Wymiana gum mocowania stabilizatora
Autor Wiadomość
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 28 Grudzień 2016, 22:13   Wymiana gum mocowania stabilizatora
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Ciekawa historia otóż stukało mi w zawieszeniu,więc wziąłem się za kontrole.Auto do góry jedna strona pózniej druga strona DRĄŻKI KIEROWNICZE ok wahacze ok amory na stacji diagnostycznej ok przegłuby drążków stabilizacyjnych ok.a coś stuka na nierównej drodze, tak jakby wchodzi w drgania.CO sie okazało wyrobione gumy mocowania stabilizatora.I teraz pytanie czy ktoś wymieniał http://allegro.pl/listing...pel%20corsa%20d .Te obejmy są nie rozbieralne czy te gumy nałożę? czy lepiej kupić cały stabilizator używany link do stabilizatora http://allegro.pl/ShowIte...ef=last-visited widzę że te gumy sprzedawane są ze smarem grafitowym czyli może nałożę?
Ostatnio zmieniony przez pablo3 28 Grudzień 2016, 22:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 19:32   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Dołączam sie do pytania. Odkreciłem obejme od sanek ale obejumje ona gume do okoła i za diabła nie moge jej rozpołowić żeby wyjąć gume. Żeby wymienić stabilizator z gumami trzeba ściągać całe sanki, to odpada. Czy komuś udało się rokzminić jak to szybko naprawić?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 23:09   
   Moje auto: Z12XEP


Nie rozumiem jaki widzicie problem. Guma na stabilizatorze jest nacięta. Odkręcasz obejmy obie , unosisz cały stabilizator do góry, na nacięciu rozszerzasz starą gumę i ją ściągasz. Nakładasz nową gumę, ustawiasz żeby trafiła na swoje miejsce, zakładasz obejmy i skręcasz. Guma musi się zamknąć w tej obejmie.

Jeśli macie problem z uniesieniem stabilizatora to najwyżej odkręćcie go od łączników stablizatora to będzie jeszcze łatwiej
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 23:11   
   Moje auto: Z12XEP


Tylko uwaga bo były dwa rodzaje stablizatorów i gumy muszą być odpowiednie. 19mm lub 20mm
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 18:52   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Adam10 napisał/a:
Nie rozumiem jaki widzicie problem. Guma na stabilizatorze jest nacięta.


Dzięki Adam10 za szybką odpowiedź. Jednak widze, że masz Corse C (chyba) a tam obejmy są inne. W mojej Corsie D po odkręceniu obejmy metalowej, obejmuje ona gume dookoła: od góry, boków i od dołu. Niestety od dołu jest jeszcze jedna blaszka, która wydaje się być "zgrzana" z górna standardową obejmą taką jak ty masz. Podważałem to śrubokrętem i ta metalowa obejma nie chce się rozpołowić by móc ją zdjąć z gumy. Pytanie, co z tym można zrobić...

 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2018, 09:03   
   Moje auto: Z12XEP


To jakie mam auto, nie ma znaczenia bo robię inne auta ;)

Nie wiem skąd masz ten Twój rysunek, ale na nim obejmę masz jako całość, a faktycznie wygląda to tak:



Wymieniałem to w Corsie D i nie było problemu. Tylko że ta nakładka bardzo mocno siedzi na starej gumie i trzeba sporo siły żeby to zdjąć, ale normalne.
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 8 Kwiecień 2018, 08:42   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Udało mi się wymienić te gumy w końcu. Okazało się, że ta górna część obejmy w kształcie literu U jest połączona z dolną częscią obejmy poprzez tulejki, które w moim przypadku były zakute na końcach i jedynym sposobem ich rozłączenia było je rozwiercić wiertłem fi 12mm. Podobny problem jest we Fiatach Grande Punto, podobno ta sama płyta podłogowa i z tego co widze na zdjęciach bardzo podobne obejmy stabilizatorów, goście na forach fiata pisali, że też mieli problem z tymi obejmami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ zawieszenia » Wymiana gum mocowania stabilizatora
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.