekają na lepsze czasy, które teraz nastąpią pewnie dopiero po 16 maja...

Pierdółki w tak zwanym międzyczasie:
Zamówiłem sobie całkiem fajne nakrętki na wentyle (3 czerwony komplet założony)

Z uwagi na taki sobie stan kluczyka, któremu nie pomogła przygoda w pralce zdecydowałem się na silikonowe etui. Koszt niewielki, wygląda w porządku i jest nawet miłe w dotyku. Jak ktoś ma podobny problem do mojego, albo chciałby "podrasować" swój kluczyk to polecam ;)
(przed)

(po)


Zaliczyłem również zarówno mój jak i Corsiny "dziewiczy" spot i nawet załapałem się na filmiku (0:52) ;p https://www.youtube.com/w...P_ix9wdJA&t=52s
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 22:37   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, bardzo :ok:

Świetnie się teraz felgi prezentują :D sam je lakierowałeś? jak tak to ile farby na tą operację zużyłeś? Ja też powoli przmierzam się do zmiany powłoki lakierniczej na swoich ;) mam zamiar robić to we własnym zakresie :wstyd: zobaczymy co z tego wyjdzie ;p

nad silikonowym etui też myślałem, ale doszedłem do wniosku, że znacząco pogrubia i tak już gruby kluczyk ;)

Twoje dwa kółka? ^^
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 07:16   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Sztosik! :ok:

Ja wybieram się na kolejny mały spot Opli we Wro :D także też pewnie wjadą jakieś fotki :)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 17:18   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Mimo, że felgi początkowo planowałem sam robić to jednak odpuściłem. Przez zimę w nieogrzewanym garażu (lakowanie stalówek to już było za dużo ;_;) odpadało, a tak jak mówię teraz nie mam za dużo czasu, więc poszły do zrobienia po znajomości.
Piecia powodzenia życzę i czekam na rezultaty, bo ten lak na stalówkach chciałbym na lakier kiedyś zamienić ;p Nie jest tak źle z tym pogrubianiem kluczyka przez etui ;)

Dwa kółka nie moje i chociaż zdecydowanie podobają mi się motocykle to zawsze bardziej przemawiały do mnie "dwuślady". Kto wie, może kiedyś...

jacob standardowo czekam na fotki ^^
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwiecień 2018, 13:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Czarkoman, będą foty :D już w niedziele widzimy się z Miłośnikami Opli :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 13 Kwiecień 2018, 14:28   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, mam nadzięje, że wyjdzie dobrze :D już trochę w życiu się nalakierowałem, także jestem dobrej myśli ;)

na razie wstrzymam się z taki etui bo mój kluczyk jest jeszcze w niezłej kondycji ;)

Czadowy motocykl :D

Cytat:
Dwa kółka nie moje i chociaż zdecydowanie podobają mi się motocykle to zawsze bardziej przemawiały do mnie "dwuślady". Kto wie, może kiedyś...


mam prawie tak samo jak Ty ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 14 Kwiecień 2018, 16:01   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Są i dekielki ;p


Oraz na następny dzień nareszcie odświeżenie po zimie. Trochę na szybcika, ale efekt i tak znacznie lepszy niż na myjce samoobsługowej ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 14 Kwiecień 2018, 16:25   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, barrdzo dobrra robota :okk:

super są te dekielki :D bardzo mi się podoba ten stary znaczek Opla :D

:ok:
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 14 Kwiecień 2018, 20:22   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ładna ta felga! :)
Zawsze bardziej mi się podobały takie które mają dużo ramion ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 19 Maj 2018, 20:38   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Uffff, to po maturach ;) Corsina też zdała egazmin, ponieważ z racji mojej nagromadzonej nieufności wobec pociągów, na ich czas przesiadłem się na samochód. Spalanie niestety poszybowało do góry, bo większość podróży to stanie w korkach (szczególnie przy aktualnym stanie Poznania), ale to wszystko jeżeli chodzi o negatywy xD Teraz będę miał zdecydowanie więcej czasu do zainwestowania w auto, więc nareszcie mogę się zabrać za wszystko co mi do tej pory po głowie chodziło (no, może nie na raz ;p )

Zacząłem oczywiście od kąpieli, bo Poznań i stanie pod chmurką zdecydowanie nie służyły Corsie. Nie umiem robić takich ładnych zdjęć jak jacob, więc w celu uatrakcyjnienia posłużyłem się psem



Od ostatniego razu zmieniły się tylko dwa szczegóły



Zarówno naklejka jak i zawieszka to gadżety ze sklepu kanału Mighty Car Mods. Jeżeli ktoś ma za dużo czasu to zdecydowanie polecam, jeden z lepszych show motoryzacyjnych na YouTube. Chłopaki przeszli naprawdę długą drogę od małych filmików DIY w garażu do sporych projektów. Warto jednak zaznaczyć, że nie są zawodowymi mechanikami więc jest to nadal bardziej show niż filmy instruktażowe. No i zajmują się nie tylko drogimi autami (jak aktualnie 240z), ale też samochodami pokroju Daihatsu Mira.

