Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Autor Wiadomość
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 17:40   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Siemka ;)

dziś udało mi się nałożyć niewidzialną wycieraczkę K2 :) Nakładanie przebiegało dosyć łatwo, produkt jest rzadki, co pomaga w aplikacji, ma zapach alkoholu i ma jedną małą wadę.. stosunkowo ciężko się go dociera. Przez długi czas polerowania zostają smugi i mazy. Producent zaleca pozostawienie produktu na szybach do wyschnięcia i dopiero polerować szybę do usunięcia smug. Najwyraźniej tak musi być, ale efekt jest kozacki :D na pewno jest wart 8-9zł :okk:

Nałożyłem niewidzialną wycieraczkę na wszystkie szyby oraz lusterka zewnętrzne :)

W trakcie nakładania zaczął lać deszcz, więc mogłem od razu przeprowadzić test :D

Przy okazji mycia szyb, umyłem całe auto z gumowymi dywanikami ;)



Nagrałem test podczas deszczu, ale uznałem, że bez sensu jest dodawanie kolejnego takiego samego wideo, skoro K2 na swoim kanale na YT ma bardzo rzetelny poradnik i test video ;)

link do wideo: https://www.youtube.com/watch?v=MLzlQxKNN78

Jest taki sam efekt podczas jazdy, producent na opakowaniu napisał, że niewidzialna wycieraczka zaczyna działać od 55km/h, natomiast w moim przypadku jest to przy prędkości ok. 65km/h. Natomiast od 70km/h jest działanie na prawdę 100%. Oczywiście przy zwiększaniu prędkości kropelki szybciej i chętniej spływają z szyb :D

doc, poniżej fotka ile zużyłem past podczas pracy ;)

Ogólnie K2 ma śmieszne nazwy swoich produktów ;p inspiracja Bondem pewnie jest dlatego, że produkty są tak samo skuteczne jak agent 007 xD

Pasta Ultra Cut ok. 4/5
Pasta Lamp Doctor ok. 1/3



sportway, ja nie mam z tym problemu na komputerze, co prawda na telefonie czasem zdarza mi się, że dłużej załaduje zdjęcia i pojawia się problem, o którym mówisz. Obstawiam, że to wina słabszego transferu. Czy u kogoś jeszcze występują podobne objawy?

Pozdrawiam :D

EDIT: jest to setny post w temacie mojej Corsche :unga:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 18:36   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


No to zepsuję taką jubileuszową liczbę postów ;p
Cudna robota, teraz to się dopiero Corsche zjawiskowo prezentuje :okk: Jak już będę miał trochę czasu w maju to pewnie skorzystam z rekomendacji u siebie ;)

W temacie prędkości też się przyznam, że ostatnio trafiłem na idealnie pusty fragment autostrady i pokusiłem się o sprawdzenie. 17 lat na karku a moja również trzyma się katalogowych wartości "muza" Ten typ tak ma ewidentnie...
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 22:43   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, dziękuję, starałem się, żeby wyszło jak najlepiej :D

Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie chemii, której użyłem to śmiało pisz ;)

Czyli Twoja przekroczyła magiczną barierę 200km/h? ^^ zazdroszczę :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 07:11   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, Dzięki za info odnośnie tej niewidzialnej wycieraczki :D jak mozesz wrzuć swój film ;P Wiesz jak jest z marketingiem... nie do końca wierzę tym filmom z kanałów producenta :D Dzięki!
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 14:04   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, a prosze Cie bardzo ;p

Miłego seansu xD

https://www.youtube.com/watch?v=7wAg02j_F1o
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 21:31   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Hej :D

dziś udaliśmy się do Schengen w Luksemburgu na tankowanie ;) dlaczego do Luxemburga, pewnie zapytacie xD bo taniej, a do granicy z Luksemburgiem mamy tylko 20km, więc opłaca się jechać dla tańszego paliwa ;) różnica w cenie jest dość znacząca bo aż 15 centów na litrze. Przez ostatnie kilka miesięcy ceny paliw w Niemczech poszły w górę o jakieś 18-20 centów, luksemburgu tylko o 8-10 centów za litr ropy.



