Problemy po raz drugi :/
Autor Wiadomość
 lpeas96


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartosz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Kwiecień 2018, 18:30   Problemy po raz drugi :/
   Moje auto: Corsa C


Witam serdecznie.
Mam spory problem z moim żądełkiem czyt(corsa). Do rzeczy, corsa jest już jakiś czas w moim posiadaniu. Jakiś rok temu rozsypał się silnik i bez sensu został wymieniony na taki sam 1.0. Teraz jest ta sama sytuacja. Muszę wymienić motor i potrzebuje rady na jaki silnik najlepiej to zrobić, żeby było jak najmniej zabawy. Jeśli już ktoś postanowi, że mi podpowie to potrzebował bym jeszcze rady, bo dodatkowo będzie trzeba wymyślić, żeby to wszystko zgrać. W końcu 1.0 ma 3 gary, a reszta silników 4. Następne pytanie brzmi: czy skrzynia oraz napęd mogą zostać. Znam się coś tam na mechanice, jak dam rade to spróbuję zrobić to sam.
Auto corsa c 2006r 1.0 z10xep

Jeśli brakuje jakiś informacji to dajcie znać, ponieważ jest to mój pierwszy post w takich sprawach.
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Przemyślałem trochę sprawę. Doszedłem do wniosku że sprawdzę łańcuch i zobaczę czy się nie rozciągną. Od razu sprawdzę prowadnice i zębatki zobaczymy co się tam dzieje.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 08:53   
   Moje auto: Z12XEP


z ciekawości.... co się rozsypało w silniku, że trzeba go było wymienić?

Bezboleśnie możesz wsadzić tylko 1.0. Wsadzenie 1.2 bądź 1.4 wiąże się ze zmianą ECU, cewki. Skrzynia i sprzęgło są takie same
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Problemy po raz drugi :/
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.