Teraz wypiszę tutaj co chciałbym zrobić przez te przedłużone wakacje, to może łatwiej będzie mi się upilnować i faktycznie wziąć do roboty xD
Przede wszystkim trzeba się zająć paroma ważniejszymi sprawami tzn.:
-rdza na obu progach, którą spróbuję ogarnąć sam póki nadal jest to możliwe
-rdza we wlewie; to już raczej oddam komuś jeżeli budżet pozwoli
-błąd wywalający serwis, który co prawda nie pokazuje żadnych objawów w jeździe, ale już mnie poważnie denerwuje
-niedziałający tempomat
-reflektory do wymiany, które już leżą w garażu od zimy
-naprawa wszystkiego co wyjdzie przy okazji

Dalej to już gdybanie od bardziej prawdopodobnych do najmniej, wszystko zależy od budżetu i czasu
-zmiana plastilaku na zimowym komplecie na lakier. Stracił trochę blasku przez sezon i pewnie jedna dodatkowa warstwa odświeżyłaby felgi, ale chcę spróbować je zrobić "w pełni".
-zmiana czarnej folii w środku na lakier. Kolor zdecydowanie mi się podoba, ale sama folia już niekoniecznie. Po ociepleniu się i paru zostawieniach auta na słońcu zaczęła odłazić i nie wygląda to już tak estetycznie jak powinna.
-czerwone zaciski, nic dodać nic ująć.
-inwestycja w jakąś polerkę amatorską i odświeżenie lakieru. Corsa ma już swoje lata co niestety widać, a chciałbym spróbować swoich sił w detailingu.
-konwersja całego oświetlenia wnętrza na ledy (+ tablica rejestracyjna)
-wymiana hokeja na coś innego, najprawdopodobniej dokładkę od Cupry. Wrzuciłbym np. Irmschera, ale hokejem zdarzyło mi się zahaczyć więc boję się o jego stan.
-przyciemnienie tylnych szyb
-marzy mi się jakieś zestaw tłumika końcowego i układu dolotowego, żeby Corsa brzmiała lepiej.

No nic, trochę się rozpisałem, ale oby udało się zrobić jak najwięcej :wstyd:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 19 Maj 2018, 22:53   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, ale Twój piesek ładnie pozuje ;p czyżbyś podczas robienia zdjęcia pokazywał mu jakiś jego przysmak? xD siedzi jak zaczarowany ;)

Widzę, że mamy bardzo podobne plany ;) również mnie czeka zabawa w lakierniko-szpachlarza xD mam już prawie wszystko dodane do koszyka na Amazon.de xD

od kilku dni planuje kilknąć "kup" ale co chwila zmieniam koncepcję lub coś dorzucam do tego nieszczęsnego koszyka.

Jeśli chodzi o Mighty Car Mods to też ich lubię, wszczególności za zabawę z Daihatsu "muza"

Czekam na realizację planów :pis:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Maj 2018, 10:03   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Czarkoman, Shiba zniszczyła temat xD MEGA! Jaka dumna ;D dobre foto :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 22:51   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Jest progres ;p
Wymieniłem:
-przednie wycieraczki
-tylną razem z ramieniem; poprzednie się połamało, a metalowa część zapiekła na amen na sliniczku. Ściągnąć to cholerstwo to była katorga :sciana:


-nareszcie lampy; po męczarniach z okablowaniami i praktycznie wszystkim udało się i nareszcie są na samochodzie xD



Przed przeszczepem, przy okazji można było naprawić wlot do hamulców (chyba, tak to wygląda) który wcześniej ledwo się trzymał, a później ułamał do końca. Widać go na tym zdjęciu.



Próba generalna ;p



I złożone wszystko do kupy


Przez to, że są z różnych źródeł różnią się jednym szczegółem, który zauważyłem dopiero teraz xD Mam nadzieje, że nie rzuca się zbytnio w oczy. Trzeba je jeszcze tylko ustawić, a tą używaną czeka polerka żeby przyrównać do nowej. Aktualnie jako postojówki świecą się tylko ringi, ale w razie jakichś kłopotów wystarczy spiąć dwa kable razem (jest spinka), żeby świeciła się także zarówka ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 8 Czerwiec 2018, 01:35   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Zapomniałem dodać, że w okolicznym Swarzędzu otworzył się sklep TuningKingz, dzięki czemu mogłem zasięgnąć rady kogoś kto się na tym zna i zaopatrzeć się w zdecydowanie lepsze kosmetyki niż do tej pory :D
]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.