Corsa E Enjoy 1.4 90KM
Autor Wiadomość
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 07:37   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jacob masz identyczne auto jak moje więc kieruję do Ciebie pytanie.Zaczęły się ciepłe dni i nawiew silniej wieje powodując świst,gwizd w środkowym nawiewie.Zawsze jeździłem na auto ale teraz nawiew musiałem na ręczne sterowanie przełączyć,dając nawiew na szybę przednią żeby uniknąć tych dźwięków.Miałeś coś podobnego,może się zabrudziło,filtra mam półtora roku nie wymieniany bo i przebieg tylko 6 tys.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 09:50   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


mietrusz, Z auto za bardzo niekorzystam... zazwyczaj mam nawiew na szybę, a później przestawiam na szybę i nogi. Klika razy może dmuchałem na środkowym nawiewie, ale nic nie zaobserwowałem... Moge sprawdzić jak będę gdzieś jechał:) U mnie aktualnie jest 7600km :)

[ Dodano: 8 Kwiecień 2018, 11:33 ]
mietrusz, Sprawdziłem wczoraj u siebie, nic takiego się nie dzieje, i na auto i na nadmuchu środkowym, z klimą na różnych prędkościach wiatraka...
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Kwiecień 2018, 17:20   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dziękuję za informację.Chyba wymienię filtr bo od nowego nie był wymieniany a ma już 1,5 roku,jak nie pomoże to gwarancja,może coś wpadło.

[ Dodano: 10 Kwiecień 2018, 11:55 ]
@jacob,sprawa załatwiona.Nawiew od strony pasażera,przy oknie był nie do końca zamknięty przez żonę chyba.Była szczelina która gwizd powodowała.Zmyliło mnie to że odgłos przenosił się do wszystkich nawiewów.Wczoraj wymieniałem filtr kabinowy i przypadkiem pokręciłem bo już miałem do serwisu jechać-gwarancja i jak ręką odjął.Przepraszam że głowę zawracałem.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 10:59   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


mietrusz, nie ma sprawy:) Nie zawróciłeś głowy:) po to jest forum żeby sobie pomagać :)

[ Dodano: 18 Kwiecień 2018, 07:24 ]
Dawno Corsy nie pokazywałem :D
Przed niedzielnym spotem Opli, musiałem wybrać się na myjnie! Ładna pogoda byłła więc trzeba było korzystać!

Na jednym ze spotów dostałem próbki kosmetyków samochodowych od NANOLEX. Niemieckie produkty silnie wchodzące do Polski:) Użyłem quick detailer'a i płynu do szyb. Mam jeszcze do mycia kokpitu, ale nie używałem.
Quick Detailer daje rade, łatwo się nakłada i poleruje, natomiast ma tak nieprzyjemny zapach, że nie mam ochoty go używać. Miałem wrażenie że wycieram auto wodą z octem :...:
Płyn do szyb, jest petarda! Bardzo łatwo się poleruje, zero smug i dobrze domywa zacieki itp. Zapachu nie poczułem, więc nie śmierdzi ;P Zdecydowanie łatwiej się myje szyby i poleruje niż poprzednio wspominanym preparatem ADBL :)


 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 14:56   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, bardzo ładny efekt :okk:

Widzę, że pielęgnujesz swoją Corsę produktami z najwyższej półki :D tak trzymaj ;p
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 08:44   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, nie lubię półśrodków... bo żadna oszczędność.... a raczej podwójna strata bo nie dość ze materiał zniszczysz to i tak później kupisz epszy produkt do pielęgnacji :)
 
     
 fostof


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 10:30   
   Moje auto: Astra J, Corsa E


Jacob jesteś zadowolony z podgrzewanych foteli? Przy tym jednym stopniu grzania nie grzeją za mocno? W Astrze używam tylko najniższego z 3 stopni, bo reszta grzeje za bardzo.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 10:58   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


fostof, grzeją dość mocno, ale ja nie używam tak żeby jechać i grzać cały czas... to jest bardzo niezdrowe dla organów rozrodczych xD Ja zazwyczaj włączam jak jest zimno, czekam aż poczuję że się nagrzało i wyłączam :) Moje czoekiwania to spełnia. Natomiast jak ktoś chce z tym jeździć cały czas to faktycznie za gorąco ;)

