Trzeszczy prawa strona
Autor Wiadomość
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 21:41   Trzeszczy prawa strona
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Witam trzeszczy mi po prawej stronie miedzy szyba a drzwiami popsikałem każde łączenie tych plastików kolo szyby ,drzwi silikonem zero poprawy .
Dźwięki wydobywają sie na nie równościach oraz przyspieszaniu ,hamowaniu miał ktos z was z tym problem i jeżeli tak to jak to rozwiązał
Dokładnie nie potrafię określić który to plastik jak po zimie zaczęło trzeszczeć tak trzeszczy
Mam jeszcze gwarancje ale nie wiem czy takie cos uznaja
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2018, 10:23   Re: Trzeszczy prawa strona
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jak czytam to zaczynam się bać,bo przez takie wszystkie niedoróbki sprzedałem Corsę D z przebiegiem 70tys.U mnie po zimie nawiewy gwiżdżą.Jest też gwarancja,zgłosiłem i usłyszałem że diagnosta sprawdzi,więc śmiało do nich wal.Ja w Corsie D spryskiwałem olejem zawiasy,zamki ,zaczepy zamków i to pomagało.
Uszczelki warto też gliceryną przelecieć.Ja używam całe życie tej z apteki chociaż są już jakieś specjalne specyfiki.

Poczytaj wątek z linku tam ktoś sobie poradził.

http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?p=72100#72100
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 08:18   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


U mnie z kolei od dwóch dni zaczął trzeszczeć, a w zasadzie pukać/stukać przedni słupek od kierowcy lub okolice przednich drzwi (zamka). Wydaje mi się, że są problemy z zamkiem drzwi, bo przy przyśpieszaniu i hamowaniu puka, a czasem na wybojach cisza. Tak jakby rygiel nie trzymał odpowiednio mocno drzwi.
Pojadę z tym na ASO niedługo, ale mam wątpliwości, czy będą umieli to skutecznie naprawić.
Dam info, czy coś pomogli.

Szkoda, bo to psuje frajdę z jazdy, a powiem, że od zakupu (08/2017) bardzo przyjemnie mi się jeździło dotychczas.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 13:04   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Już ktoś na forum miał taki problem.Jeżeli dobrze pamiętam to był w ASO i okazało się,że mocowanie lewego błotnika było za blisko słupka.Coś,że śrubę mocującą błotnik przy słupku robili ale nie pamiętam dokładnie.Poszukaj może znajdziesz.To jest dopracowany samochód a wszystkie niedoróbki z D zostały poprawione.Zapewne jest drobiazg tylko trzeba znaleźć.
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 14:25   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Do aso dzwoniłem i przez telefon usłyszałem ze mocowania plastików regulacje drzwi itp ni podlegają gwarancji jest to w gwarancji opisane mogą szukać ale za 280zl za godzinę





Inne aso zgodziło sie popatrzeć w poniedziałek
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Kwiecień 2018, 17:49   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


U mnie pomogła taśma na rygiel od drzwi. Trochę mało estetyczne, ale na razie skuteczne. Jak będę miał więcej czasu, to pobawie się ustawieniami tego rygla i posprawdzam, czy wszystkie śruby są w zawiasach dobrze dokręcone.
Cytat:
to jest dopracowany samochód a wszystkie niedoróbki z D zostały poprawione.
@mietrusz możesz rozwinąć tę myśl, na jakie niedobórbki w Corsie D natrafiłeś, których teraz już nie ma?
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 07:56   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Bylem w aso jeździłem z 2 osobami i żaden tego nie słyszał w czerwcu 1 przegląd może do tego czasu będzie tak trzeszczeć ze sie na przestankach ludzie będą obracać to moze to usłyszą serwisanci
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 09:48   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


https://www.autocentrum.pl/

Tam znajdziesz całą listę niedoróbek.
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 18 Kwiecień 2018, 21:49   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


mietrusz napisał/a:
https://www.autocentrum.pl/

Tam znajdziesz całą listę niedoróbek.





Niestety nic tam nie znalazłem
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 19:13   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Bylem w kolejnym aso 2:40 min szukali rozebrali sporo jeździli bez plastików itp i wyszło ze skrzypi szyba
czołowa i z tym nic nie zrobili odeslali do dilera u którego auto kupiłem jutro tam pojadę mam nadzieje ze nie usłyszę ze to nie na gwarancji
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Kwiecień 2018, 07:37   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


MariuszK napisał/a:
Bylem w kolejnym aso / ... / wyszło ze skrzypi szyba
czołowa i z tym nic nie zrobili odeslali do dilera u którego auto kupiłem


Zwykła spychologia :( . Nieważne u jakiego dilera kupiłeś auto. Poprostu stwierdzili , że maja to w d...
Przykre
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 27 Kwiecień 2018, 21:08   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


10 Mam wizytę tam gdzie kupiłem po rozmowie z diagnostom ciężko to widzę zaraz na wstępie mi oznajmił ze producent za to nei zapłaci i jak przyjadę to kierownik będzie decydował czy to będą robić na swój koszt bo będzie trzeba wyciąć szybę i jeszcze raz ja wkleić
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 9 Maj 2018, 18:50   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Jak to czytam to nie mogę uwierzyć... Czytałem gdzieś , że w fabryce opla sami tureccy imigranci ale żeby ich nikt nie pilnował jak składają samochody? Po zakupie byłem bardzo niezadowolony ponieważ też odebrałem auto z poważną niedoróbką gdzie błotnik był źle przymocowany i przy większej prędkości trzeszczał jak by miał odpaść... na szczęście serwis wszystko bez problemu odnalazł i naprawił bez słowa auto wróciło po jednym dniu i od tamtej pory nic się nie dzieje a już 14000 tys km przejechane no może oprócz skrzypiącego plastiku (takiego kawałka piano black przy drzwiach kierowcy) . Walcz o swoje , nie może być tak , że kupujesz auto z wadami i każdy umywa ręce ...
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 10 Maj 2018, 13:00   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


A wiec dziś bylem w aso tam gdzie kupiłem auto potwierdzili ze to trzeszczy szyba przy słupku A wysłali do centrali opla zapytanie czy mogą to naprawić na gwarancji wyciąć i wkleić ponownie bo sami na swój koszt tego nie zrobią mam czekać na telefon
Przy okazji polecam bardzo dokładnie pooglądać zawsze auto przy odbiorze bo mi dziś pracownik ułamał 2 zaczepy w plastikowej osłonie słupka A i wepchał ta osłona w uszczelkę jak bym nie otworzył dzwi od pasażera byl bym w plecy o koszt tej osłony




Centrala sie zgodziła na wymianę uszczelki szyby za tydzień mi to zrobią i mam nadzieje ze będzie cisza
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 30 Maj 2018, 17:36   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


A wiec uszczelka wymieniona jak na razie 12 km przejechałem i nic nie skrzypi wiec jest nadzieja ze będzie juz okej
Osłona słupka która połamali tez wymienili ale byl z tym problem łączenie czarnego plastiku z białym caly czas tworzyła sie tam ogromna szczelina na koniec te 2 plastiki jakoś tam pokleili niby jest okej
czas pokarze.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 5 Kwiecień 2019, 19:24   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, 6 grudnia 2018 odebrałem samochód a od mniej więcej połowy marca (może nawet trochę wcześniej) coś mi trzeszczy, popukuje, pstryka po lewej stronie i to się dzieje coraz bardziej intensywnie. Nie mogę tego namierzyć, czasem mam wrażenie jakby to było własnie na ryglu zamka drzwi. Czytałem wcześniej że ktoś chyba jakąś taśmę stosował. Czy ktoś spotkał się z tą niedogodnością i jak temu zaradził?
pozdrawiam
Artur

dzisiaj przesunąłem trochę rygiel w ten sposób, że drzwi mocniej się domykają i na razie jest cicho ale przejechałem zaledwie 5 km. Jak odebrałem samochód to przez ponad 2000 km też było cicho :)
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Kwiecień 2019, 14:27   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Cytat:
dzisiaj przesunąłem trochę rygiel w ten sposób, że drzwi mocniej się domykają i na razie jest cicho ale przejechałem zaledwie 5 km. Jak odebrałem samochód to przez ponad 2000 km też było cicho

U mnie po około 8M też zaczęły trzeszczeć drzwi przednie od kierowcy i pasażera. Próbowałem wyreguować je tym ryglem (też tak aby się mocniej dociskały), ale pomagało to na krótko.
W końcu jakiś rok temu obwinałem te rygle taśmą izolacyjną i problem zniknął. Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale skuteczne jest.
Na przeglądzie po pierwszym roku nic mi nie mówili, nie wiem czy w ogóle zauważli.
pzd
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 8 Kwiecień 2019, 20:04   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


pewnie widzieli te taśmy tylko udawali że nie widzą bo byś ich jeszcze zaczepił czemu to tak trzeszczy :/

Rozumiem że te taśmy musisz okresowo wymieniać bo chyba się przecierają?
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Kwiecień 2019, 16:17   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Nie wymieniam ich, już prawie rok są, ale ja mało jeżdzę ca. 9-10tys. km. rocznie
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 9 Kwiecień 2019, 18:06   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Dzięki za informację. Zatem jeżeli zacznie mi znowu pstrykać/trzeszczeć to też zastosuje taśmę. Wczoraj wracałem z innego miasta i łącznie od "naprawy" przejechałem trochę ponad 100km i raz mi się zdawało że pstrykło w drzwiach - więc podejrzewam że będzie jak u ciebie czyli że mocniejsze domykanie drzwi pomaga na chwilę.
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Karoseria » Trzeszczy prawa strona
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.