opel corsa d 1.2 rozrząd
Autor Wiadomość
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 08:13   opel corsa d 1.2 rozrząd
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam mam pytanie właśnie odebrałem auto od mechanika, był robiony rozrząd, pompa wody, świece i czyszczenie przepustnicy. Moje pytanie czy należy robić adaptacje bo mechanik stwierdził że nie trzeba że komputer sam sobie ustawi. Drugie pytanie jeździłem na oleju 10w40 przez 4 lata i teraz mechanik zamiast wlać 10w40 to wlał mi 5w30 co mnie zdziwiło bo miało być 10w40, stwierdził że taki ma być tylko czy tak można. Uszczelki wymienione pokrywy, miski i reszta.
Pozdrawiam
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 09:39   Re: opel corsa d 1.2 rozrząd
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Opel GM 5W30 dexos2

Gdybyś taki miał od początku to może nie musiał byś jeszcze auta naprawiać.Ten mechanik wie co robi.Naciąg łańcuszka rozrządu zależy od oleju i jego stanu dlatego trzeba tego pilnować.
 
     
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 19 Kwiecień 2018, 22:21   
   Moje auto: Opel Corsa D


Też to wiem ale jeżdżenie na półsyntetyku 4 lat i nagle przejście na pełny syntetyk
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 07:46   
   Moje auto: OPEL/FORD


Czy tak prozaiczny problem nie znajduje rozwiązania w google? Ot choćby tu: https://forum-mechanika.pl/threads/zmiana-oleju-z-p%C3%B3%C5%82-syntetycznego-na-pe%C5%82en-syntetyczny.22170/
Ludzie powielają mity i dorabiają do tego ideologię, zamiast poszukać i przeczytać to teorie spiskowe powoli zaczynają się tworzyć.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 10:15   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To jest forum Corsy a nie reklamujących się złotych rączek i ma prawo się poradzić bez szukania różnych teorii w necie na innych forach.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 15:25   
   Moje auto: OPEL/FORD


Ktoś próbuje pomagać a Ty od razu atakujesz. Złota rączka? Chyba jednak nie.
Z przykrością muszę stwierdzić, że wyszedł z Ciebie duży chłopczyk.
Nie wiem gdzie widzisz reklamę - no chyba, że ten link znaleziony w googlach, to przepraszam.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 16:41   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


a może chodzi o te dwa linki w Twoim podpisie ? :lol1:
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 19:18   
   Moje auto: OPEL/FORD


Ok, mam linki. Ale nie rozumiem powodu, dla którego mam być z tego tytułu szykanowany. Jeden umieszcza do swojego bloga, drugi do albumu ze zdjęciami, a ja na stronę, gdzie opisuję naprawy najczęściej po Januszach z warsztatów w stodole - staram się uświadamiać ludzi, jak powinna wyglądać profesjonalna naprawa w profesjonalnym warsztacie. :)
Ani regulamin nie zabrania umieszczania ich w podpisie, ani żadnych inny powodów nie widzę.
Kolega, co wyskoczył jak guma z majtek, albo ma ból zada o to, albo jest jak napisałem dużym dzieckiem. ;)

Nie po to założyłem konto na tym forum, żeby się reklamować - nie muszę. Terminy mamy po 2-3 tygodnie i nawet nie ma czasu zrobić siusiu w ciągu dniówki. Założyłem konto po to, aby pomagać rozwiązywać problemy (jeśli użytkownik da radę sam) i w wielu wypadkach gnoić zagrywki pseudomechaników, po których muszę poprawiać kilka aut tygodniowo. :)

Tylko tyle i aż tyle. kolega wyżej jakiś przewrażliwiony. Temat oleju starszy od węgla i okazuje się, że link z obszernym wyjaśnieniem jest afrontem na tym forum.
Albo kolega jest dziwny, albo forum jest dziwne (w co raczej wątpię).

Jeśli admin albo moder uzna, że mój podpis jest niezgodny, to proszę wskazać jakąś podstawę i go po prostu usunąć. :)
 
     
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 21:59   
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam wiem że o oleju itp jest tematów jak woda ale chciałbym dostać odpowiedź od kogoś kto się na tym zna a nie od pseudo mechanika, też pracowałem na warsztacie jako blacharz/lakiernik.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 22:19   
   Moje auto: OPEL/FORD