[ Dodano: 9 Maj 2018, 09:02 ]
Majówkowy Update :D

Corsa w weekend majowy zrobiła 700km :D I woziła 4 słonie z bagażem.
Trasa: Wrocław -> Karpacz -> Rathen -> Karpacz -> Wrocław.
Dzielnie dawała radę, aczkolwiek dopiero przy takim załadunku na górkach przy karpaczu brakowało mocy... Ale nie narzekam i dalej jestem z niej zadowolony :D

Wynik spalania po takiej trasie to 5,7l/100km. Na autostradzie do niemiec zrobiłem około 400km z tego przebiegu z tempomatem ustawionym na 110km/h
Z wyniku jestem zadowolony :D

Dzisiaj zrobiłem drobne zakupy kosmetyczne, bo w weekend szykuje się mycie ręczne. Kupiłem szampon z ADBL, rękawice taką kudłatą i nowy aplikator do wosku.

Zajarany pięknymi widokami podczas majówki, kompletnie zapomniałem zrobić zdjęcie Corsie "ckartka" ... W weekend podczas mycia nadrobię ;)

[ Dodano: 9 Maj 2018, 09:03 ]
Aaaa!! i zapomniałem się pochwalić filmem z majówki, autorstwa mojego kumpla który zna się na rzeczy :ok:
https://www.youtube.com/watch?v=GTLXg2VK3eE
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Maj 2018, 15:18   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


@jacob.Pytałem się Ciebie wcześniej ile twój spala bo u mnie zawsze dużo.Zima 11,teraz 9,7.Gwarancja się kończy w lipcu a na przeglądzie gwarancyjnym nie podłączają i nie badają silnika to postanowiłem pojechać teraz na komputer do ASO.250zł,po rabacie 210zł,bo to nasz trzeci nowy u nich.
Wynik-wszystko ok.W sumie zarobiłem bo na ostatni przegląd już teraz nie pojadę i olej wymienię za 100zł co oznacza że dzisiaj zarobiłem dobre 300zł i mam pewność że nic nie jest do naprawy.
Oczywiście winny jest mały przebieg 6600 tylko po mieście.Silnik,wydech zamulone więc wypad na Słowację w góry lekarstwem dla nas i samochodu.Masz identyczny samochód i podobny przebieg więc pomyślałem że może Ciebie to zainteresować.
Pozdrawiam z Gdańska.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Maj 2018, 23:20   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, będziesz mył na dwa wiadra? Co do rękawic kudałtych to jest ich mały minus... po jakimś czasie lubią zostawiać futro na samochodzie, w szczególności gdy przejedziesz nią po emblematach. Włosie zaczepia się o rant i Corsie możesz dorobić wąsy ;p ale tak to, to niema nic lepszego niż mycie na dwa wiadra z taką rękawicą :D polecam dokupić okrągły pędzel w plastikowym okuciu ;) idealnie się sprawdza do czyszczenia właśnie okolic emblematów, zakamarków i wszystkich łączeń ;)

Żeby być w ojczyźnie Corsy i jej fotki na pamiątkę nie trzasnąć, zgroza! xD fakt widoki i miejsce na pewno może zawrócić w głowie ;) tylko to Cie tłumaczy ;p

Vlog pierwsza klasa ;) co jak co ale ujęcia z drona robią robotę :)

czekam na fotki z mycia, mam nadzięję, że wywalą nas z kapci ;p
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Maj 2018, 08:46   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, no zgroza "ckartka" ...

