Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Spryskiwacze przedniej szyby "mgłowe"
Autor Wiadomość
 sepax


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: sepax
Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 15 Marzec 2018, 17:22   
   Moje auto: Corsa D 1.4


Witam ponownie, Panie i Panowie :)
Spryski już założone, raczej wszystko poszło sprawnie, nie miałem jakiś problemów z założeniem nowych mgiełek.

Mam jednak mały problem z ustawieniem ich... dorobiłem sobie klucz do ich regulacji, przed założeniem spryskałem je WD40 i rozruszałem jak doradzał Adam10. Rzeczywiście były "zastane" widać że długo leżały gdzieś na magazynie.
Próbowałem je ustawiać chyba z godzine i dalej marny efekt, spryski pryskają mi wszędzie :D tzn. po dachu i po bokach samochodu, nie mam pojęcia jak to ustawić... kręce nimi i kręce i dalej to samo... jakieś rady???
 
     
 sepax


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: sepax
Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 15 Marzec 2018, 17:25   
   Moje auto: Corsa D 1.4


aaa... jeszcze zapomniałem dodać, że przy tej próbach ustawienia wypsikałem cały zbiornik płynu... czy to normalne? podobno miały być oszczędniejsze, a ja psikłem przy ustawianiu może z 20 razy mgiełkami i zbiornik pusty... :zły3:
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Marzec 2018, 19:44   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


powiem szczerze że też czekałam aż ktoś to zauważy ..u mnie tak samo na mgłowych płyn dziwnie szybko się wypsikał haha
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 12 Maj 2018, 12:51   
   Moje auto: Corsa 1.2


Adam10 napisał/a:
tak, [rurka] nacięta w 4 miejscach i wygięta w odpowiedni sposób. Trzeba zobaczyć bo może już są dostępne takie klucze. Ja takie spryski swapowałem do Omeg kilka lat temu i wtedy nie było na pewno takich na rynku


renatan napisał/a:
https://www.google.pl/search?q=klucz+do+regulacji+mg%C5%82owych+spryskiwaczy&rls=com.microsoft:pl-PL:IE-Address&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi5_ZHE6N_ZAhUICuwKHSi2AtMQ7AkINA&biw=1280&bih=603

Obrazek


Panie i Panowie, gdzieś (bodajże na forum astry) znalazłem pomysł, że taką rurkę do zrobienia klucza można łatwo uzyskać poprzez przecięcie długopisu poprzecznie na pół. Pomysł prosty i chyba niegłupi.

xxyy777e napisał/a:
Wymiana jest banalnie prosta.
Otwieramy maske, zdejmujemy gumę z podszybia, odchylamy podszybie. Będą nam przeszkadzały ramiona wycieraczek ale trzeba wcisnąć ręke pod odchylone podszybie i odchylić zatrzask na którym opiera się oryginalny spryskiwacz.
Roboty na 20 min. Efekt niesamowity.


Pisać, że "roboty na 20 min.", to wprowadzać innych w błąd. W rzeczywistości całość zajęła mi dzisiaj cztery, maksymalnie pięć minut. U mnie na szczęście dysze nie wymagały regulacji, fabrycznie były odpowiednio ustawione.
Efekt rzeczywiście świetny i wielkie dzięki dla xxyy777e za założenie takiego tematu i podsunięcie pomysłu.
Filmów i zdjęć z wymiany nie wrzucam, bo łatwo takie znaleźć w internecie.

https://www.youtube.com/watch?v=13mFmzYklZE
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Spryskiwacze przedniej szyby "mgłowe"
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.