Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:24
Podłużnice
Autor Wiadomość
 BRZOZA1993


Informacje
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Głogów
Wysłany: 29 Kwiecień 2013, 18:23   Podłużnice

Czy ktoś z was przerabiał problem z rdzą na podłużnicach ?? Bo po zimie tak mi przerdzewiały że boję się o to żeby mi wahacz nie odpadł na dziurze. Byłem się pytać u blacharza to ceny między 400-500zł za obie strony wydaje mi się że to trochę drogo za wspawanie kawałka blachy ale oni tłumaczą się tym że trzeba zabezpieczyć auto po to aby się nie spaliło jeden to chce wyciągać dywaniki :nocom2: drugi ciąć nadkole.Więc jak ktoś to przerabiał to niech napisze ile zapłacił.Czy w ogóle jest taka możliwość żeby odpadł wahacz patrzałem tam trochę. To jest wzmocnienie na końcu podłużnicy które nie jest przerdzewiałe i przez nie przechodzi sworzeń
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 29 Kwiecień 2013, 20:14   
   Moje auto: VW Golf 4


Ja przerabiałem ale to od Damian1991 Tata mi robił + Damiana robota i troszkę mojego wkładu.Cena co Ci podał blacharz z konserwacją to cena okej.Tak trzeba wyciągać dywaniki oraz wygłuszenie pod nogami co masz bo się to może zapalić.Ja nie liczyłem ile mnie to wyszło bo miałem więcej do zrobienia.
Tutaj możesz sobie zobaczyć jak u mnie to było robione
http://klubcorsa.pl/forum...r=asc&start=150
i warto sobie sprawdzić jaki masz stan tylnych nadkoli i zrobić to za jednym razem, możesz też zaglądnąć pod akumulator bo tam też kornik lubi siedzieć.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 29 Kwiecień 2013, 21:15   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja Przerabiałem ale to wkład własny... Co do Kosztów Myślę że 300 zł to takie minumum.. Polecam wywalić całe Wnętrze i sprawdzić gdzie jeszcze Grażyna Ma swoje dzieci :)

I tak jak Zyziek prawi ;)
Podłużnice , Mocowania Amortyzatorów i spreżyn Tył i Akumulator ...
 
 
     
 Żuczek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Agnieszka
Dołączyła: 06 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: cieszyn
Wysłany: 8 Kwiecień 2018, 15:19   Witam wszystkich Corsarzy!
   Moje auto: corsa B


Witam, spróbuję opisać mój problem, bo bardzo mi zależy na informacji a troszkę nie ogarniam tej strony. Moja corsa rocznik 1995, nadgryziona zębem tej rudej . Moje auto ma DUSZĘ, jest ukochana i niezawodna i w mechanice 100% sprawna -dlatego nie chcę jej poddawać ,, eutanazji" Nie podbiją przeglądu jeśli nie zrobię przeżartej rdzą PODŁUŻNICY w tyle auta z obu stron- piszę to co powiedział pan w serwisie. Tylko że nikt nie chce się podjąć -bo dużo roboty i się nie opłaca-cytuję. Szukam Pomocy
Próbowałam wrzucić ten wątek na ogólne forum że może znajdzie się ktoś kto by się tego podjął, SPRAWA JEST DOŚĆ PILNA. Będę wdzięczna za pomoc lub jakieś namiary na kogoś solidnego . pozdrawiam agnieszka
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 18:07   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Żuczek, dziwi mnie podejście tych mechaników z serwisu, w którym byłaś... Nie opłaca się.. płacisz i masz, a co oni chcą tylko naprawiać samochody za pół miliona?

Co to za serwis? zwykły warsztat czy autoryzowany Opla? znajdź blacharza dla którego nie będzie problemem połatanie podłużnic.

Istotny jest fakt jak mocno są skorodowane, jeśli faktycznie nie ma do czego spawać to może być problem, ale jeśli jest dziura to nie widzę problemu.

Szukaj aż znajdziesz magika co Ci to naprawi ;) na pewno Corsa będzie zadowolona i będzie się odwdzięczać niezawodnością :D

tak poza tematem, to zachęcam do założenia tematu w dziale gdzie możesz zaprezentować swoją Corsę :D napisz co w niej takiego niesamowitego ;) z wielką chęcia poczytam i zobacze kilka zdjęć :wstyd:

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Podłużnice
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.