Tak na dwa wiadra ;) Ta rękawica neie ejst z tych takich drobno kudłatych;) taka trochę grubsza, więc nie powinna dorabiać wąsów ;)
Postaram sie jakieś fotki zrobić;)

mietrusz, dzięki za info :)

[ Dodano: 14 Maj 2018, 09:14 ]
No więc, tak jak obiecałem weekend spędziłem z Corsą;) Musiałem jej wybagrodzić brak fotki z wyjazdu do niemiec... :D

Corsa w końcu ubrała letnie kapcie... już czas najwyższy...
Korzystając z okazji weekendu u Wujka na wsi, została ręcznie umyta, nawoskwoana i odkurzona:)

Poniżej środki, które zostały użyte:) Były już wcześniej, ale wrzucam tak dla przypomnienia;)
Dokupiłem szampon z ADBL, bardzo fajnie pachnie i do niego rękawice <3
Po myciu, auto wysuszone ręcznikiem z mikrofibry, obleciane Puere Paint Cleanerem z Shiny Garage i nawoskowane Collinitem ;)

Środek odkurzony i kokpit wysprzątany Meguiars - uwielbiam ten zapach <3
Szyby zrobione środkiem z ADBL

Po całym dniu z Corsą czekał nas romantyczny wieczór :D Fotka corsy po umyciu i z wieczoru niebawem. Muszę ogarnąć ją bo zrobiłem lustrem, a nie telefonem:P





 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Maj 2018, 18:31   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Pełen szacunek za to że wam się chce.Ja mam przed domem ogromne , wysokie jodły i każdy mój wysiłek przy myciu tak dokładnym auta poszedłby po góra dwóch dniach na marne.Igły są wszędzie a jak nie pada to w ciągu jednego dnia cały się klei.Przed wyjazdem zawsze muszę odrywać wycieraczki od szyby bo zerwałbym mechanizm po ich włączeniu.Myjnia co dwa tygodnie minimum ale drzewa są piękne i zasłaniają oddalony co prawda ale najwyższy wieżowiec w Gdańsku Oliwie.Coś za coś.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Maj 2018, 20:26   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


mietrusz, Rozumiem Cię, ja na drugi dzień już miałem auto w pyle od drzew/kwiatów... ale robię to dla siebie :) sprawia mi to przyjemność :)

[ Dodano: 14 Maj 2018, 21:33 ]
A tak wyglądał nasz wieczór z Corsą <3


 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 14 Maj 2018, 21:39   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Mega fota, aż widać te iskrzące uczucie! :wstyd:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 14 Maj 2018, 21:55   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Jacob, na to cudo własnie czekałem! zdjęcie BOMBA!!! :D zdradź jak zrobić takie zdjęcie ;p

Tak jak Mymciak, napisał widać ten płomień miłości xD

a rękawica to taka mikrofibrowa ;) miałem taką tylko chyba mniejszą, ale niestety ją zostawiłem na myjni... muszę zakupić kolejną :D

efekt mycia, jak zawsze pierwsza klasa :respect:

wrzuć jakąś fotkę wnętrza ;)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Maj 2018, 22:50   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


@Piecia ty musisz być zakochany Corsie.
Ostatnio zmieniony przez mietrusz 30 Maj 2018, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 14 Maj 2018, 22:56   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Co te foty :o_o:
Też znam uczucie z pyłkami :/ Dwa dni i samochód jest zielony, a jak jeszcze pokropi to już w ogóle masakra...
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Maj 2018, 07:55   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Dzięki Panowie :D

jak zrobic taką fotę... hmm bardzo prosto ;P dodam że tu nawet jest to zrobione z jednego zdjęcia :D bez składania :D Zrobiłem to dokładnie tak jak poprzednie foty z moją listwą LED z Vloga!
Jedyne co to nie miałem listwy więc, latarka z telefonu dała radę ;P

[ Dodano: 15 Maj 2018, 08:56 ]
Piecia, fotkę wnętrze zrobię niebawem :) w sumie zapomniałem się pochwalić maskotką która zawitała w Corsie :P
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 15 Maj 2018, 14:17   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


mietrusz, na Twój wpis odpowiedziałem w swoim temacie. Doszedłem do wniosku, że lepiej, gdy taka historyjka znajdzie się w temacie mojej Corsy ;) http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?p=72488#72488

jacob, coś czułem, że coś ukrywasz xD
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Maj 2018, 15:21   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


@Piecia mi chodziło tylko że jesteś w Corsie zakochany.
Ostatnio zmieniony przez mietrusz 30 Maj 2018, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 9 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa E Enjoy 1.4 90KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.