Średnie spalanie w cyklu mieszanym wyszło 5,9l/100km, chyba nie jest źle ;p

Do tego do samej granicy prowadzi autostrada bez limitów prędkości, więc można wypróbować co tam siedzi pod maską :D dziś ku mojemu zdziwieniu Corsa bardzo chętnie gnała po autobahnie xD była nieco lżejsza niż ostatnio i na płaskim odcinku udało się rozwinąć 170km/h, później jest delikatnie z górki i poleciała aż 190km/h, niestety nie mam zdjęcia ale na pewno będę podejmował kolejne próby bo na pewno przekroczy magiczną barierę 200, wtedy moja asystentka cyknie fotkę prędkościomierza :unga:

Nie ma to jak poranny przelot po autostradzie xD chyba za dużo się naoglądałem ostatnio anime pt. Wangan Midnight, która opowiada o Japońskich kierowcach, którzy rozwijają swoimi samochodami dużo wyższe prędkości. Zachęcam do obejrzenia, całość jest na YT z polskimi napisami ;)

https://www.youtube.com/watch?v=C1mj2MrcMyM

Pozdrawiam :D
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwiecień 2018, 13:47   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Dzięki piecia za miły seans :D Obejrzałem na dobranoc :D

Nieźle pocisnąłeś corsą :O
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 13 Kwiecień 2018, 14:24   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, dobranocka dla automaniaków ;p i jak oceniasz działanie niewidzialnej wycieraczki?

aż sam jestem pod wrażeniem, że tyle poleciała xD Corsche musi latać ;p

Ostatnio miałem okazję zrobić zdjęcie Corsy z dość znacznej wysokości xD musiałem wejść na dach w pracy bo zmieniałem żarówki oświetlające elewację ;) nie mogłem przegapić okazji i strzeliłem fotkę z lotu ptaka :D



Pozdrawiam
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 19:07   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Hej,

dzisiaj w końcu przykleiłem znaczek który, kupiłem jakiś czas temu. Jest to zamiennik za ułamek ceny nowego oryginału z ASO :)



Wreszcie nie mam dziury na karabin niczym w Astronie James'a Bond'a xD

Ostatnio w Lidlu trafiłem na dosyć ciekawy zapach do samochodu firmy W5 :D zapach to Engelwurz czyli dzięgiel xD sam nie wiem jak opisać ten zapach, bardzo przyjemny i idealnie pasuje do samochodu :D



Pozdrawiam ;)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Kwiecień 2018, 13:13   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Mogłeś schować jakiś miotacz ognia czy coś ;P

Pierwsze słyszę o takim zapachu :O
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Kwiecień 2018, 22:58   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Salut ;)

ostatnio Corsche zawiozło nas na lotnisko w Kolonii, skąd polecieliśmy na kilka dni do Polski ;) Corsa jak zawsze spisała się znakomicie, w sumie to nic dziwnego, w końcu to Corsche ;p

Droga z mojego miasteczka prowadziła obok toru Nurburgring :D nawet są zjazdy z autostrady opisane nazwą toru oraz jego logiem xD na pewno tam się kiedyś wybiorę :unga:

Podczas drogi warunki sprzyjały sprawdzeniu poraz kolejny prędkości maksymalnej :) pusta autostrada, bez ograniczeń i do tego lekki spadek, czego więcej chcieć :D Gaz w podłogę i ogień :jade:

Prędkość jaką Corsche rozwinęło to 195km/h :wstyd:

Na parkingu w Kolonii znalazłem jej miejsce w doborowym towarzystwie, obok Tigry B oraz Astry ;) miały czas Opelki na ploteczki xD



Przed krótkim urlopem w Polsce trafiłem gadżet, na który od dawna polowałem :D udało mi się kupić na Allegro etui na okulary w bardzo dobrym stanie za bardzo okazyjne pieniądze :unga:



po delikatnym czyszczeniu wygląda jak nowe. Montaż jest banalnie prosty, potrzebujemy płaskiego śrubokręta i torx'a T25. Mam tylko jeden problem... gdzie ja teraz przymocuje mikrofon do zestawu głośnomówiącego xD chyba trafi na osłonę słupka A.



