Trzeszczy prawa strona
Autor Wiadomość
 MariuszK 

Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 22:41   Trzeszczy prawa strona
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg

Witam trzeszczy mi po prawej stronie miedzy szyba a drzwiami popsikałem każde łączenie tych plastików kolo szyby ,drzwi silikonem zero poprawy .
Dźwięki wydobywają sie na nie równościach oraz przyspieszaniu ,hamowaniu miał ktos z was z tym problem i jeżeli tak to jak to rozwiązał
Dokładnie nie potrafię określić który to plastik jak po zimie zaczęło trzeszczeć tak trzeszczy
Mam jeszcze gwarancje ale nie wiem czy takie cos uznaja
--------------------
mm

mietrusz 

Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Wysłany: 7 Kwiecień 2018, 11:23   Re: Trzeszczy prawa strona
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM

Jak czytam to zaczynam się bać,bo przez takie wszystkie niedoróbki sprzedałem Corsę D z przebiegiem 70tys.U mnie po zimie nawiewy gwiżdżą.Jest też gwarancja,zgłosiłem i usłyszałem że diagnosta sprawdzi,więc śmiało do nich wal.Ja w Corsie D spryskiwałem olejem zawiasy,zamki ,zaczepy zamków i to pomagało.
Uszczelki warto też gliceryną przelecieć.Ja używam całe życie tej z apteki chociaż są już jakieś specjalne specyfiki.

Poczytaj wątek z linku tam ktoś sobie poradził.

http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?p=72100#72100

Wtwgplt 

Informacje
mazowieckie

Imię: Łukasz
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 09:18   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km

U mnie z kolei od dwóch dni zaczął trzeszczeć, a w zasadzie pukać/stukać przedni słupek od kierowcy lub okolice przednich drzwi (zamka). Wydaje mi się, że są problemy z zamkiem drzwi, bo przy przyśpieszaniu i hamowaniu puka, a czasem na wybojach cisza. Tak jakby rygiel nie trzymał odpowiednio mocno drzwi.
Pojadę z tym na ASO niedługo, ale mam wątpliwości, czy będą umieli to skutecznie naprawić.
Dam info, czy coś pomogli.

Szkoda, bo to psuje frajdę z jazdy, a powiem, że od zakupu (08/2017) bardzo przyjemnie mi się jeździło dotychczas.

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 14:04   

Już ktoś na forum miał taki problem.Jeżeli dobrze pamiętam to był w ASO i okazało się,że mocowanie lewego błotnika było za blisko słupka.Coś,że śrubę mocującą błotnik przy słupku robili ale nie pamiętam dokładnie.Poszukaj może znajdziesz.To jest dopracowany samochód a wszystkie niedoróbki z D zostały poprawione.Zapewne jest drobiazg tylko trzeba znaleźć.

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 15:25   

Do aso dzwoniłem i przez telefon usłyszałem ze mocowania plastików regulacje drzwi itp ni podlegają gwarancji jest to w gwarancji opisane mogą szukać ale za 280zl za godzinę

Inne aso zgodziło sie popatrzeć w poniedziałek
--------------------
mm

Wtwgplt 

Informacje
mazowieckie

Imię: Łukasz
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 18:49   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km

U mnie pomogła taśma na rygiel od drzwi. Trochę mało estetyczne, ale na razie skuteczne. Jak będę miał więcej czasu, to pobawie się ustawieniami tego rygla i posprawdzam, czy wszystkie śruby są w zawiasach dobrze dokręcone.
Cytat:
to jest dopracowany samochód a wszystkie niedoróbki z D zostały poprawione.
@mietrusz możesz rozwinąć tę myśl, na jakie niedobórbki w Corsie D natrafiłeś, których teraz już nie ma?

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 08:56   

Bylem w aso jeździłem z 2 osobami i żaden tego nie słyszał w czerwcu 1 przegląd może do tego czasu będzie tak trzeszczeć ze sie na przestankach ludzie będą obracać to moze to usłyszą serwisanci
--------------------
mm

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 10:48   

https://www.autocentrum.pl/

Tam znajdziesz całą listę niedoróbek.