Dobrze, powtórzę to co m.in. jest w linku:
mineralny i półsyntetyczny nie mają tyle dodatków czyszczących, co syntetyk, skutkiem czego w silniku tworzą się osady. Osady w pewnym stopniu uszczelniają silnik. Zastosowanie syntetyka spowoduje wypłukanie osadów w znacznej części, co najczęściej skutkuje rozszczelnieniem silnika.
Jeśli uszczelki są nowe (misa, pokrywa, boczny dekiel) to nie ma się co rozszczelnić. To raz. Dwa - producent przewidział do tego silnika syntetyk a nie inny.
Ja mając ponad 20-letnie auto mam syntetyk. Wymieniałem kiedyś tam uszczelki i od tamtej pory lata na 5w30. W starych silnikach był jeszcze problem materiałów na uszczelki, które reagowały z uszlachetniaczami z syntetyka i dlatego lały, a dziś nie produkuje się już uszczelek z zawartością takich materiałów.
Reasumując: 5w30 i koniec. Tylko nie jakiś szit typu Lotos. Nawet Dexosa uważam za słaby olej. Castrol, Mobil, Liqui Moly - trzy moim zdaniem najlepsze jakościowo oleje.
Pilnować poziomu - najważniejsze. Pilnować terminowych wymian maks co 15kkm ale zalecałbym 10kkm - to drugie. Stosować dobre filtry oleju - to trzecie. Kiepskie zamienniki typu 4max i pochodny chiński szit to prawie że gwarancja niskiego ciśnienia oleju, bo po dość krótkim czasie filtr się zasysa, co mocno utrudnia obieg oleju.

Tyle.
 
     
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 20 Kwiecień 2018, 23:10   
   Moje auto: Opel Corsa D


Zawsze wymieniam olej po 10 tys lub po roku zależy co nastąpi, teraz mam zalany mobil 5w30.
 
     
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 04:28   
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam ponownie mam problem przejechałem autem 300 km i nadal w kabinie śmierdzi mi spalonym olejem, nie wiem czy to pozostałości po starym czy wyciek, wczoraj zauważyłem dymienie z okolic silnika obejrzałem silnik do okoła alw nie widzę nic. Mam nadzieję że to stary jeszcze olej.
Pozdrawiam
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 11:53   
   Moje auto: Z12XEP


To raczej nie jest stary olej ;)


A co do wcześniejszych wypowiedzi to polecam Motula, ale z pewnego źródła, a nie z allegro :)
Całą resztę świetnie wytłumaczył MarTech
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 17:36   
   Moje auto: OPEL/FORD


Jeśli dymi z silnika, to olej musi się dostawać na kolektor wydechowy, rurę za katem lub plecionkę na wydechu - tam jest wysoka temperatura. Stare by się wypaliło za 10-15km i byłby spokój.
Obejrzałbym BARDZO DOKŁADNIE szczelność pokrywy zaworów, zwłaszcza od przodu - będzie na pewno dobrze widać sączący się spod pokrywy zaworów olej.
 
     
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 21:13   
   Moje auto: Opel Corsa D


Oglądałem cały silnik i nie widać wycieków a od pokrywy zaworów uszczelka była wymieniona. Nie widać nigdzie żeby było spocone.
 
     
 MarTech


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Arek
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 02 Kwi 2018
Posty: 175
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 23 Kwiecień 2018, 21:33   
   Moje auto: OPEL/FORD


To zobacz, czy wszystkie wężyki są podpięte. Może któryś z odmy wisi albo jest dziurawy.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 07:34   
   Moje auto: Z12XEP


szczególnie wężyki od odmy.

I obejrzyj miskę olejową, bo mało prawdopodobne żeby gdzieś sikał olej i żeby miska nie była uwalona od oleju skoro mówisz że uszczelka pokrywy jest ok
 
     
 madekozak


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: ztąd
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 13:34   
   Moje auto: Opel Corsa D


Uszczelki wymienione pokrywy zaworów , miski oleju, rozrządu i wałka korbowego.
Pozdrawiam
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 07:39   
   Moje auto: Z12XEP


to że wymienione to nie oznacza że jest szczelne ;)

Ktoś mógł wsadzić słaby zamiennik, albo uszczelka mogła się podwinąć przy montażu, albo nie dokładnie wyczyścił powierzchnię styku z uszczelką.... możliwości jest dużo
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 6 Maj 2018, 19:24   
   Moje auto: Corsa 1.2


Podepnę się pod temat, bo zaczął się u mnie w ostatnich dniach klekot i warkot przy odpalaniu silnika.

Chcę sprawę załatwić porządnie, tzn. bez oszczędzania na uszczelkach i innych komponentach. Proszę o odpowiedź, jakie części - oprócz tego, co w linku - powinienem zakupić. Co się jeszcze łączy nierozerwalnie z pełną wymianą zestawu rozrządu w Z12XEP (jakieś płyny eksploatacyjne, elementy)? Będę wdzięczny za odpowiedź, nie jestem mechanikiem, a chcę mieć świadomość, za jaką robotę płacę warsztatowi.

Mój upatrzony komplet:
http://allegro.pl/zestaw-...7220362102.html
Auto corsa D, Z12XEP.
Ostatnio zmieniony przez Kriser 24 Kwiecień 2021, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » opel corsa d 1.2 rozrząd
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.