Pozdrawiam :D
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 30 Kwiecień 2018, 22:18   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Piecia napisał/a:
Droga z mojego miasteczka prowadziła obok toru Nurburgring nawet są zjazdy z autostrady opisane nazwą toru oraz jego logiem na pewno tam się kiedyś wybiorę

Ja w takiej sytuacji to chyba bym najrzadziej co miesiąc tam zaglądał ;p
I jak tam prowadzenie Corsy przy takiej maksymalnej prędkości? :)
Schowek na okulary fajna sprawa, on fabrycznie był montowany w jakimś Oplu? Czy to ogólnie taki dodatek?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 30 Kwiecień 2018, 23:31   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Raf02, mam pewne plany i najprawdopodobniej w przyszłym roku pojadę na ten tor :D choć kto wie, czy mi nie odbije i nie pojadę jeszcze w tym roku xD

hmm prowadzenie... trzeba trzymać kierownicę oburącz xD ogólnie to spodziewałem się, że będzie gorzej latać po pasie ale nie jest tak źle, na pewno obniżenie by jej pomogło ;) Czasami mam wrażenie, że przy prędkosciach rzędu 150-160km/h na łuku jest nieco niestabilna, zachowuje się trochę nerwowo. Być może za małą ma prędkość, żeby uzyskać odpowiedni docisk xD

Schowek na okulary był montowany jako dodatek w Corsie C, D i Merivie A. Od tej ostatniej jest mój. I na pewno w kilku innych Oplach. Jest to oryginalny produkt GM ^^
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Maj 2018, 12:44   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Schowek na okulary <3 jak chciałem do Corsy E to "nie ma takiej opcji"....
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 7 Maj 2018, 16:20   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia potwierdzam, że obniżenie pomaga w pewniejszym prowadzeniu przy wyższych prędkościach ;p
Może trzeba zadziałać w tym temacie ^^

Schowek fajna sprawa, okulary zawsze pod ręką i nie walają się po aucie ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 8 Maj 2018, 14:34   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, sprawdź rozstaw śrubek, może podejdzie ze starszych modeli ;) jak będziesz miał wymiar to i ja sprawdzę ;p

Czarkoman, myślę ale nie wiem czy się zdecyduję ;p no chyba, że przyjdzie mi wymieniać spreżyny to może kupię obniżające zamiast seryjnych ;)

Schowek na prawdę jest super ;p wreszcie nie mam problemu gdzie schować okularki :)

Wczoraj wybraliśmy się na małą wycieczkę do Francji i Luksemburga, niestety obiekt, który mieliśmy zwiedzać okazał się być zamknięty... pomimo informacji w internecie, że Zamek jest otwarty od poniedziałku do piątku xD wniosek jest jeden: żeby nie ufać Francuzom xD

Jedyny plus, że pogoda była piękna i krajobrazy również :D



wybaczcie, że taka brudaska ;p ale od ponad miesiąca ciągle coś pyli i cały samochód jest pokryty żółtym proszkiem...

Wczoraj również znalazłem moment na umiejscowienie głośnika od zestawu głośnomówiącego ;)



Pozdrawiam :)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Maj 2018, 08:04   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, nie wolno wierzyć internetom :P

Sprawdzę rozstaw i dam znać, Dzięki!
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Maj 2018, 23:38   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema:

wczoraj umyłem furę i doszedłem do wniosku, że czas podsumować działanie kilku produktów, których użyłem ponad miesiąc temu, a dokładnie 42 dni temu ;p

Wosk nadal trzyma, natomiast produkty:

K2 Bono i Bold wymagały ponownego użycia. Uważam, że to dobry wynik. Wytrzymały kilka myć i ok. 1000 kilometrów ;p chociaż częściej były narażone na wygrzewanie się w słońcu i kąpiele deszczowe niż na jazdę ;p



Po myciu i nałożeniu tych dwóch produktów na opony i plastiki Corsche wygląda znacznie lepiej, niż na zdjęciu w poprzednim poście ;)

Pozdrawiam ;)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Maj 2018, 08:47   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, a jak z trwałością tej wycieraczki ;>?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 11 Maj 2018, 22:20   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


jacob, jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek oceny, bo jak na złość pada kiedy Corsa stoi odłogiem ;p jak gdzieś nią jadę to jest przepiękna pogoda ;)

Przy myciu, woda zawsze spływa błyskawicznie i robią się piekne kropelki, więc wydaje mi się, że produkt nadal leży na szybach ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 11 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006 rok
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.