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 22:49   

mietrusz napisał/a:
https://www.autocentrum.pl/

Tam znajdziesz całą listę niedoróbek.

Niestety nic tam nie znalazłem
--------------------
mm

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 20:13   

Bylem w kolejnym aso 2:40 min szukali rozebrali sporo jeździli bez plastików itp i wyszło ze skrzypi szyba
czołowa i z tym nic nie zrobili odeslali do dilera u którego auto kupiłem jutro tam pojadę mam nadzieje ze nie usłyszę ze to nie na gwarancji
--------------------
mm

Airline 

Informacje
slaskie

Imię: Corsarz
Wysłany: 27 Kwiecień 2018, 08:37   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM

MariuszK napisał/a:
Bylem w kolejnym aso / ... / wyszło ze skrzypi szyba
czołowa i z tym nic nie zrobili odeslali do dilera u którego auto kupiłem

Zwykła spychologia :( . Nieważne u jakiego dilera kupiłeś auto. Poprostu stwierdzili , że maja to w d...
Przykre

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 27 Kwiecień 2018, 22:08   

10 Mam wizytę tam gdzie kupiłem po rozmowie z diagnostom ciężko to widzę zaraz na wstępie mi oznajmił ze producent za to nei zapłaci i jak przyjadę to kierownik będzie decydował czy to będą robić na swój koszt bo będzie trzeba wyciąć szybę i jeszcze raz ja wkleić
--------------------
mm

CorsaE2017 

Informacje
wielkopolskie

Imię: Piotr
Wysłany: 9 Maj 2018, 19:50   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km

Jak to czytam to nie mogę uwierzyć... Czytałem gdzieś , że w fabryce opla sami tureccy imigranci ale żeby ich nikt nie pilnował jak składają samochody? Po zakupie byłem bardzo niezadowolony ponieważ też odebrałem auto z poważną niedoróbką gdzie błotnik był źle przymocowany i przy większej prędkości trzeszczał jak by miał odpaść... na szczęście serwis wszystko bez problemu odnalazł i naprawił bez słowa auto wróciło po jednym dniu i od tamtej pory nic się nie dzieje a już 14000 tys km przejechane no może oprócz skrzypiącego plastiku (takiego kawałka piano black przy drzwiach kierowcy) . Walcz o swoje , nie może być tak , że kupujesz auto z wadami i każdy umywa ręce ...

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 10 Maj 2018, 14:00   

A wiec dziś bylem w aso tam gdzie kupiłem auto potwierdzili ze to trzeszczy szyba przy słupku A wysłali do centrali opla zapytanie czy mogą to naprawić na gwarancji wyciąć i wkleić ponownie bo sami na swój koszt tego nie zrobią mam czekać na telefon
Przy okazji polecam bardzo dokładnie pooglądać zawsze auto przy odbiorze bo mi dziś pracownik ułamał 2 zaczepy w plastikowej osłonie słupka A i wepchał ta osłona w uszczelkę jak bym nie otworzył dzwi od pasażera byl bym w plecy o koszt tej osłony

Centrala sie zgodziła na wymianę uszczelki szyby za tydzień mi to zrobią i mam nadzieje ze będzie cisza
--------------------
mm

MariuszK 

Informacje
slaskie

Wysłany: 30 Maj 2018, 18:36   

A wiec uszczelka wymieniona jak na razie 12 km przejechałem i nic nie skrzypi wiec jest nadzieja ze będzie juz okej
Osłona słupka która połamali tez wymienili ale byl z tym problem łączenie czarnego plastiku z białym caly czas tworzyła sie tam ogromna szczelina na koniec te 2 plastiki jakoś tam pokleili niby jest okej
czas pokarze.
--------------------
mm

.::Pani Reklama::.

pisz smiało! reklama@klubcorsa.pl

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z bazy danych

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje